Burza wokól raportu z likwidacji WSI

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Zastanawiając się nad genezą ostatnich informacji nt. dziennikarzy współpracujących z SB oraz WSI, doszedłem do ciekawych wniosków.

Otóż czy nie wydaje Wam się, że wyjście na jaw współpracy z komunistycznymi służbami, jak było w przypadku Zygmunta Solorza, to przecieki? Mam wrażenie, że wszystkie ostatnie informacje tego typu to – inspirowane lub nie – przecieki z raportu Macierewicza. I chociaż ten nie został jeszcze publicznie ujawniony, to już parę wątków z niego znamy.

Ciekaw jestem tylko, w którym momencie PiS ostatecznie upubliczni raport z likwidacji WSI. I jakie kontrargumenty ma przygotowany TVN, który – niemal na 90% – jest głównym postkomunistycznym kokonem, budowanym przez “czerwonoskórych”. Póki co, niech się wstydzi człowiek, który – oglądając to propagandowe medium – nazywa się liberałem. Jesteś po prostu wrednym komunistą (żeby nie powiedzieć – lewakiem, bo masz przecież alergię na to słowo).

Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Nie unikam dyskusji nawet z krzykaczami.

26 komentarzy do “Burza wokól raportu z likwidacji WSI”

 1. No dobra… może konkretniej.

  Jeżeli raport WSI zawiera argumenty za PiS i przeciwko „układowi”, to czemu jeszcze nie został odtajniony? Przynajmniej istotne fragmenty? Moim zdaniem tam nic rewelacyjnego nie ma. Jak już to raczej coś kompromitującego tą całą likwidację (na to argumentów nie mam… może by się znalazły w raporcie, może nie… ale raport tajny).

  TVN nie oglądam. Ileś razy w życiu oglądałem Fakty i wkurzała mnie ich stronniczość. Prawicowa stronniczość (np. reportaż o tym jak to źle się w Polsce dzieje, bo Polacy coraz mniej religijni). Poza tym to co we wszystkich popularnych mediach: tania sensacja, walka o widza prymitywnymi środkami, takimi jak oskarżanie ogólnie nielubianych (czy z prawej, czy z lewej strony).

  I nie mów o innych „krzykacze”, jeśli przylepiasz ludziom epitety zależnie od tego co oglądają. Rozróżniając media na te, których trzeba słuchać i których nie można słuchać, sam się ograniczasz i przestajesz być obiektywny.

  Media kłamią (no dobra, nie mówią całej prawdy), bezpiecznie jest założyć, że wszystkie. Szczególnie gdy mówią o konkurencji, albo gdy rozpaczliwie walczą o swoje interesy (nawet o słuszne interesy często walczą nie całkiem fair).

 2. Po pierwsze, umiem myśleć i szczęśliwie cokolwiek bym nie oglądał, nie zmieni to z nagłym hukiem i błyskiem moich poglądów o 180 stopni. I nie zamierzam nagle szerokim łukiem palca na pilocie obchodzić jakiegoś kanału, bo jak go oglądam to jestem komuchem. To argumentacja poniżej Twoich możliwości, bliższa raczej ostatniemu łańcuszkowi jaki dostałem, którego myślą przewodnią było, że jeśli nie wezmę udziału w głupawym strajku przeciwko Giertychowi, to jestem miłośnikiem Młodzieży Wszechpolskiej.

  Po drugie, szczególnie odkrywcze te wnioski nie są, i wygląda na to, że poszczególnych współpracowników będziemy poznawali jeszcze długie miesiące w mniej więcej regularnych interwałach, bo tak wygodniej Kaczyńskim.

 3. TVN, który – niemal na 90% – jest głównym postkomunistycznym kokonem, budowanym przez <<czerwonoskórych>>”

  Uzasadnij.

  „Póki co, niech się wstydzi człowiek, który – oglądając to propagandowe medium – nazywa się liberałem. Jesteś po prostu wrednym komunistą (żeby nie powiedzieć – lewakiem, bo masz przecież alergię na to słowo).”

  W00t, czyli ludzie oglądający TVN i nazywający się liberałami stają się automatycznie komunistami? Nie rozumiem za bardzo.

 4. Jajcuś:
  „Ileś razy w życiu oglądałem Fakty i wkurzała mnie ich stronniczość. Prawicowa stronniczość (np. reportaż o tym jak to źle się w Polsce dzieje, bo Polacy coraz mniej religijni).”

  Bez przesady, bo za chwilę dojdziesz do wniosku, że TVN to w ogóle prawicowa telewizja jest. Na podstawie jednego reportażu nie można oceniać charakteru telewizji (bo dziwne by było, gdyby TVN prezentowała wyłącznie lewackie materiały).

  „I nie mów o innych „krzykacze”, jeśli przylepiasz ludziom epitety zależnie od tego co oglądają. Rozróżniając media na te, których trzeba słuchać i których nie można słuchać, sam się ograniczasz i przestajesz być obiektywny.”

  Tak, gdy ja przylepiam takie „epitety” ludziom na podstawie oglądanej telewizji, to się ograniczam i przestaję być obiektywny. Ale jak inni wyzywają mnie (choćby na tym joggu) od idiotów, głupków, itp. wyłacznie za skrajnie prawicowe poglądy, to jest OK? Wychodzi na to, że tak, bo później za tymi osobami wstawia się masa oportunistów politycznych. Tym razem nie będę wymieniał nicków, bo i tak każdy zainteresowany wie, o kogo chodzi.

  jam łasica:
  „Dandys chciał przez to powiedzieć, że każdy kto ogląda serial „Magda M.”, miał kiedyś dziadka w NKWD”

  Nie rób z siebie niezorientowanego. Chyba nie musiałem pisać, że chodzi o programy polityczne oraz „niezależne i obiektywne” Fakty?

  Barry:
  „Po pierwsze, umiem myśleć i szczęśliwie cokolwiek bym nie oglądał, nie zmieni to z nagłym hukiem i błyskiem moich poglądów o 180 stopni.”

  Nie wymagam tego od Ciebie. Ba! To przecież niemożliwe.

  „I nie zamierzam nagle szerokim łukiem palca na pilocie obchodzić jakiegoś kanału, bo jak go oglądam to jestem komuchem.”

  To może zauważ, jak mała różnica dzieli SLD od PO. Platforma to komunizm w ładnej i modnej oprawie.

  pawlak:
  TVN, który – niemal na 90% – jest głównym postkomunistycznym kokonem, budowanym przez <<czerwonoskórych>>”

  http://www.gazetapolska.pl/?module=messages&message_id=94

  Wystarczy? Prawie całe kierownictwo TVN-u to komuniści. O, przepraszam – teraz to się nazywa „liberalizm” (jak to dumnie się określa sam TVN).

  „W00t, czyli ludzie oglądający TVN i nazywający się liberałami stają się automatycznie komunistami? Nie rozumiem za bardzo.”

  Pokaż mi, czym jego ideologia różni się od ideologii postkomunisty.

 5. „Platforma to komunizm w ładnej i modnej oprawie.”

  Nie zauważam tego jakoś. Mógłbyś uzasadnić?

  „Pokaż mi, czym jego ideologia różni się od ideologii postkomunisty.”

  Nie znam każdego liberała oglądającego TVN. Skoro jednak jest liberałem, to jego ideologia pewnie trochę różni się od ideologii postkomunisty (choć w sumie nie wiem, na czym miałaby polegać ta ideologia).

  „Tak, gdy ja przylepiam takie „epitety” ludziom na podstawie oglądanej telewizji, to się ograniczam i przestaję być obiektywny. Ale jak inni wyzywają mnie (choćby na tym joggu) od idiotów, głupków, itp. wyłacznie za skrajnie prawicowe poglądy, to jest OK?”

  Tzn. Tobie wolno, bo inni tak robią?

 6. pawlak:
  „Nie zauważam tego jakoś. Mógłbyś uzasadnić?”

  Podałem Ci link do artykułu, jest tego trochę, ale poczytaj.

  „Tzn. Tobie wolno, bo inni tak robią?”

  Oczywicie, że nie, ale czy to, że nie używam wobec nich inwektyw upoważnia ich do wyzywania mnie?

 7. „Podałem Ci link do artykułu, jest tego trochę, ale poczytaj.”

  W artykule nie ma nic o Platformie. Myli Ci się już. W dalszym ciągu czekam na uzasadnienie.

  „Oczywicie, że nie, ale czy to, że nie używam wobec nich inwektyw upoważnia ich do wyzywania mnie?”

  Uch, przekręciłeś sprawę o 180 stopni. Uzasadniłeś użycie „epitetu” tym, że inni obrzucają Cię inwektywami i nikt się nie burzy – pytałem, czy można cokolwiek w ten sposób uzasadniać (sam odpowiedziałeś wyżej, że nie można). Bez przerwy używasz następującej taktyki: ktoś stawia Ci zarzut, a Ty ripostujesz tym, że inni robią to samo i „im wolno”. Niebezpiecznie blisko temu do demagogii.

 8. Jakby u mnie Bartini komentował, też by mi pewnie w końcu nerwy puściły, ale mimo wszystko uważam, że powinieneś jakiś poziom trzymać.
  „To może […] oprawie.” Ok. A PiS jest pod względem gospodarczym przynajmniej równie szkodliwy. I tym sposobem pozostaje tylko UPR/PJKM. Serio, jeżeli miałbym kiedykolwiek zgadzać się z twierdzeniem, że PO to komuniści, to jedynie w transakcji wiązanej z twierdzeniem, że PiS nie jest partią prawicową.
  I może byś się łaskawie odniósł, do tego, co poprzednio napisałem w „po drugie”.

 9. „I może byś się łaskawie odniósł, do tego, co poprzednio napisałem w „po drugie”.”

  Nie widzę tam pytania ani sprawy, do której miałbym się odnieść. Po prostu coś stwierdzasz, czego ja nie muszę komentować.

  „Jakby u mnie Bartini komentował, też by mi pewnie w końcu nerwy puściły, ale mimo wszystko uważam, że powinieneś jakiś poziom trzymać.”

  Dzięki za zrozumienie, staram się.

 10. Cóż mogę napisać… jestem podważeniem, że się dowiedziałem tyle o sobie z tekstu! Mój zbawco! Lepiej schowaj tą swoją szklaną kulę, bo tak na serio robisz z siebie tylko pośmiewisko. Zapomniałeś wspomnieć, że kierownictw Gazety Polskiej jest ściśle związane z PiSem, więc ataki na media, które krytykują tą partię są przeprowadzane m.in. przez „GP”. Twierdzisz, że masz skrajnie prawicowe poglądy tak? Poczytaj biografię tatusia naszego ministra edukacji, co ostatnio stwierdził że nie pochodzimy od małp a jak „myszy zaczęły szybko machać łapkami” to wtedy zrodziły się nietoperze. TVN, Polsat, TokFM itd. są stronnicze BO MAJĄ DO TEGO PRAWO. Nie są nadawcą publicznym, który ma zapisane w ustawie aby być obiektywnym. Zarób sobie kasę to stworzysz „PrawicaTV” i będziesz tam promował własne poglądy polityczne. Nazywanie pracowników TVNu postkomunistami jest troszkę również na wyrost, ponieważ większość ich pracowników w pieluszki robiła, albo chodzili do podstawówek kiedy już komunizm się kończył. Rada na przyszłość: nie pisz tak ostentacyjnie o swoich poglądach. Nie naciągaj prawdy, a nikt do Ciebie nic nie będzie miał, nie będą wyzywali ciebie od idiotów itp., świat będzie lepszy, nie będzie wojen, słonko zawsze będzie świeciło itd.

 11. Tomick: Szkoda mi Ciebie. Ale po kolei:

  „Zapomniałeś wspomnieć, że kierownictw Gazety Polskiej jest ściśle związane z PiSem, więc ataki na media, które krytykują tą partię są przeprowadzane m.in. przez „GP”.”

  Przecież to jest na tyle oczywiste, że nie ma sensu o tym pisać.

  „Poczytaj biografię tatusia naszego ministra edukacji, co ostatnio stwierdził że nie pochodzimy od małp a jak „myszy zaczęły szybko machać łapkami” to wtedy zrodziły się nietoperze.”

  Maturka próbna źle poszła, że tak krzyczysz? Szkoda tylko, że nieprawdę. Maciej Giertych podważał teorię ewolucji, jednak zdanie zacytowane przez Ciebie wykazuje Twój idiotyzm. Dlaczego? Bo on zadał to ironicznie jako pytanie o genezę niektórych zwierząt. I to był jego argument: „I co, mysz tak długo machała łapkami, aż wyrosły jej skrzydła?”. Na następny raz dokładniej zwracaj uwagę na interpunkcję i te sprawy.

  TVN, Polsat, TokFM itd. są stronnicze BO MAJĄ DO TEGO PRAWO.”

  Ja tego nie neguję, tylko powiedz mi, dlaczego w takim wypadku nazywają się obiektywnymi i niezależnymi?

  „Zarób sobie kasę to stworzysz „PrawicaTV” i będziesz tam promował własne poglądy polityczne.”

  Nie muszę – wbrew pozorom jest ich cała masa.

  „Nazywanie pracowników TVNu postkomunistami jest troszkę również na wyrost, ponieważ większość ich pracowników w pieluszki robiła, albo chodzili do podstawówek kiedy już komunizm się kończył.”

  Prawda czasu i prawda ekranu – zauważ, że to, co widzisz w swoim telewizorku to tylko czubek góry lodowej. Na samej górze siedzą stare byki, którzy byli mocno związani z komunizmem. Gdybyś prosił o uzasadnienie, to podam Ci – po raz kolejny, bo chyba nikt tego nie czyta – link do artykułu w GP:

  http://www.gazetapolska.pl/?module=messages&message_id=94

  Przeczytaj, a potem prześledź życiorysy, choćby w Wikipedii. Zgadza się? Czy znowu spisek i atak GP na „jedyne niezależne media”?

 12. „Przecież to jest na tyle oczywiste, że nie ma sensu o tym pisać.”
  Tak? oczywiste? Tak samo można powiedzieć o twoich notkach na blogu – więc po co je piszesz? 🙂

  „Maciej Giertych podważał teorię ewolucji, jednak zdanie zacytowane przez Ciebie wykazuje Twój idiotyzm. Dlaczego? Bo on zadał to ironicznie jako pytanie o genezę niektórych zwierząt. I to był jego argument: >>I co, mysz tak długo machała łapkami, aż wyrosły jej skrzydła?<<.”
  Podważać teorię ewolucji może tylko totalny kołek. Od dawna wiadomo, że ona w ani jednym swoim punkcie nie koliduje z Biblią, a stare dziadki pokroju Macieja uprawiają TYLKO pustą propagandę.

  „Ja tego nie neguję, tylko powiedz mi, dlaczego w takim wypadku nazywają się obiektywnymi i niezależnymi?”
  Może dlatego, że atakowały SLD, teraz patrzą na rączki PiSowi i przystawkach oraz patrzą na ręce PO. W czerwcu nawet Jarek K. pogratulował TVNowi opublikowania materiału nt. zjazdu PO na Mazowszu (?). To TVN24 przeprowadzał transmisję na żywo z wiecu PiS w Stoczni Gdańskiej- nikt inny. Gdyby TVN24, TVN były tak nieobiektywne jak ty to opisujesz to miały by logotypy z znanymi „uśmieszkami” z loga PO. Do Ciebie nie dochodzi po prostu to, że jeżeli dana patria jest u władzy to siłą rzeczy się o niej mówi – i dobrze, ale też i źle (jeżeli coś robi źle). Do jedynego programu, jaki byś mógł się przyczepić to „Szkło Kontaktowe” , ale nawet tam obowiązuje ta prosta zasada: rządzący dają więcej materiału. Przyjdzie PO, czy jakakolwiek inna partia – będą o niej mówić. Będzie ona się wyróżniała dobrą kadrą, brakiem propagandy itd. to będą głosy za, nie będą nic robić będą głosy sprzeciwu. Wrocław jest doskonałym dowodem tego, że prawica, centrum, lewica, starsi i młodzi mogą się porozumieć i wybrać dla siebie jednego kandydata, który naprawdę dobrze działa dla miasta, co widzę codziennie za oknem. Dudkiewicz jest dobrym politykiem, który przede wszystkim słucha. I bardzo okazjonalnym jest news, że ktoś z jego kręgu nie pracuje, blokuje coś itd. Mimo poparcia przez PiS nie jest krytykowany za to. Niestety „bracia” nie są politykami, którzy prezentują tą samą cechę, co p. Rafał. Nie lubią rozmawiać, wszystkich by wysłali najchętniej w kamasze a każdy ich błąd to „semantyczne nadużycie”. To jest krytykowane. Nie ma przecież ataków osobistych na nich. Wolne media zadają po prostu niewygodne pytania „Dlaczego nie jest to zrobione?” – nic dziwnego, że się wkurzają.

  „Prawda czasu i prawda ekranu – zauważ, że to, co widzisz w swoim telewizorku to tylko czubek góry lodowej. Na samej górze siedzą stare byki, którzy byli mocno związani z komunizmem.”
  Oni dbają o jedno: chcą mieć pieniądze i tyle. Gdyby chcieli wpływać na przekaz programów publicystycznych, informacyjnych itp. to masa osób by zrezygnowała z pracy w takiej telewizji. TVN cały czas bazuje na dziennikarzach, którzy wyszli spod ręki Tomasza Lisa- np. Sekielski, Sianecki, Werner, Sobieniowski, Sławińskia. Gdyby takim ludziom cokolwiek próbowano nakazać politycznie (typu: macie atakować PiS) to wątpię, aby któryś z nich został u takiego pracodawcy- szczególnie, że konkurencja bardzo lubi dziennikarzy z bardzo rozbudowanym warsztatem.

  „Gdybyś prosił o uzasadnienie, to podam Ci – po raz kolejny, bo chyba nikt tego nie czyta – link do artykułu w GP(…).”
  Okej… ja z tego artykułu wywnioskowałem jedno: była cała masa ludzi zdolnych, którzy chcieli się zrealizować. Wśród nich był obecny prezes ITI, który jednak w 1982 roku zwolnił się z TVP właśnie z takiego powodu, że nie dało się tam pracować (czyt: nie zgadzał się z komunistami). Postanowił założyć firmę przyszłościową (sprowadzanie i dystrybucja kaset video i odtwarzaczy VHS). Tyle. Zapewne działali na granicy ówczesnego prawa, z resztą jak wszyscy, którzy wtedy postanowili zarabiać pieniądze niezależnie od państwa.

  Zauważ jednak, że artykuł jest bardzo tendencyjny: chwali TVN za krytykowanie Millera (bo mieli za co- Rywin i całe kolesiostwo), ale już są be jak atakują Kaczyńskich. Piszą nieprawdę również nt. rozstania T.Lisa z TVN. Wtedy poszło jedynie o wymagania ówczesnej pierwszej gwiazdy TVN co do swojego druczku wypłaty, a nie o zagrywki polityczne. Dowodem tego jest to, że po takim ciosie jak odejście Lisa, nie poszli wszyscy za nim- jedynie 1 dziennikarz – Sobieniowski- ale i on wrócił niedawno do „Faktów”.

 13. „Podważać teorię ewolucji może tylko totalny kołek. Od dawna wiadomo, że ona w ani jednym swoim punkcie nie koliduje z Biblią, a stare dziadki pokroju Macieja uprawiają TYLKO pustą propagandę.”

  Ma do tego pełne prawo bez względu na lewackie zdanie niespełnionych redaktorzyn. O przepraszam – jedynie słuszne zdanie!

  „Może dlatego, że atakowały SLD, teraz patrzą na rączki PiSowi i przystawkach oraz patrzą na ręce PO.”

  Długo się nie naatakowali SLD, bo to było w czasach, gdy 95% ramówki TVN-u stanowiły brazylijskie telenowele (5% to były Fakty). Poza tym – nie daj Boże takich „patrzycieli” jak TVN wobec PO.

  „W czerwcu nawet Jarek K. pogratulował TVNowi opublikowania materiału nt. zjazdu PO na Mazowszu (?).”

  Gratulować mógł, co nie zmienia faktu, że już pół roku wcześniej deklarował, iż nie wystąpi w tej telewizji.

  „Piszą nieprawdę również nt. rozstania T.Lisa z TVN. Wtedy poszło jedynie o wymagania ówczesnej pierwszej gwiazdy TVN co do swojego druczku wypłaty, a nie o zagrywki polityczne.”

  Widzę, że jesteś poifnormowany w tej sprawie.

 14. „Ma do tego pełne prawo bez względu na lewackie zdanie niespełnionych redaktorzyn. O przepraszam – jedynie słuszne zdanie!”
  To jest to! Dociniki osobiste prowadzone przez niespełnionego … prawiczka :D. Prawda jak fajnie? Ja jestem lewacki redaktorzyna, a ty niespełniony prawiczek 🙂

  „Długo się nie naatakowali SLD,”
  No sorki… po co patrzeć na ręce partii o 5% poparciu. Z resztą… ostatnio nawet Pochanke się dopytywała Olejniczaka o Millera, który podobno zbierał głosy dla SLD do ostatnich wyborów.

  „Poza tym – nie daj Boże takich „patrzycieli” jak TVN wobec PO.”
  Prawda… lepszy jest dział PR w PiSie 😉

  „Gratulować mógł, co nie zmienia faktu, że już pół roku wcześniej deklarował, iż nie wystąpi w tej telewizji.”
  Co było jedynie propagandową zagrywką. Później chciał, aby TVP odkupiła materiały ze zjazdu PO od TVNu 🙂 Nawet się Bronkowi oberwało się za to.

  „Widzę, że jesteś poifnormowany w tej sprawie.”
  Po prostu czytam wywiady z tą osobą, z jego byłym pracodawcą oraz czytam komentarze osób, które pracowały i/lub pracują obecnie w TVNie/Polsacie. Z resztą, jeżeli sam Lis wykluczył tutaj polityczne działanie TVNu, to o co mogło chodzić? 🙂 Ale nie… GP wie lepiej od samego Lisa ;D

  Szkoda, że się nie odniosłeś do Dudkiewicza itd. bo w tej sprawie byś nie miał argumentów. Bronisz ludzi, który nic poza swoją ideologią nie mają. Nie mają talentu, nie mają chęci pracy, rozwagi i instynktu samozachowawczego. Jak napisałem o Dudkiewiczu, gdzie popierają go ludzie z PiS, PO, SdPL, PD, KPEiR itd. to po prostu nie masz co napisać… zero totalne. Akurat ja o PiSie Wrocławskim nie mam złego zdania bo potrafią coś zrobić wspólnie.

  Szkoda… napisałem ci długi komentarz który wyczerpuje w znacznym stopniu temat, do którego się nie odniosłeś… może nie masz czasu, może z powodów urażenia swojej ideologii nie miałeś po prostu co napisać.

  Wśród swoich znajomych mam ludzi o prawicowych poglądach, ale tylko z tobą mam konflikt, bo tworzysz chore, spiskowe teorie dziejów. Z twojego super wykresiku można się śmiać do rozpuchu. PO ma korzenie w PZPR? PiS i LPR też mają. To czemu popierasz te dwie partie na swoim blogu?

 15. „To jest to! Dociniki osobiste prowadzone przez niespełnionego … prawiczka :D. Prawda jak fajnie? Ja jestem lewacki redaktorzyna, a ty niespełniony prawiczek :)”

  Powtórz przełożonym, na pewno będą dumni z Twojej kreatywności.

  „Z resztą… ostatnio nawet Pochanke się dopytywała Olejniczaka o Millera, który podobno zbierał głosy dla SLD do ostatnich wyborów.”

  Rzeczywiście – fakt godny zapisania w komentarzu. Nie spodziewałbym się, że nawet ona byłaby w stanie to zrobić.

  „Prawda… lepszy jest dział PR w PiSie ;)”

  Chłopcze, to nie jest Bauer i jego pisemko CD-Action dla nastolatków.

  „Co było jedynie propagandową zagrywką.”

  Widziałeś go od tamtej pory w TVN-ie (chodzi rzecz jasna o prorgamy polityczne)?

  „Po prostu czytam wywiady z tą osobą, z jego byłym pracodawcą oraz czytam komentarze osób, które pracowały i/lub pracują obecnie w TVNie/Polsacie. Z resztą, jeżeli sam Lis wykluczył tutaj polityczne działanie TVNu, to o co mogło chodzić? 🙂 Ale nie… GP wie lepiej od samego Lisa ;D”

  Kwaśniewski też latami utrzymywał, że w Charkowie jego stan był wywołany golenią. Dopiero w zeszłym roku przyznał się, że pił przed uroczystościami.

  „Wśród swoich znajomych mam ludzi o prawicowych poglądach, ale tylko z tobą mam konflikt, bo tworzysz chore, spiskowe teorie dziejów.”

  A co mają moje spiskowe teorie dziejów w kwestii rozwiązań Open Source? Bo o ile dobrze sobie przypominam, zaciekle broniłeś IE, OE i WinXP, podając bzdurne argumenty, wynikacjące najczęściej z Twojego niedouczenia i działania propagandy biuletynów MS. Pamiętaj, że mam archiwum rozmów do dwóch lat wstecz.

  „Z twojego super wykresiku można się śmiać do rozpuchu. PO ma korzenie w PZPR?”

  A Pan Olechowski to kim był?

  „PiS i LPR też mają.”

  Uczę się od lewaczków, więc proszę: uzasadnij.

  „To czemu popierasz te dwie partie na swoim blogu?”

  Nie wybielaj SLD i PO kosztem LPR i PiS.

 16. Hm, to ja może za niedługo napiszę dłuższy i dogłębniejszy komentarz, a chwilowo chciałem jedynie zaznaczyć, że poziom erystyki tutaj nie tyle się obniża, co pikuje. Ale jakoś tak ta wzmianka o CD-Action napawa mnie przeczuciem, że będzie wesoło 🙂

 17. „Powtórz przełożonym, na pewno będą dumni z Twojej kreatywności.”
  Już dostałem Bugatti Veyron za to 🙂

  „Rzeczywiście – fakt godny zapisania w komentarzu. Nie spodziewałbym się, że nawet ona byłaby w stanie to zrobić.”
  No coś ty… a to właśnie ona była…

  „Chłopcze, to nie jest Bauer i jego pisemko CD-Action dla nastolatków.”
  Ta… to IV RP… to coś bardziej śmieszniejszego, niż Bravo czy Pani Domu 🙂

  „Widziałeś go od tamtej pory w TVN-ie (chodzi rzecz jasna o prorgamy polityczne)?”
  Tak… na żywo przemawiał w stoczni, nominował gilowską i parę innych wydarzeń. A tak to go nawet w TVP nie widziałem zaproszonego do studia. Z tego , co pamiętam to nawet w TV Trwam nie był od czasu nominacji na premiera. Bo po prostu premierowi nie wypada chodzić po telewizjach.

  „Kwaśniewski też latami utrzymywał, że w Charkowie jego stan był wywołany golenią. Dopiero w zeszłym roku przyznał się, że pił przed uroczystościami.”
  A kto wyciągną od niego tą informację? Twoja ulubiona Pochanke 😀 A raczej mowa o tym, że on był wtedy pijany to nie polepszyła jego wizerunku… a to przecież był TVN! E… Żydo-masono-komuchy odwracają się od Kwasa! No nie… 😀

  „Bo o ile dobrze sobie przypominam, zaciekle broniłeś IE, OE i WinXP, podając bzdurne argumenty,”
  Nie… ty uznałeś, że bronię Microsoftu. A to już inna sprawa. Jeżeli coś oni proponują dobrego to warto się nad tym na chwilę pochylić. Jeżeli chodzi o OpenSource to chyba każdy, kto ma ze mną do czynienia wie, że bardzo lubię swoje Ubutnu czy Firefoksa, a poddawanie tych produktów krytyce nie oznacza wcale odcinania się od tego produktu a jedynie chęć jego ulepszania. Osobiście uważam, że warto działać na rzecz poprawy produktów MS, aby choćby webmasterzy nie mieli dodatkowej pracy przy tworzeniu stron. I z tego powodu pochwalam ruchy MS przy projektowaniu nowych wersji MSIE, które bardziej przypominają już te znane z otwartych produktów.

  „A Pan Olechowski to kim był?”
  Agentem 🙂 Przyznał się do tego jakąś dekadę temu. Przed założeniem PO 🙂

  „Uczę się od lewaczków, więc proszę: uzasadnij.”
  Kaczyński w pracy magisterskiej popierał teorie Lenina. Becikowe i inne tego typu projekty też nie są z natury prawicowe, tylko mają charakter socjalistyczny. Maciej Giertych był członkiem jednego z Komitetów PZPR w czasach, gdy wprowadzano stan wojenny (więc już nawet nie za Gierka, którego odbiór był troszkę lepszy, niż innych przywódców PZPRu). Na koniec: w rządzie PiSu jest kilka dobrze znanych osób, które miały legitymację „partii”.

  „Nie wybielaj SLD i PO kosztem LPR i PiS.”
  Nie mam zamiaru! SLD przesrało 12 lat swojego działania, dopiero ostatnio są jakieś małe ruchy mające na celu odsunięcie od władzy w partii starych pryków. Nie podoba mi się to, że Miller pracuje teraz w „Trybunie”, ale ma on do tego prawo. Przynajmniej już nie działa aktywnie w polityce tak samo jak jego ziomkowie: Cimoszewicz, Oleksy, Kwiatkowski, Jakubowska.

 18. „Ta… to IV RP… to coś bardziej śmieszniejszego, niż Bravo czy Pani Domu :)”

  Typowo oportunistyczne myślenie. Co jeszcze kazał mówić Wujek Dobra Rada?

  „Z tego , co pamiętam to nawet w TV Trwam nie był od czasu nominacji na premiera.”

  To masz słabą pamięć, bo był od tamtej pory dwa razy.

  „A kto wyciągną od niego tą informację? Twoja ulubiona Pochanke :D”

  Być może. Tak przy okazji – jak ją będziesz widział, to powiedz, żeby zamykała gębę, jak przestaje mówić.

  „Nie… ty uznałeś, że bronię Microsoftu.”

  Ty się naprawdę prosisz, żeby wrzucić gdzieś na serwer te rozmowy. ;D

  „Jeżeli chodzi o OpenSource to chyba każdy, kto ma ze mną do czynienia wie, że bardzo lubię swoje Ubutnu czy Firefoksa (…)”

  O, już lubisz Linuksa? Nie przeszkadza Ci w nim to, że autorzy nie pomyśleli o zostawieniu buga umożliwiającego przywracanie danych po usunięciu (jak to ma miejsce w Windows na NTFS)?

  „Becikowe i inne tego typu projekty też nie są z natury prawicowe, tylko mają charakter socjalistyczny.”

  Socjalizm to ustrój gospodarczy, nie polityczny. Dlaczego więc miałby się wykluczać z prawicą?

 19. „Wiesz… CDA to mansoni i żydzi, a przede wszystkim liberałowie i komuchy … są fe i tyle ;P”

  Powtarza populistyczne hasełka, a sam nie wie, za czym powtarza i z jakiego czasu.

 20. „Typowo oportunistyczne myślenie. Co jeszcze kazał mówić Wujek Dobra Rada?”
  Widziałem go ostatnio- kazał ciebie pozdrowić 🙂

  „To masz słabą pamięć, bo był od tamtej pory dwa razy.”
  No cóż 🙂 Nie wypada 🙂 Tylko umniejsza swoją godność osobistą.

  „Być może. Tak przy okazji – jak ją będziesz widział, to powiedz, żeby zamykała gębę, jak przestaje mówić.”
  Może chce pooddychać wolnym powietrzem IV RP? 🙂

  „Ty się naprawdę prosisz, żeby wrzucić gdzieś na serwer te rozmowy. ;D”
  W mojej opinii dla użytkownika domowego jest lepszy NTFS- tu się zgadza – tak uważałem i tak uważał nadal, do czasu gdy nie powstanie jakaś realna alternatywa dla niego. EXT3 nie powinien być w mojej opinii domyślnie ustawianym w instalatorach dystrybucji systemem plików. Tutaj też się zgadzam i zdania nie zmieniłem. Za to, jeżeli ciebie to ucieszy to uważam, że FAT to jedna wielka pomyłka. Co do przywracania plików to powinna być przemyślana ta sprawa na nowo- może by wprowadzić jakiś system dostępu (typu szyfrowanie danych na dysku i dostęp do nich tylko przy pomocy jakiegoś klucza), albo coś w tym stylu.

  Każdy ma swoje opinie i doświadczenia. Jednak większość różni się od ciebie tym, że oni nie obrażają ciebie prywatnie, tylko ja np. zareagowałem na twoje stwierdzenie, że widz TVN to lewak. Akurat jeżeli ty to mówisz to dla mnie to komplement, jeżeli w twojej opinii mam poglądy lewicowe (choć takich nie mam), ale właśnie przeciwko takim ludziom, jak ty trzeba działać ponieważ rzucają błotem ze swojej piaskownicy na prawo i lewo często brudząc siebie przy okazji.

  „Socjalizm to ustrój gospodarczy, nie polityczny. Dlaczego więc miałby się wykluczać z prawicą?” Za gospodarkę odpowiedzialne jest państwo (w socjalizmie) a rząd to ciało w 100% polityczne.
  Aaaa no i fakt… ostatnim państwem, które wykorzystało socjalizm pod rządami prawicy to chyba były… nazistowskie niemcy…

 21. „Powtarza populistyczne hasełka, a sam nie wie, za czym powtarza i z jakiego czasu.”
  Oj nie… żydo-masoni to produkt twojego radia i telewizji (RM i TV Trwam). Liberały i komuchy to produkt partii, która tworzy rząd. A jesteś zdolny do napisania, że PO to partia o korzeniach Solidarnościowych? 🙂

 22. „Oj nie… żydo-masoni to produkt twojego radia i telewizji (RM i TV Trwam).”

  Wcale się nie pomyliłem. Gdy padały te słowa na antenie RM, to do narodzin Trwam musiało minąć ze 4 lata.

  „A jesteś zdolny do napisania, że PO to partia o korzeniach Solidarnościowych? :)”

  Z Solidarności, ale tej Wałesowskiej.

 23. „Wcale się nie pomyliłem. Gdy padały te słowa na antenie RM, to do narodzin Trwam musiało minąć ze 4 lata.”
  Tak, ale później TV Trwam utrwalała to… przecież audycje w tym koncernie medialnym są łączone.

  „Z Solidarności, ale tej Wałesowskiej.”
  Czyli tożsamej z Solidarnością anty-PRLowską. PiS i PO wywodzą się z jednego ruchu… przecież Kaczyńscy byli ministrami w Pałacu Wałęsy. Nie ma Polski liberalnej i solidarnej. I PO i PiS mają wspólne korzenie. PiS prezentuje program zwiększonej kontroli państwa nad obywatelem, PO jest raczej daleka od takich manewrów. Ale wiesz… PiS, nie PiS moim zdaniem trzeba się patrzeć na osoby – nie można uogólniać („Typowy widz TVN”). Gdy Kaczyński coś zrobi dla wzmocnienia pozycji Polski w świecie, gdy Prezydent nauczy się etykiety dyplomatycznej, gdy wreszcie poczuję jakąś zmianę na lepsze to nie powstrzymam się od komplementu pod adresem rządu. Na razie wiem, że w następnym roku będą wyższe podatki, co mnie nie nastraja dobrze do nich szczególnie, że ta kasa idzie później w błoto (becikowe, zwiększenie wydatków na administrację itd.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.