Powtórka z historii

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

 

 

Ktoś jeszcze pozytywnie ocenia prezydenturę ww. komunisty? Może ktoś oprócz niewidomych?

23 komentarze do “Powtórka z historii”

 1. No cóż, żałosny koleś. Ale nie ! Przecież Kaczyński jest gorszy ! Kaczyński… Kaczyński… Kaczyński jest ! Jest prezydentem ! Dlatego musi odejść !

 2. Tak, ja oceniam pozytywnie, a co?
  Filmik rodem z TV Trwam, prosimy o więcej.

  Nie dość że stary, to jeszcze nie wiem co ma pokazywać.

  @splash: bredzisz kolego. Ale powodzenia w dalszym życiu z klapeczkami na oczach, to samo autorowi jogga, dziękuję.

 3. Powiem że mnie taki dowcip szczerze bawi, może dlatego, że jestem antyklerykałem 🙂
  I świadczy o tym, że zły komuch Kwachu ma poczucie humoru 🙂
  To skąd jest filmik nie ma znaczenia, jak ktoś szuka w pornolach fabuły to też ją znajdzie 🙂
  Poza tym – film jest naprawdę stary – był pokazywane w telewizji podczas kampanii prezydenckiej w 2000 roku i zarówno przeciwnicy Kwacha, jak i jego zwolennicy go znają bardzo dobrze.
  Ten film bardziej działa na niekorzyść Siwca jak już, ale jak już mówiłem – jak się chce coś bardzo znaleźć to się znajdzie.

 4. Przynajmniej goście mieli poczucie humoru.
  Ci teraz opętani są jakąś misją do spełnienia, śmiertelnie poważni bez poczucia humoru i dystansu do siebie.

 5. @G: nie chciałem poruszać tego tematu, ale chyba będe musiał. Jak mogę mieć klapeczki na oczach, jeżeli Kwaśniak został wykształcony na tego „świetnego” polityka przez kontakty z działaczami ZSRR ? A potem nagle rządził w demokratycznym państwie, zagłosowały na niego miliony. A może to właśnie te miliony miały klapeczki na oczach ? Dali sobie wmówić, że Kwaśniewski to uczciwy człowiek. Zwykły karierowicz, który za czasów komuny pierwszy byłby w PZPR, a po zmianie ustroju nazywałby się pierwszym demokratą.

  Co do reszty: nie lubię Kaczyńskiego. Ma zbyt radykalne pomysły, co źle wpływa nastroje społeczne. Jednak, czy on zrobił coś złego w trakcie swojego rządzenia ? Robi to co robić powinien, sumiennie i raczej nie zdarzyła mu się żadna wpadka. Kwaśniewski zaś, zrobił sobie „jaja” z papieża, a potem pierwszy stawił się na jego pogrzebie. I nie mówcie mi, że to jest poczucie humoru, bo to jest po prostu żałosne. Inna sprawa, to stan upojenia alkoholowego Kwaśniaka ta pewnej ważnej uroczystości. I co, i może Kwaśniewski był dobrym prezydentem ?

  Ludzie byli od samego początku źle nastawieni na Kaczyńskiego, po wyborach widziałem masę opisów na Gadu-Gadu, ludzie na ulicy gadali źle o nim. A jednak, ktoś go wybrać musiał.

  To właśnie złe nastawienie przysłoniło oczy wielu ludziom, którzy teraz tak jeżdżą po Kaczyńskim. Ni e jadą go za czyny, jadą go po prostu za to, że jest. A argumenty są naprawdę poważne: Ma 160 czy tam ile wzrostu, jego żona wraz z nim nie grzeszą urodą. Przecież za to od razu powinno się z takiego stanowiska usuwać! O tak !

  A moim zdaniem, ocenianie człowieka po wyglądzie świadczy o niesamowitej niedojrzałości i prymitywizmie oceniającego.
  Dziękuję

 6. G:
  „Filmik rodem z TV Trwam, prosimy o więcej.”

  Akurat tu Ci atak na media Rydzyka nie wyszedł – wtedy jeszcze nikt nawet nie myślał o TV TRWAM.

  „Nie dość że stary, to jeszcze nie wiem co ma pokazywać.”

  Może rzeczywiście jesteś ślepy? I czy to, że jest stary, dyskwalifikuje go z publicznego odtwarzania?

  Bartini:
  „I świadczy o tym, że zły komuch Kwachu ma poczucie humoru :)”

  Akurat poczucie humoru nie polega na kpinie z innych, a na umiejętności żartowania z samego siebie. A tego ani Kwach, ani Oleksy, ani Miller i tym podobni Szmajdzińscy nigdy nie potrafili (co zresztą aż nadto dobitnie pokazały lata komunizmu).

  floorek:
  „Ci teraz opętani są jakąś misją do spełnienia, śmiertelnie poważni bez poczucia humoru i dystansu do siebie.”

  Gdy Marcinkiewicz żartował w wywiadach, itp. (np. słynny gest z „Yes! Yes! Yes!”) to pisaliście, że nie chcecie pajaca zamiast premiera. To samo byłoby z Kaczyńskim, bo gdyby on tak zażartował z Czerwonych Świętości, to by go przecież powiesili.

 7. Po pierwsze nie nazywaj się zaraz prawicą, na to trzeba sobie zasłużyć.
  Po drugie – dalej uogólniasz.
  Po trzecie – są ludzie prawicowi, inteligentni, z ktorymi potrafię i lubię rozmawiać, na każdy temat.
  Ty się niestety do nich nie zaliczasz.

 8. „Po pierwsze nie nazywaj się zaraz prawicą, na to trzeba sobie zasłużyć.”

  Tak? To jak byś mnie nazwał?

  „Po trzecie – są ludzie prawicowi, inteligentni, z ktorymi potrafię i lubię rozmawiać, na każdy temat.”

  Pewnie tacy prawicowi, jak kryptolewak Michnik albo Wałęsa, tak?

 9. Coraz bardziej wątpię w sens tej rozmowy…
  Ale niech będzie, miałem zacząć być cierpliwy
  Ciebie bym nazwał skrajnie konserwatywnym oszołomem.
  A z kim rozmawiam? No choćby z ludźmi z koła naukowego ekonomii liberalnej.
  I w tym momencie kończę tą dyskusję, nie ośmieszaj się bardziej i mnie też już nie denerwuj. Pa.

 10. To jest takie żałosne 😀 Jedni krytykują drugich za nadmierną krytykę, rzucają się obelgami. Jeżeli Dandysa można nazwać oszołomem za poglądy jakie prezentuje, to Ciebie Bartini także, bo nie różnisz się w żadnym stopniu od niego – macie tylko inne poglądy polityczne. Pamiętaj o tym.

 11. Film: raz, że starty i ogólnie znany. Dwa: Dandys- ty prawicowiec? Abyś ty był jeszcze pokroju towarzyszy z LPR, ale nie… Jeżeli lewicą nazywasz Michnika i Wałęsę, którzy zrobili dużo więcej dla tego kraju, niż nieznany nikomu Joggerowiec, który dziś tylko korzysta z praw, jakie oni wywalczyli… nie… nie mam zamiaru tobie tłumaczyć. Wiesz co chłopie? Jak czytam takie teksty to mam ochotę na lek z Jelfy, bo tyle jadu co Ty to nie ma nikt. Naprawdę prawica i lewica są fajne- jeżeli nie popadamy w skarjności. Zrewiduj swoje poglądy. Proszę.

 12. O, Wałęsa. Wałęsa faktycznie zrobił bardzo, ale to bardzo dużo dla polski. Szkoda jednak, że nie zrobił porządku z komunistami kiedy miał okazję.

 13. Ja odnoszę wrażenie, że Wałęsa po prostu nie jest człowiekiem skorym do kopania kogo kolwiek. PRL był inny, bo poglądy politycznie państwa musiałby być takie same u obywateli. Mamy demokrację. On by zaprzeczył samemu sobie, jeżeli by dobił komunistów. On walczył o wolność poglądów, o wolność gospodarczą , o wolność w pełnym tego słowa znaczeniu.

 14. Splash:
  „To jest takie żałosne 😀 Jedni krytykują drugich za nadmierną krytykę, rzucają się obelgami.”

  To w ramach kampanii „precz z preczem”.

  „Film: raz, że starty i ogólnie znany.”

  „Kevin sam w domu” też starty i ogólnie znany, a jednak co roku puszczają go na wigilię. Czy to oznacza, że jest kiepski?

  Tomick:
  „Dandys- ty prawicowiec? Abyś ty był jeszcze pokroju towarzyszy z LPR, ale nie.”

  Pytałem już Bartiniego, ale nie odpowiedział, więc może Twój twórczy umysł mi powie – kim jestem, skoro nie prawicowcem?

  „Jeżeli lewicą nazywasz Michnika i Wałęsę, którzy zrobili dużo więcej dla tego kraju, niż nieznany nikomu Joggerowiec, który dziś tylko korzysta z praw, jakie oni wywalczyli… nie… nie mam zamiaru tobie tłumaczyć.”

  Przecież Michnik się nie kryje z sympatią do „lewej strony”. Wałęsa zaś postępuje tak samo dziwnie, jak Gronkiewicz Waltz. Tak jak kiedyś była „nawiedzoną” katoliczką, tak teraz przeszła do zupełnie przeciwnego obozu. Wałęsa też – kiedyś twierdził, że Kwachowi może podać co najwyżej nogę, teraz zaś się zlewaczył i nie tylko pije z Kwaśniewskim, ale też popiera SLD w większości spornych spraw między prawicą a lewicą (m.in. lustracja, likwidacja WSI, strategia dyplomacji, itp.). To jest dla mnie – delikatnie mówiąc – niezrozumiałe (tak, tak, teraz po mnie pojedź, że skoro tego nie rozumiem, to jestem głupi, itp.).

  „On [Wałęsa – dop. cytującego] walczył o wolność poglądów, o wolność gospodarczą , o wolność w pełnym tego słowa znaczeniu.”

  No nie do końca, bo to, co teraz propaguje, to coś w rodzaju „wolności SLD-owskiej”. SLD do jednego worka z napisem „wolność” wrzuca to, co oparte jest na nieskrępowanym działaniu bez względu na wszystko inne. Prawdziwa wolność opiera się na logicznie określonych zasadach (nie mylić z granicami), bez nich jest jedynie anarchią.

 15. „Przecież Michnik się nie kryje z sympatią do >>lewej strony<<.” W której jego wypowiedzi to odnalazłeś? To, że krytykuje Pana Jarka nie oznacza, że jest z lewicy.

  „Tak jak kiedyś była „nawiedzoną” katoliczką, tak teraz przeszła do zupełnie przeciwnego obozu.”
  Widać w szkole spałeś 🙂 Centrum jest o tyle dobre, że zawiera wybrane elementy programów prawicy i lewicy. Nie przeszkadza być aktywnym katolikiem i opowiadać się za wolnością gospodarczą.

  „Wałęsa też – kiedyś twierdził, że Kwachowi może podać co najwyżej nogę, teraz zaś się zlewaczył i nie tylko pije z Kwaśniewskim, ale też popiera SLD w większości spornych spraw między prawicą a lewicą (m.in. lustracja, likwidacja WSI, strategia dyplomacji, itp.).”
  A… czyli jak prawicowiec zagada do lewicowca to staje się lewicowcem? Dość brawurowe stwierdzenie. Co do lustracji i wsi to widzisz… podział nie przechodzi po liniach partyjnych, tylko wewnątrz: między młodymi (którzy nie pamiętają czasów PRL) i starymi (którzy brali w tym udział i których teczki zbierał sobie np. Lesiak). Co do dyplomacji… widzisz… Kaczyński zrobi dobrze to nawet Tusk i Olejniczak mu pogratulują. Zrobił dobrze mówiąc „NIE” Rosyjskim zapędom.

  „To jest dla mnie – delikatnie mówiąc – niezrozumiałe (tak, tak, teraz po mnie pojedź, że skoro tego nie rozumiem, to jestem głupi, itp.).”
  Wcale nie mam zamiaru. Nie jesteś pierwszy, nie ostatni.

  „Prawdziwa wolność opiera się na logicznie określonych zasadach (nie mylić z granicami), bez nich jest jedynie anarchią.”
  Wolność to wszystko, co możesz robić nie wyrządzając szkody innym. Dlatego osobiście jestem za eutanazją, jestem przeciwny aborcji itd. Powinno mieć się wpływ na samostanowienie. Nie powinno mieć się wpływu na los np. nie narodzonego dziecka. W jednej sprawie zgadzam się z klerem, a z drugiej nie. Osobiście nie chcę, aby ktoś mi kazał z mocy ustawy (która została ustanowiona przez pro-klerykalnego polityka) cierpieć przy umieraniu. Albo inna sprawa: religia w szkołach- czemu dzieci innych wyznań nie mogą uczyć się o swojej religii w szkole? Tylko chrześcijanie mają do tego prawo? Nie. Czemu Roman twierdzi, że każdy młody człowiek o poglądach lewicowych czy innych nadaje się do szkoły o zaostrzonym rygorze? No sorki… to nie jest wolność.

 16. „Akurat poczucie humoru nie polega na kpinie z innych, a na umiejętności żartowania z samego siebie.”
  LOL. Powiedz to wszystkim satyrykom, zwłaszcza tym którzy zajmują się humorem politycznym.

 17. LOL. Powiedz to wszystkim satyrykom, zwłaszcza tym którzy zajmują się humorem politycznym.”

  Ci prawdziwi równie łatwo, jak z polityków, potrafią żartować z siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.