O ITI i PO słów (i obrazów) kilka

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Odwołując się do ostatnich wydarzeń i tego, że od dłuższego
czasu zauważam pewną prawidłowość, pozwoliłem sobie stworzyć
następującą makietę:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Korzystasz z mediów umieszczonych w chmurce po lewej stronie
więcej, niż parę godzin tygodniowo? Pozwól, że Cię
scharakteryzuję.

Jesteś liberałem lub lewicowcem. Twoja ukochana i jedynie
słuszna partia to oczywiście Platforma Obywatelska. Najwłaściwszym
kandydatem na prezydenta jest Donald Tusk. Ba! On jest dla Ciebie
kimś w rodzaju nieoficjalnego prezydenta. Jak przystało na wyznawcę
koncernu ITI, sprzeciwiasz się na całym froncie partii rządzącej i
wszystkiemu, co z nią związane. To nic, że opierasz się głównie na
inwektywach – przecież jesteś w większości. Bo tak rzeczywiście
jest – według mediów, których słuchasz, partia rządząca jest w
mniejszości i trudno znaleźć zwolennika PiS-u. Dlaczego wygrali
wybory? No cóż, ostatnio Twój ulubiony program polityczny “Teraz
my” dość dobitnie wskazuje, że pewnie przez korupcję.

Nienawidzisz moherowych beretów i szukasz okazji, żeby dopiec
któremuś z nich. W ostatnim sporze w sprawie Kuronia jesteś po
stronie jego zwolenników – bo jak w ogóle można krytykować tak
wielkiego człowieka? Opowiadasz się za wolnością jednostki,
aborcją, eutanazją. Jesteś antyklerykalny (bo przecież Kościół to
obciach) i przez to czujesz się inteligentniejszy od “Ciemnogrodu”.
W żadnym wypadku nie głosowałbyś na PiS, LPR czy Samoobronę,
brzydzisz się też Kaczek i końskiego zgryzu Giertycha.

Czy powyższy opis pasuje do Ciebie, odbiorco mediów spod bandery
ITI? Jeżeli tak, to może warto przestudiować swoje poglądy, a
zwłaszcza ich genezę? Bo może się okazać, że zostałeś dość poważnie
zmanipulowany.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

71 komentarzy do “O ITI i PO słów (i obrazów) kilka”

 1. RMF i Zetka są w grupie ITI? Ciekawe od kiedy?

  A gdzie Wyborcza?

  Wygrali wybory przez korupcję? A nie przez zręczną socjotechnikę? Ładne łączysz wydarzenia…

  Nie popisałeś się tym razem.

 2. LOL poleciałeś!!!

  1) RMF FM? Ci, którzy tak zajadle krytykowali rządy SLD, nawet jeśli te robiły coś słusznego? A jak nie było za co, to za kolor koszuli wiceministra infrastruktury? Taak, oni to na pewno prawdziwi lewacy!

  2) Multikino? Tenbit? TVN Gra? TVN Turbo? TVN Meteo? TAK! Na pewno mają wielki wpływ na manipulowanie naszymi umysłami! Przecież TVN Meteo przekonuje nas, że deszcz to wina Kaczyńskich, a w TVN Turbo mówią, że gdyby Dorn był niższy, to samochody emitowałyby mniej spalin.

  3) "Jesteś liberałem lub lewicowcem. Twoja ukochana i jedynie słuszna partia to oczywiście Platforma Obywatelska. Najwłaściwszym kandydatem na prezydenta jest Donald Tusk." No tak, bo przecież wszyscy lewicowcy popierają PO i Tuska, Platforma i jej liderzy to lewacy z prawdziwego zdarzenia! (w sumie tacy sami z nich lewacy jak i liberałowie)

  4) "To nic, że opierasz się głównie na inwektywach – przecież jesteś w większości." – hipokryzja. Sugerujesz, że jestem człowiekiem, który nie potrafi dyskutować merytorycznie, a opiera się na obelgach. Przepraszam, czy to nie Ty stosujesz takie metody?

  5) "(…)No cóż, ostatnio Twój ulubiony program polityczny "Teraz my" dość dobitnie wskazuje, że pewnie przez korupcję." Przeinaczasz fakty.

  6) "Nienawidzisz moherowych beretów i szukasz okazji, żeby dopiec któremuś z nich." Czemu posądzasz mnie o nienawiść do osób o innych poglądach?

  Reasumując – dawno nie czytałem na głównej stronie joggera takiego gówna. Mam nadzieję, że to jakiś żart.

 3. lemiel: Ten "profil" jest specjalnie przesadzony i niekoniecznie zgodny z prawdą. Na celu miałem przedstawienie _statystycznego_ odbiorcy mediów ITI. PS: A czy według Was to się kiedyś "popisałem"?

  ronin: Jak chcesz, możesz iść, makieta na licencji LGPL.

  ostoja:

  1. Tyle lat słuchałem RMF-u i jakoś specjalnie zajadłych krytyk nie słyszałem. Bo i gdzie – w faktach? Oprócz muzyki i tych właśnei faktów niczego więcej nie było.

  2. Ta chmurka dotyczyła ogólnie grupy ITI.

  3. Jeżeli chodzi o moje zdanie w tej kwestii, to elektorat PO to rzeczywiście ludzie pozbawieni poglądów. Bo śmiesznym jest głosowanie na partię liberalną o komunistycznych korzeniach. TVN i reszta propaguje jednak wiele lewackich antywartości, więc celowo zaklasyfikowałem ich do jednej grupy.

  4. To była ironia, kolego. Spuść trochę z tonu, nie tak zajadle. Czy wszędzie musi być ";-)"?

  5. Jeszcze raz powtarzam, że to nie była do końca na poważnie pisana charakterystyka.

  6. Ha! I tu Cię mam – uderz w stół, a nożyce się odezwą. Gdybyś miał trochę dystansu do siebie, to bez problemu byś to zrozumiał. Jednak Ty odebrałeś to jako inwektywę wobec Twojej osoby i zacząłeś się pienić.

  Być może ten wpis jest gównem. Również i ja mam prawo oceniać tak Twojego jogga.

 4. zdecydowanie przekręcasz fakty!

  tvn wcale nie popiera czerwonych liberalow i nie angazuje sie w polityke, a kwasniewski nigdy nie byl kolegą waltera.

  przy robieniu koalicji nie prowadzi sie negocjacji, tylko losuje ludzi na stanowiska.

  a caly PIS to zlodzieje i hochsztaplerzy, wkoncu to kaczyńscy ukradli ksiezyc!

  wogole to dlaczego wspominasz pzpr? odkreśliliśmy te czasy grubą kreską i nie wypada do tego wracać. przecież nikt na nikogo nie donosił, slużby bezpieczeństwa broniły obywateli i zyło nam sie dostatnie. a te wszystkie teczki to jakies brednie paranoików!

  poczytałbys lepiej michnika, zamiast rzucać inwektywy na niezależne media.

 5. pc: Dlaczego wspominam o PZPR? Bo z TVN-em związana jest PO, ta zaś ma komunistyczne korzenie (niedowiarkom polecam lekturę – choćby na Wikipedii – biografii jednego z założycieli PO – Andrzeja Olechowskiego). Twory Agory porównałbym do tych z ITI, jednak ten drugi koncern robi to z otoczką "profesjonalizmu" i bez pieniactwa, przez co ich propaganda jest bardziej wiarygodna i łatwiejsza do przyjęcia.

 6. W godzinach, w których byłeś w szkole albo biegałeś po podwórku lub jeszcze spałeś, były ciekawe audycje. I dalej są, ale teraz już słucham tylko Trójki więc nie powiem kiedy są. Może osoja coś dorzuci.

 7. "Bo z TVN-em związana jest PO, ta zaś ma komunistyczne korzenie (niedowiarkom polecam lekturę – choćby na Wikipedii – biografii jednego z założycieli PO – Andrzeja Olechowskiego)"

  Stosując taką argumentację to każda partia w Polsce ma komunistyczne korzenie.

 8. A korzenie – mnie nie obchodzą, ja chcę żyć teraz, a nie zawracać sobie głowy czasami, w których podobno były dary z zagranicy rozdzielane przez Kościół, a nasza czwórka rodzeństwa to tylko słyszała o tym od sąsiadów. A owoce egzotyczne to się tylko na obrazkach oglądało. A fajne zabawki w katalogach zachodnich domów wysyłkowych.
  Rząd techniczny lepiej by się krajowi przysłużył, niż taki grzebiący w teczkach.

 9. @Dandys:

  1. Też przez wiele lat słuchałem RMF-u i w pewnym momencie miałem dość. Było w Faktach, było również poza pasmem wiadomości, gdy "luźno" wspominano o wydarzeniach politycznych w kraju. Od jakichś dwóch lat tego radia już nie słucham, mówię tylko jak było, a było źle, bo krytyka nie była merytoryczna. Obecnie, jeśli już, to tylko PR3.

  3) Pieprzyć korzenie, to jest kwestia drugoplanowa. Wydaje mi się, że to trochę jak wyciąganie dziadka w Wehrmachcie.

  4 i 5) Mogłeś jednak zaznaczyć "niepoważność" tych "zarzutów", bo niestety, jak dla mnie, ładnie wpasowały się w resztę tekstu – dlatego na nie odpowiedziałem.

  6) Odebrałem to jako inwektywę, bo nie lubię stereotypów, a ostatnio jestem takimi zarzucany. Jest to objaw przeczulenia.

  "Być może ten wpis jest gównem. Również i ja mam prawo oceniać tak Twojego jogga." Jeśli tak oceniasz mojego jogga, no to cóż… mamy całkiem podobne zdanie na ten temat 😉

 10. ronin: Dla mnie sytuacja jest jasna: skoro jeden z trzech założycieli partii jest byłym działaczem PZPR to wiadomo, jaką będzie propagował strategię partii.

  lemiel: Rozumiem, może Cię nie interesować. Ale nie zaprzeczaj w takim razie, że partia ta ma komunistyczne korzenie, tylko przyznaj to, i dopiero wtedy mów, że Cię to nie interesuje.

 11. A ja nie wiem czy ma te korzenie czy nie. Guzik mnie to obchodzi. Więc nie przyznam, że te korzenie ma.
  To tak samo jakbym zapytał zdeklarowanego katolika czy kradnie. On odpowiedziałby, że nie. A na pytanie o posiadanie pirackich programów, filmów i muzyki odpowiedziałby twierdząco. Czyli popełniłby świętokradztwo.

 12. ostoja:

  3. Tylko dlaczego to działa w jedną stronę? Bo w przypadku dziadka Tuska, to oczywiście miał prawo nie wiedzieć, a w przypadku Giertycha to już musi wpływać na poglądy wnuka? (patrz: http://dandys.jogger.pl/2006/07/10/bojkot-giertycha-sequel-sprawy-dziadka-tuska/)

  pc199: Dokładnie, chociaż i tak będą to podważać tak, jak podważali to, że w partii Kaczyńskiego w 1992 nie było agentów SB (dlaczego, to już wiemy – bo w Kuronia byli i to im nie pasowało).

 13. To już nie moja wina, że działa w jedną stronę. Nie dla mnie.

  A czy miał prawo nie wiedzieć? Dla mnie ta jego niewiedza jest śmieszna – jest historykiem i napisał książkę o historii swojej rodziny, a ten fakt "przegapił"? Dla mnie mało wiarygodne. A jako ciekawostkę podam, że mój nauczyciel angielskiego – radykalny prawicowiec – twierdzi, że ileś tam lat temu Tusk przyznał się do tego, że miał dziadka w Wehrmahcie.

 14. ostoja: To było raczej zapytanie. Bo w sprawie bojkotu Giertycha jakiś czas temu wszyscy uważali, że Giertych powinien podać się do dymisji, bo poglądy jego ojca i dziadka wpłynęły na poglądy jego samego. Jednocześnie Tuska tłumaczyli tym, że rodzina nie ma wpływu na człowieka (co jest dla mnie kolejnym idiotyzmem).

 15. @Dandys

  No to stosująć twoja argumentację:

  PIS chciało koalicji z PO – partią wywodząca się z PZPR, czyli wiadomo jaką strategię miała propagować koalicja,

  Później robi koalicję z SO (założoną przez SB) i LPR (która wystawiła i nadal broni osobę która kolaborowała z perelowską władzą). Wiadomo jaką strategię będzie propagowała taka koalicja.

  Ministrem skarbu jest Jasiński – członek PZPR wiadomo jaką strategię będzie propagował.

 16. przecież ani lepper ani LPR nie mieli decydującego głosu w tej koalicji? poza tym kaczyńscy od zawsze walczą z czerwonymi, wiec hipoteza o popieraniu pzpr jest chybiona.

 17. To, aż strach pomyśleć jakie korzenie ma TVP (ciekawe, kto pierwszy napisze o agitacji w dobranockach).

  Po przeczytaniu notki, zawitał u mnie szyderczy uśmiech. Nie odbierz tego źle (zresztą jak chcesz), ale ta notka wygląda jak teoria spiskowa ala poseł Kurski.

  Nadal zastanawiam się tylko jaki wpływ WSI mogło mieć na TVN Meteo albo TVN Style? Promocja nowych strojów żony agenta?

  Tak ten komentarz ma charakter sarkastyczny. Dobranoc.

 18. A jeżeli o tych korzeniach mowa, to moim zdaniem trzeba je wyciągać na wierzch, bo pieprzony czerwony motłoch jak miał się dobrze za czasów komuny (wszyscy chórem odpowiadali twierdząco na pytanie wodza – "Pomożecie?!") tak ma się i dobrze teraz. Nie wiem czemu porządku nie zrobili z nimi, wszystkich do karceru, rozstrzelać. Tych eselduchów zburaczonych i innych, którzy tak dzielnie teraz bronią demokracji, są pierwszymi, którzy walczą o wolność ! Swoją i swoich dzieci !

 19. A co do kravca: może nie oglądasz TVN Style, ale tam bardzo często pojawia się Szanowna Dama Pani Jolanta K. Na tyle często, że widzę ją średnio kilka razy w tygodniu (w rodzinie są tacy co oglądają ten ogłupiający program). I mówi to ona, o elegancji, o tym co jej mąż lubi i w ogóle jaka to ona jest cudowna i cudowna jest jej rodzina.

 20. Ale nie gada o polityce. I nie kopie w korzeniach. Tylko o ciuchach i podobnych. A na tym się zna. I wszystkie baby podziwiają jak się ubierała na oficjalne uroczystości i jaką torebkę miała. A nie nosiła reklamówki w oficjalnej podróży. Albo piękne żaboty. I o niej nie było kawałów, że się ktoś z nią ożenił bo przegrał zakład.

 21. "Jesteś liberałem lub lewicowcem. Twoja ukochana i jedynie słuszna partia to oczywiście Platforma Obywatelska."

  Wyjaśnij mi, dlaczego lewicowiec miałby popierać *konserwatywno-liberalną* (a więc PRAWICOWĄ jak jasna cholera!) Platformę.

  Co do PZPR…

  1) Tatuś Kaczora wykładał marksizm na polibudzie.

  2) Minister skarbu Wojciech Jasiński ("Prawo" i "Sprawiedliwość") – członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w l. 1976-1982.

  3) Wiceminister sprawiedliwości, Andrzej Kryże ("Prawo" i "Sprawiedliwość"). Syn sędziego ppłk. Romana Kryżego – mordercy sądowego wydającego wyroki śmierci w procesach politycznych (tzw. afera mięsna). Sam A. K. z kolei prowadził sprawy polityczne w latach 70. i 80. W 1980 skazał na więzienie Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego, Bronisława Komorowskiego i Jana Józefa Janowskiego za zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości.

  Co do RMF-u to zwalczali SLD, czasem wręcz przesadnie. Od jajcarskiego "Kota Aleksandra" czy "Zenona Zmyłera" Klary Weritas, po napis "Czerwonym świniom z SLD wstęp wzbroniony" na drzwiach jednej ze stacji-córek RMF-u. To jest obecnie radio dla idiotów i ćwierćmózgów, ale nie można im odmówić całkowitej niezależności.

  Krótko mówiąc: pierdolisz jak poparzony.

 22. Z Marcoosem zgadzam się o tyle, że zarówno w 3 rp jak i aktualnej, komuchy siedzą przy korycie i wchłaniają państwowego majątku ile się da. Powyżej napisałem co powinno się z nimi zrobić.

 23. Splash: Fakt, a wszystkie Panie po obejrzeniu pani Jolanty idą głosować na lewicowe ugrupowania (jeszcze mi tylko brakuje teorii o przekazie podprogowym). Agitacja wyborcza w programie jak układać widelce na stole. Błagam bez teorii spikowych.

 24. Wszyscy się pieklicie, a przecież Dandys zrobił ten rysunek, żeby się ponabijać ze spiskowego postrzegania rzeczywistości jakie prezentuje PiS . Bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś robił to na serio.

 25. Napisałbym coś ciekawego, ale właśnie wróciłem z koncertu i nie chcę sobie psuć świetnego humoru, komentując brednie pijanego nastolatka, któremu tatuś powiedział że kto nie popiera PiS i LPR to komuch, lewak, liberał i skurwysyn.

  Pozdrawiam trzeźwych.

 26. Wszystko przez to, że mieszkańcy ciemnogrodu źle pojmują słowo "liberał" ;>

  (jest to 90% prawda [yep], ale proszę nie odnosić się do tego komentarza)

 27. dandys: masz rację

  marcoos: nie chodzi o etykietki ( czy ktoś jest liberałem czy prawicowym etc. ), chodzi o zachowanie/poglądy, co dandys wyjaśnił w trzech ostatnich akapitach

  ja bym chętnie zagłosował w najbliższych wyborach na PO, po to tylko aby zobaczyć, jak ta partia się kompromituje

  ale że mam rozsądne poglądy i popieram UPR, nigdy tak nie uczynię

 28. Tak gadacie, obrzucacie się błotem, a może odpowiedzcie na jedno proste pytanie: na kogo głosować ? Bo moim zdaniem nie ma już partii zasługującej na głos obywatela. Jedni komuchy, drudzy złodzieje, trzeci walnięci na umyśle.

 29. no i doszedłem do wnosków, że wszystkie urzędy powinny być losowane (oprócz ‘prezydenta’) tak jak to miało miejsce w Atenach pare lat temu. Wtedy nie doszłoby do sytuacji, że od 30 lat przy korycie siedzą ci sami i nie pozwalają nikomu innemu (może uczciwszemu?) rządzić.

 30. Barry – dzięki za poważne potraktowanie tematu. Właśnie tak powinna wyglądać dyskusja, bez zbędnego pieniactwa i obrażania. Doskonale znam znaczenie słowa "libertyn", a zamiennie "liberał" użyłem przewrotnie, jak zresztą ponad połowy ww. profilu.

  Nie nabijam się tutaj bynajmniej z PiS-u, tylko właśnie z ITI i PO. A Ty, Bartini, dałbyś już spokój – myślisz, że wszystkie prawicowe poglądy biorą się od wymienionego przez Ciebie "tatusia"? Jeżeli symbolem własnych poglądów są dla Ciebie te lewicowe, to może miej pretensje do swojego ojca, że Ci wpajał "te populistyczne".

 31. Heh, prawdę powiedziawszy to po przeczytaniu wpisu też stwierdziłem, że musiałeś się mocno w głowę uderzyć. Jeśli więc to miała być ironia, to jakoś jej tam nie widać. 😉

  Ciekaw jestem jaką diagnozę byś mi postawił, bo TVN czasem oglądam (TVN-24 i Meteo) choć TV raczej rzadko włączam; Kościół za bardzo wciska nos w nie swoje sprawy, co mnie wkurza; za aborcją nie jestem, ale wolność jednostki szanuję; PO mnie ostatnio drażni, a o PiS-ie i reszcie się nie wypowiadam, bo musiałbym użyć łaciny podwórkowej. No i co? W którą szufladkę mnie wpakujesz? 😉

 32. W tą od wykształciuchów, łże-elit i lumpenliberałów.

  Dandys to nasz Ojciec Dyrektor, który sam za nas zdecyduje co jest dobre a co jest ZŁEEEE!

  Może jeszcze kilka ciekawych plakatów propagandowych zrobisz, co? No pokaż, jaki jesteś genialny i mądry, bo wszystkich, którzy myślą inaczej niż ty, możesz wrzucać do wora z sowieckim komunizmem, PZPR i tak dalej. Uważasz że wszyscy "nieprawomyślni" są zmanipulowani? Ty oczywiście nie jesteś, znasz wszystkie sprawy od środka i zewnątrz, pozjadałeś wszystkie rozumy i teraz walisz plakacik, jakiego nie powstydziłby się porządny gensek z lat 50-tych.

  I nie wysilaj się na żadną "ambitną" odpowiedź, bo i tak nie przeczytam.

 33. @Splash: problem w tym, że wpis ciężko potraktować jako ironię na obecną sytuację. Chyba tylko w sposób, jaki odebrał da.killa: „nie wyobrażam sobie, żeby ktoś coś takiego zrobił na serio”. Prawdą jest natomiast, że w naszym pięknym kraju są ludzie, którzy myślą dokładnie tak, jak zostało to przedstawione przez Dandysa, więc nie dziwi mnie, że reakcja niektórych jest cokolwiek gwałtowna.

 34. szlomo: "Jeżeli chodzi o moje zdanie w tej kwestii, to elektorat PO to rzeczywiście ludzie pozbawieni poglądów. Bo śmiesznym jest głosowanie na partię liberalną o komunistycznych korzeniach."

  Czytaj dokładniej, z mojej strony brakło tylko cudzysłowu przy "liberalna", chociaż w kontekscie tego zdania nie był potrzebny.

 35. O tym że RMF i Radio Zet nie należą do ITI już ci inni napisali.

  O tym że PO to nie lewica też już napisano.

  Wniosek: mijasz się z faktami.

  "jesteś za (…) aborcją"

  PO głosowało przeciw aborcji.

  Znowu mijasz się z faktami.

  Platforma ma korzenie w PZPR? A SLD już nie?

  A o Samoobronie zapominasz?

  Skoro PO niby ma korzenie w PZPR to czemu akurat PiS stworzyło koalicję z Samoobroną która autentycznie ma korzenie w PZPR, zaś PO nie?

  Poza tym nie zapominaj że Kaczyński w swojej pracy doktorskiej powoływał się na Lenina.

  Na twoim plakaciku brakuje jeszcze loga Wehrmachtu, Gwiazdy Dawida oraz Cyrkla i Węgielnicy (bo PO to żydzi i masoni).

  Nie wiem czyje jest to logo z pieskiem.

  Skoro jestem wyznawcą koncernu ITI (ba, nawet w nim pracuję) to czemu go nie wspieram rentą tak jak moherowe berety wspierają Rydzyka?

  A może jeszcze oglądanie Szymon Majewski Show oznacza że jestem antychrystem?

  A skoro ITI to czyste zło i Szatan to czemu święty Kaziu Marcinkiewicz i błogosławiony Wojtuś Wierzejski trzymają swoje blogi na Onecie?

  "To nic, że opierasz się głównie na inwektywach"

  Gdzie te inwektywy? Czyje? Kiedy?

  Krytyka 3 milionów mieszkań których nigdzie nie widać jest inwektywą? Krytyka zwiększania wydatków administracji przez PiS podczas gdy obiecywali "Tanie państwo" jest inwektywą?

  Za to klasyczni wyborcy LPRu (http://www.youtube.com/watch?v=F66ohZF59cc) są niby kulturalni? Albo sam prezydent który świeci przykładem ("Spieprzaj dziadu!").

  Twoje oskarżenia nie trzymają się kupy.

  A na koniec jedno pytanie do ciebie: gdyby PiS stworzył koalicję z PO to okazaliby się zdrajcami?

  Splash: komuchów byś wystrzelał, co? Wystrzelaj najpierw naród który za komuną tęskni i tych komuchów w wyborach wybiera. Wystrzelaj naród który pragnie ciągłych dopłat, zasiłków i natychmiastowej pracy dla każdego, tak jak było za komuny.

  I zastrzel też byłego członka Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa gen. Wojciechu Jaruzelskim – Macieja Giertycha.

 36. Azrael:

  Ileż razy można powtarzać, że ten tekst jest ironiczny i oparty na stereotypach? Bo raczej nie mógłbym napisać opisu, który odzwierciedlałby każdego odbiorcę mediów ITI. Polecam lekturę z przymrużeniem oka.

  "Platforma ma korzenie w PZPR? A SLD już nie?"

  A gdzie ja zaprzeczam, że SLD ich nie ma?

  "A o Samoobronie zapominasz?"

  Jw. Jednak chciałem się odnieść do PO i ITI, a nie charakteryzować całą scenę polityczną.

  "Skoro PO niby ma korzenie w PZPR to czemu akurat PiS stworzyło koalicję z Samoobroną która autentycznie ma korzenie w PZPR, zaś PO nie?"

  Bo Samoobrona nie wypięła na nich dupy, nie mogąc pogodzić się z porażką (jak to było w przypadku PO)?

  "Poza tym nie zapominaj że Kaczyński w swojej pracy doktorskiej powoływał się na Lenina."

  Trzeci raz piszę – czy ja to neguję? Makieta i wpis miały określony cel i charakter. To nie jest charakterystyka całego sejmu.

  "A skoro ITI to czyste zło i Szatan to czemu święty Kaziu Marcinkiewicz i błogosławiony Wojtuś Wierzejski trzymają swoje blogi na Onecie?"

  Słyszałeś o czymś takim, jak kampania wyborcza?

  "Za to klasyczni wyborcy LPRu (http://www.youtube.com/watch?v=F66ohZF59cc) są niby kulturalni?"

  Demagogiczne nagranie zrezlizowane przez Twoich kolegów z korporacji. Naprawdę wierzysz w to, że jakaś babka stała obok operatora akurat przy nagraniu tego, i że przy tym mówieniu właśnie wyleciała jej tak efektownie sztuczna szczęka? Swoją drogą, pani warzywniara prezentuje dokładnie tą samą ideologię, co i cały TVN. Traktuję to jednak jako żart, dlatego nie będę komentował.

  "A na koniec jedno pytanie do ciebie: gdyby PiS stworzył koalicję z PO to okazaliby się zdrajcami?"

  Nie lubię gdybania, zaraz przypomina mi się cytat z Misia: "- A to mogła być pana matka! – Jak mogę przejechać własną matkę, skoro ona siedzi z tyłu?"

  Splash: Już tłumaczę. TVN należy do ITI. Z TVN-em powiązane są (co nie znaczy, że należą również do ITI) media z chmurki po lewej. TVN jest telewizją PO. Ta zaś ma korzenie w PZPR (vide: Andrzej Olechowski, założyciel PO). TVN ma również mgliste powiązania z WSI, a ta wiemy, skąd się wywodzi. To wszystko.

 37. "Bo Samoobrona nie wypięła na nich dupy, nie mogąc pogodzić się z porażką (jak to było w przypadku PO)?"

  Więc jak PiS zawzięcie zwalczający PZPRowców mianuje wicepremierem członka PZPR w latach 1977-1980 Andrzeja Leppera to jest ok? A to że Kaczyński kilkanaście miesięcy wcześniej twierdził że Samoobronę założyło KGB to też jest ok? O "chamach" i "warchołach" nie wspominając…

  "Słyszałeś o czymś takim, jak kampania wyborcza?"

  Ale korzystają z mediów umieszczonych w chmurce po lewej stronie więcej niż parę godzin tygodniowo! Więc na pewno są liberałami i lewicowcami, popierają aborcję i eutanazję i uważają że kościół to obciach!

  "Naprawdę wierzysz w to, że jakaś babka stała obok operatora (…)"

  Naprawdę wierzysz że ziemia jest okrągła?

  "Z TVN-em powiązane są (co nie znaczy, że należą również do ITI) media z chmurki po lewej"

  Niby jak powiązane z TVNem są Radio Zet i RMF?

  Dowody proszę.

  "TVN jest telewizją PO"

  Niby który członek PO jest właścicielem TVNu?

  "Ta zaś ma korzenie w PZPR (vide: Andrzej Olechowski, założyciel PO)"

  Andrzej Olechowski nie był członkiem PZPR. Za to Andrzej Lepper tak.

  "TVN ma również mgliste powiązania z WSI"

  Dowody proszę.

 38. „Jesteś liberałem lub lewicowcem.” – nie jestem;
  „Twoja ukochana i jedynie słuszna partia to oczywiście Platforma Obywatelska.” – nie kocham, głosuję na nią, do tego uczucia nie są potrzebne;
  „Najwłaściwszym kandydatem na prezydenta jest Donald Tusk.” – z zestawu, który był dostępny w tych wyborach – tak;
  „opierasz się głównie na inwektywach” – nie opieram się;
  „Twój ulubiony program polityczny „Teraz my”„ – wolę Lisa;
  „Nienawidzisz moherowych beretów i szukasz okazji, żeby dopiec któremuś z nich.” – nie wchodzę w ich kompetencje, więc nienawiść pozostawiam im, okazji nie szukam, bo mam ciekawsze zainteresowania w życiu swoim;
  „W ostatnim sporze w sprawie Kuronia jesteś po stronie jego zwolenników – bo jak w ogóle można krytykować tak wielkiego człowieka?” – tak;
  „Opowiadasz się za wolnością jednostki” – tak; „aborcją, eutanazją.” – nie wiedziałam, że to wszystko jest z jednej półki;
  „Jesteś antyklerykalny” – nie jestem;
  „(bo przecież Kościół to obciach)” – nie Kościół.., niektórzy ludzie w nim – na własne życzenie;
  „W żadnym wypadku nie głosowałbyś na PiS, LPR czy Samoobronę, brzydzisz się też Kaczek i końskiego zgryzu Giertycha.” – prawda;

  „Bo może się okazać, że zostałeś dość poważnie zmanipulowany.” – nie sądzę…
  </br>
  Dobrze, jak ktoś w Twoim wieku ma wiedzę, to rzadkie i cenne… ale jeśli ma jedynie słuszne poglądy – to już mi trochę śmierdzi…

 39. „lajkonizacja” – jak to ładnie neologistycznie nazwałeś – nie oznacza kompletnej ignorancji i braku poglądów… na to jestem już chyba za dużą dziewczynką…

 40. „lajkonizacja” nie oznacza kompletnej ignorancji i braku poglądów…

  Co jednak nie przeszkodziło Ci w gromkim śmiechu z mojej osoby, gdy śmiałem Cię określić mianem „lewaka” (albo lepiej: „lewaczki”).

 41. hmm nie ogladam telewizji, nie slucham radia, nie czytam gazet ale musze stwierdzic ze dawno sie tak nie usmialem lol … medycyna nazywa cos takiego paranoja 😛 Zadnych argumentow a jedynie sranie w banie za przeproszeniem i zenujace jest czytac wpisy na tak niskim poziomie. Ja rozumiem ze mozesz kochac PiS, naszego prezydenta, lubisz chodzic co niedziela do kosciola ale widzisz … w tym kraju zyje duzo ludzi i kazdy moze miec poglady jakie chce byle przy tym nie lamac prawa. Wg. mnie to Ty zostales zmanipulowany – nie wiem przez co, ale zasialo to pogrom w Twoim mysleniu i doprowadzilo do paranoi na takim poziomie ze niedlugo zaczniesz pisac ze to wszystko Zydzi, masoni i cyklisci i ze biala rasa powinna sie tym wreszcie zajac, bo gdzie nie spojrzec tam wrogowie Polski. Myslales o tym zeby zaczac pisac do „Naszego Dziennika”? Zgadzam sie z Kasia jesli chodzi o podsumowanie. A co do ujawnieniu raportu z likwidacji z WSI to zainteresowalo mnie jedynie to ze wyeksportowali go OpenOffice’m – zapewne ciekawszy jest on dla sluzb wywiadowczych innych panstw ktore smieja sie teraz jacy debile w tej Polsce ze tajemnice swoje rozdaja na lewo i prawo. Ehh … mam jedynie watpliwosci co do zdrowia psychicznego coniektorych osob, bo niech sobie w mediach mowia co chca – kazdy ma przeciez swoj rozum i nie musi tego nawet ogladac tak jak i ja mam gdzies te gadajace glowy, ale naprawde chory musi byc czlowiek ktory chcialby aby wszyscy wyznawali jego jedyne sluszne poglady bo niczym sie ten Twoj wywod nie roznil o PRLowskiej propagandy – zjechales wszystkich ktorzy mysla inaczej niz Ty i wlasciwie nikt nie powinien z Toba dyskutowac.To mnie rozwalilo najbardziej: „Jesteś antyklerykalny (bo przecież Kościół to obciach)” … widze ze swietnie wiesz wszystko o wszystkich po tym jaki program ogladaja – TVN, TVP1 czy Polsat <sciana> Hmm a na jakiej podstawie Ciebie by tu ocenic … juz wiem! Uzywasz Trebuchet MS a to znaczy ze na pewno slodzisz herbate 2 lyzeczki a mieszasz tylko krecac lyzeczka w prawa strone 😛 hehehe … Teraz czekam na riposte jak wyjasnisz moje podejscie skoro nie ogladam TV, nie slucham radia, nie czytam gazet, nie wchodze na onety i inne portale hmm? Co czyni mnie komunista i co mnie zmanipulowalo? lol buhehehe

 42. medycyna nazywa cos takiego paranoja 😛

  Domorosłym medykom podziękuję.

  Zadnych argumentow a jedynie sranie w banie za przeproszeniem i zenujace jest czytac wpisy na tak niskim poziomie.

  Jeżeli schemat Ci nie wystarcza, to jego wytłumaczenie masz w komentarzach. Chyba, że po prostu nie chcesz widzieć tych argumentów, to OK.

  Myslales o tym zeby zaczac pisac do „Naszego Dziennika”?

  Nie, ale czy to jakiś wyznacznik odstępstwa od zdrowia psychicznego?

  zapewne ciekawszy jest on dla sluzb wywiadowczych innych panstw ktore smieja sie teraz jacy debile w tej Polsce ze tajemnice swoje rozdaja na lewo i prawo.

  Nie masz o tym pojęcia, a powtarzasz zarzuty formułowane przez lewicę. Zrozum, że oni tak mówią, bo boli ich rozwód ze służbami pod patronatem Rosji. I to nie są żadne wywiadowcze tajemnicze strategicznych służb – to służby, które kryły działania ruskich. A skoro tak, to co jest złego w ujawnianiu nieprawidłowości?

  Twoj wywod nie roznil o PRLowskiej propagandy – zjechales wszystkich ktorzy mysla inaczej niz Ty i wlasciwie nikt nie powinien z Toba dyskutowac.

  No popatrz – a jednak dyskutują. Boli ich to, czy to właśnie oni nie mogą znieść, że ktoś ma inne poglądy od większości?

  widze ze swietnie wiesz wszystko o wszystkich po tym jaki program ogladaja – TVN, TVP1 czy Polsat <sciana>

  Pisałem już w kilku komentarzach, że dokonuję charakterystyki większości. Dlaczego nie krzyczysz, gdy takiego uogólnienia dokonuje eurolewactwo w sprawach antysemityzmu, homofobii, itp.? Poza tym, to nie jest GG i pokemońskie emotikonki nie działają.

  Teraz czekam na riposte jak wyjasnisz moje podejscie skoro nie ogladam TV, nie slucham radia, nie czytam gazet, nie wchodze na onety i inne portale hmm?

  Przecież tam jak byk jest napisane, że opinia dotyczy odbiorców mediów ukazanych w makiecie, więc generalnie jesteś poza dziedziną. A Ty już sam się okrzyknąłeś lewakiem i czekasz, aż dam Ci w pysk jakimś określeniem. Nie doczekasz się.

 43. hehehe wiesz co mnie bawi najbardziej? co z tego ze ujawnili teraz ten raport o WSI? Wladza sie zmieni i tez ujawnia nastepne akta i beda wsadzac tych z drugiej strony – zawsze tak bedzie i zawsze bylo ze „to Ci poprzedni byli zli a nie my”. A jaki to ma sens poza tworzeniem chaosu? Zadnego.
  Nie jestem zadnym lewakiem czy prawicowcem – mam to wszystko gleboko gdzies. I tak przylepiasz ludziom etykietki jakbys byl w Biedronce – widzisz tylko skrajnie w jedna albo w druga strone.

  „Dlaczego nie krzyczysz, gdy takiego uogólnienia dokonuje eurolewactwo w sprawach antysemityzmu, homofobii, itp.? „ – a skad to wiesz? zwyklem pisac na temat o swoich pogladach pod czyims wpisem wiec to tez robie. Rownie dobrze moglbym napisac dlaczego nie holdujesz ITI za to ze dzieki nim mamy mozliwosc obejrzenia wielu dobrych zagranicznych filmow? Dlaczego nie piszesz o pedofilii wsrod duchownych? … trzymajmy sie moze lepiej tematu.

  „Pisałem już w kilku komentarzach, że dokonuję charakterystyki większości. „ – a skad znasz ta wiekszosc i skad wiesz ze to wiekszosc? skoro PiS wygral wybory a Kaczynski jest prezydentem to nie wydaje mi sie zeby wiekszosc byla slugami ITI … moze po prostu od czasu wyborow uznali ze komus sie poprzestawialo w glowie i dlatego teraz chetnie by zmienili swoja decyzje?

  „Nie masz o tym pojęcia, a powtarzasz zarzuty formułowane przez lewicę. Zrozum, że oni tak mówią, bo boli ich rozwód ze służbami pod patronatem Rosji. I to nie są żadne wywiadowcze tajemnicze strategicznych służb – to służby, które kryły działania ruskich. A skoro tak, to co jest złego w ujawnianiu nieprawidłowości?” – wiesz, nawet jesli ktos lamie prawo to niezbyt madre jest podawanie jego nazwiska do wiadomosci publicznej jesli moze to tez osobie akurat w tym momencie zagrozic tak ze nie wiadomo czy dozyje do rozprawy bo akurat jest za granica i bynajmniej nie na wakacjach. Niech najpierw zlapia i wsadza gosci a pozniej publicznie rozglaszaja jacy to oni zli i niedobrzy.

  „No popatrz – a jednak dyskutują. Boli ich to, czy to właśnie oni nie mogą znieść, że ktoś ma inne poglądy od większości?” … jasne, prowadzisz lud na barykady bohaterze … raczej boli ich to ze ktos potrafi wydac tak ograniczony osad o ludziach ktorych nawet nie zna.

  Podsumuje to tylko tak, ze traca mnie ta cala polityka i nie uwazam sie za prawicowca, czy lewicowca. Dla mnie i jedni i drudzy i cala reszta zamieszana w polityke powinni przede wszystkim lyknac conieco zdrowego rozsadku i zamiast robienia jakichs akcji propagandowych pod publike i burdelu w panstwie, mogliby sie zajac dobrem obywateli ktorym powoli to wszystko brzydnie i wyjezdzaja z tego kraju psycholi. Nie obchodzi mnie zadne WSI, ani ITI … Obchodzi mnie to czy w przyszlosci bede w stanie utrzymac siebie i rodzine i czy nie bede musial sto lat skladac na dom. Nie chce tez litosci w postaci becikowych i innych bzdetow, nie potrzebuje zeby moim dzieciom nakladac godziny policyjne bo to ja bede ich ojcem a nie zaden minister, nie chce zeby ktos decydowal o tym w co mam ubrac swoje dziecko ani zeby mnie okradal jeszcze bardziej po to zeby innym zylo sie lepiej bo chca miec ocieplane chodniki. Mam gdzies to czy w domu obok mieszkaja homoseksualisci – niech sobie uprawiaja seks dopoki nie robia tego na moim trawniku. Niech ksieza siedza w kosciolach, niech w radiu leci co chce, byle mi jakas babka nie zagluszala zycia.
  Niech rzad zajmie sie mna – zwyklym obywatelem ktory wiele nie potrzebuje poza odrobina wolnosci, stabilnosci i pewnosci a nie jakimis agentami czy mediami. Jak ktos nie chce byc zmanipulowany to wylacza TV a jak ktos ma takie zyczenie to go wlacza i na Teutatesa – kazdy czlowiek jest dorosly i ma prawo wyboru nawet tego czy chce byc manipulowany czy nie.

  Fakt faktem wpis Twoj ma wydzwiek typu: „Masz ciasne skorzane spodnie, dlugie wlosy i sluchasz metalu – zostales zmanipulowany przez szatana i teraz bedziesz mial problemy ze wzwodem” i raczej nikt przeciwny Twoim pogladom nie skloni sie ku nim, bo nikogo nie przekonasz piszac takim jezykiem a chyba na tym by Ci bardziej zalezalo niz na wkurzeniu „lewakow” czy kogo tam jeszcze. A jesli po prostu tak nienawidzisz myslacych inaczej to od razu trzeba bylo kupic karabin i wyjsc na ulice.

 44. Niestety trochę prawdy w tym jest. Dużo mówi się o wpływie Michnika z jednej strony a Rydzyka z drugiej na poglądy Polaków, a mało kto mówi o Walterze, który dysponuje nie mniejszym „rzędem dusz”. To samo tyczy się Onetu, na którego forum panuje dość silna cenzura prewencyjna (dla porównania na forum tak krytykowanej przez osoby o prawicowych poglądach Wyborczej panuje niemal pełna wolność słowa, cenzury prewencyjnej nie ma tam wcale, istnieje tylko post-cenzura w przypadku np komentarzy wulgarnych lub rasistowskich).
  A niedługo ITI ma otworzyć nowy kanał religijny (pewnie Walter z Wejchertem chcą dotrzeć do słuchaczy RM i położyć ręce na kasie, która szerokim strumieniem płynie obecnie do Rydzyka). Gdy plan ITI się powiedzie będą już w stanie wmówić większości Polaków, kogo mają wybierać w wyborach (w czasie kampanii religijny i świecki TVN zaczną nagle mówić jednym głosem). Trzeba się bronić przed tą Berlusconizacją polskiej sceny medialnej, najlepiej zachęcając rodaków, by szukali informacji w wielu źródłach i nie wpatrywali się w TVN i jego klony jak w święty obrazek.

 45. Witam.

  Jestem (przynajmniej tak myślę) liberałem natomiast nie głosuje na żadną PO, w życiu!! więc nie jest prawdą do końca co piszesz. PO to sld bis. Za PiS nie przepadam, natomiast mogę ich jakoś strawić co nie da się powiedzieć o lrp, so, sld, czy po. Co do grupy ITI i telewizji TVN to ja sobie tylko wyobrażam jakby wyglądał dzień takiej telewizji w jakimś kraju typu szwajcaria czy austria (w których miałem przyjemność spędzić dużą część swojego życia) może dzień by emitowali swoje niedokładne, nieprecyzyjne, tendencyjne wypowiedzi, drugiego dnia by dostali milion pozwów do sądu, trzeciego zbankrutowali tak myślę żeby się to skończyło. Polakom jest się trudno przyznać, że PO to jednak nie najlepszy wybór bo jakby to wyglądało w towarzystwie .. ja zawsze proponuje patrzeć na fakty jakie są aha jeszcze tak jedno zdanie do niektórych ‘librałów’. Liberalizm oznacza, że oprócz tolerowania homoseksualistów też trzeba tolerować faszystów… trzeba tolerować ludzi jak leper oraz wybrany rząd jaki by on nie był …. na tym ta gra polega.

  Pozdrawiam
  Miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.