Zmiany w akcji przeciw GG – Wasze propozycje

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Ten wpis poświęcam zmianom, jakie planujemy przeprowadzić w
akcji przeciw GG – www.gadawski.pl/gg.

Powód zmian jest prosty – malejący odzew w sprawie akcji oraz
chęć dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Chciałbym zaznaczyć, iż interesują nas pomysły, w jaki sposób
możemy rozszerzyć akcję, nie zaś zmienić ją. Jej
obecny wizerunek był planowany, a i pracowaliśmy na taki stan
rzeczy. Dlatego propozycje zmiany charakteru akcji poprzez
usunięcie jakiejś obecnie istniejącej części nie mają sensu – nie
chcemy tworzyć nowej akcji od początku.

Wszelkie propozycje i pomysły przyjmujemy w komentarzach do tego
wpisu. Można je też kierować na adres e-mail: gg@gadawski.pl. Żaden pomysł nie
zostanie bez odpowiedzi!

Jeszcze raz zachęcam do przedstawiania Waszych pomysłów!

12 komentarzy do “Zmiany w akcji przeciw GG – Wasze propozycje”

 1. Czy ta akcja ma jakiś sens?

  Wyłączą reklamy, otworzą kod, właściwie przeniosą się na Jabbera, serwer nagle stanie się super stabilny, wtedy napiszą super klienta na wszystkie możliwe systemy i po tym się wszyscy zwolnią. ;)))

 2. Żebyś wiedział, że ma sens.

  Ja proponuję poprawić szablon, zmienić treść na bardziej zrozumiałą dla przeciętnego użytkownika pc i uwyraźnić skutek, jaki może ta akcja wywołać.

 3. banalny: poprawienie działania protokołu. Chyba właśnie o to tu chodzi, ograniczyć liczbę zwichów, uczłowieczyć zabezpieczenia i otworzyć na inne komunikatory.

 4. Tzn. wysłanie podpisów sprawi, że oni nagle cudownie coś zmienią? Albo sprawi, że nagle coś zauważą? Naiwne jak dla mnie bo oni liczą pieniądze, a nie robią tego dla własnej satysfakcji. Gdyby banner się nie wyświetlał… to zupełnie inna sprawa. ;]

 5. I oni nie widzą, że są niestabilne? Dostaną petycje i spojrzą w logi – ojej, serwery są niestabilne, przez tyle lat nie czytaliśmy logów a one się wywalały! ;]]]

  Widać nie przewidują pieniędzy na poprawę działania serwerów.

 6. I ty walczyłeś z komunizmem, a teraz walczysz z GG? Po prostu trzeba być realistą. Co może zmienić sto, dwieście, tysiąc, nawet 5 tysięcy podpisów… których jak widziałem nie ma. Podejrzewam, że 100000 by ich może zastanowiło. A liczba ta jest nierealna do osiągnięcia.

  Tyle czasu sklejają na prędce swój protokół i zarazem klienta i nagle ma się stać cud. Prędzej nikt nie będzie używał GG niż coś się zmieni. Wolą spokojnie sobie zarabiać i iść po najmniejszej linii oporu skoro są najpopularniejsi. Z drugiej strony pewnie protokół jest tak napisany, że jakieś zaszłości i ewentualny brak kompatybilności wstecz hamują wszelkie zmiany.

  Widziałeś jak skończył się konkurs na nowy wygląd, emoticony i inne elementy graficzne, który kiedyś zorganizowali. Ja nie widzę różnicy. Takie są ich wielkie inicjatywy i wielkie zmiany.

 7. Ok, załóżmy, że masz rację. Jednak drugim dnem akcji jest ukazanie użytkownikowi "zbuntowanemu przeciw gadu-gadu" innych dróg i możliwości.

 8. Mało tam o alternatywach, ledwie kilka linijek. Większość to wady i przekreślone logo. Ot taki czarny PR.

  Myślę, że takie agresywne podejście nie ma sensu. Akurat mam jakieś doświadczenia w pokazywaniu Jabbera zwykłym użytkownikom. Ludzi zniechęca podejście typu "świetny Jabber i bardzo złe GG".

  Niektórzy po prostu reagują agresywnie. Wystarczy wejść na stronę z jakimiś newsami, gdzie pojawia się news o komunikatorach. Zaraz jakiś domorosły spec wpisze coś w stylu "używam Jabbera a reszta to lamerzy" i zaczyna się flame. Zupełnie bezsensu.

  Druga rzecz to kto to wszystko przeczyta. ZU nie czyta w sieci takich rzeczy. Sam napisałem już dawno kilka słów na:

  http://www.tvknet.pl/michalus/jabber/

  i mimo, że jest to napisane w miarę prostym językiem, to nie tylko moje odczucie, to jednak kompletny ZU nie jest w stanie zrozumieć o co tam chodzi.

  Bo prawda jest taka, że ZU w ogóle nie jest zainteresowany czego używa. On nie ma komunikatora tylko rozmawia w sieci, nie ma przeglądarki tylko otwiera http://WWW... etc. Jeżeli nie interesuje go nazwa programu, to tym bardziej protokołu, a na pewno cała otoczka i ideologia.

  Kończę bo za dużo już wyszło. ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.