Cel: zniszczenie koalicji

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Najpierw film i zdjęcia z rzekomych zebrań Młodzieży Wszechpolskiej, teraz seksafera z posłami Samoobrony w roli głównej. Teraz wystarczy oczekiwać na prowokację/materiały dot. PiS-u. Dlaczego? Bo komuś widocznie bardzo zależy na rozbiciu koalicji.

Oczywiście w tego typu sprawach mało kogo interesują fakty i finalne rozsztrzygnięcie sprawy (czyli np. postępowanie w sprawie materiałów ujawnionych przez “Dziennik” czy słuszności zarzutów o zrobienie dziecka Anecie Krawczyk przez Łyżwińskiego) – wiele osób zapamięta jako ostateczny wynik to, co podały brukowce, opierając się na podejrzeniach.

Dlaczego ten “atak” następuje akurat teraz? Bo po zastoju związanym z obietnicami i grą medialną przed wyborami samorządowymi, politycy wrócili do polityki. I tak oto coraz głośniej o woli ujawnienia raportu WSI, lustracji oraz – co najważniejsze – wyborze nowego prezesa NBP. Nie jest to raczej sprzyjające komunistom zasiedziałym na swoich stołkach, więc wyjście jest jedno – obalić rząd teraz, a w miejsce PiS-u na pewno wciśnie się po przyspieszonych wyborach PO. To, że PO zbratała się z czerwonymi, to rzecz każdemu znana, zwłaszcza po wyborach samorządowych (np. w Warszawie, gdzie HGW poparły taki tuzy lewactwa, jak Kwaśniewski czy Borowski). Zresztą – wystarczy popatrzeć na ekipę wokół Gronkiewicz-Waltz. W związku z tym, PO w rządzie przymknie oczy na dekomunizację, siejąc w TVN-ie propagandę niecierpiących zwłoki problemów zastęczych.

Czy nie macie wrażenia, że tak właśnie jest? Że ktoś próbuje panicznie obalić rząd?

Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

13 komentarzy do “Cel: zniszczenie koalicji”

 1. Jako że mam dzisiaj dobry humor (15 urodziny kościoła katolicko-toruńskiego), to do twoich nieskładnych literek też podejdę z humorem 😀

  >Młodzieży Polskiej
  WeszPolskiej jak już :p Zresztą – co to za jakaś maniera prawicy, żeby wszędzie podkreślać wyraz „Polska” i odmieniać go przez wszystkie przypadki, liczby i rodzaje :p

  >prowokację/materiały dot. PiS-u
  Już było ich mnóstwo, i co? I nic.

  >po zastoju związanym z obietnicami i grą medialną
  …który trwa od września roku 2005-tego

  >politycy wrócili do polityki
  Na nasze nieszczęscie…

  >I tak oto coraz głośniej o woli ujawnienia raportu WSI
  …którego to nie chce ujawnić Samoobrona 😀

  >wyborze nowego prezesa NBP
  …byle tylko nie Kazik 😀

  >Nie jest to raczej sprzyjające komunistom
  >zasiedziałym na swoich stołkach
  Nie wyrażaj się tak brzydko o obecnej koalicji 😀

  >wyjście jest jedno – obalić rząd
  tu masz rację 😀

  >tuzy lewactwa
  nowomowa pełną gębą 😀

  >PO w rządzie przymknie oczy na dekomunizację
  PiS nawet w ogóle ich nie otworzył :p

  >Czy nie macie wrażenia, że tak właśnie jest?
  To się nazywa delirka 😀

  >Że ktoś próbuje panicznie obalić rząd?
  Bubla już dzisiaj zawieźli do Tworek, spokojnie bo jeszcze po Ciebie dzisiaj przyjedzie ABW 😀

 2. „Zresztą – co to za jakaś maniera prawicy, żeby wszędzie podkreślać wyraz „Polska” i odmieniać go przez wszystkie przypadki, liczby i rodzaje :p”

  Za komuny nie odmieniali dobrze „Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich” i do tej pory mamy hybrydę ze Związkiem „Radzieckim”.

 3. Jezu, ale przecież „dekomunizacja” to jest właśnie problem zastępczy który w tym momencie interesuje może 10% społeczeństwa. A nie dość, że z dekomunizacji PiS uczynił swoje sztandarowe hasło dla którego jest w stanie wchodzić w koalicje z każdym (oprócz z samymi komuchami) to na dodatek cała ta „dekomunizacja” nie posuwa się naprzód. Jakieś tajne akta, oskarżenia rzucane na wiatr, marne ustawy. To po prostu jest śmieszne.. nie, przepraszam – to już nawet śmieszne przestało być bo czas leci a nie rozwiązuję się praktycznie niczego.
  Rzeczywiście, mi też nie podoba się postawa HGW aczkolwiek nie to, że brata się z Lewicą i Demokratami a to, że wyklucza rozmowy z PiSem – ale najwyraźniej taka jest taktyka opozycji by nigdy z rządzącymi.
  Oskarżenia Młodzieżówki LPR o pseudo faszyzm nie wypływają po raz pierwszy, po prostu co pewien czas ktoś dokopuje się do ciekawych materiałów. Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie komu zawdzięczam film pokazujący jak bawią się ludzie powiązani z partią współrządzącą.
  Sprawa seks skandalu w samoobronie jest rozdmuchana – ale akurat tutaj samoobrona zamiast spokojnie przeczekać burzę to sama się kompromituje. Wypowiedzi posłanek tej partii sprawiają, że po prostu uszy więdną.. Sami się pogrążają.

 4. „Oczywiście w tego typu sprawach mało kogo interesują fakty i finalne rozsztrzygnięcie sprawy (czyli np. postępowanie w sprawie materiałów ujawnionych przez „Dziennik” czy słuszności zarzutów o zrobienie dziecka Anecie Krawczyk przez Łyżwińskiego) – wiele osób zapamięta jako ostateczny wynik to, co podały brukowce, opierając się na podejrzeniach.”

  Nie bądź taki pewien. W sprawie neofaszystów toczą się śledztwa i znajdowane są nowe dowody.
  Zaś w sprawie Łyżwińskiego wystarczy test DNA.

 5. phi, a nie pamietasz fali ciekawych informacji o poszczegolnych kandydatach tuz przed wyborami prezydenckimi? z jakiego to powodu pewien lewicowy polityk musial sie, delikatnie mowiac, ulotnic?
  wtedy wszystko wskazywalo na obecnie nam milosciwie panujaca partie rzadzaca… 😉
  czy ktos kogos probuje wrobic, czy tez nie – kogo wlasciwie to teraz obchodzi, skoro zaraz beda nastepne skandale, a po nich nastepne, po nich jeszcze jedne…
  ta gorzka dawka humoru jest chyba jedynym, co z tym faktem mozemy robic. kazda partia ma u siebie wiekszosc takiego, a nie innego typu ludzi. nie mowie, ze cale sa takie, bo z pewnoscia znajda sie tam porzadni politycy, ktorym na prawde zalezy na narodzie. tylko jak ich znalezc?
  a co do mw – osobiscie znam 2 osoby, ktore dumnie reprezentuja to ugrupowanie. i powiadam wam, osrany przez ptaki strach na wroble ma w sobie wiecej honoru i polskosci niz te fanatyczne scierwa.

 6. Ja uważam, że jest możliwe to co Dandys stwierdził we wpisie. Znając jednak Samoobronę i to co wyczyniała do tej pory, myślę, że cała seksafera może okazać się prawdą.

 7. Może okazać się prawdą, ale nie podniecajmy się na wyrost. Poczekajmy na badania – wyniki będą niedługo, bo od Łyżwińskiego już pobrano wymazy do analizy.

 8. Ten rząd obala się sam.

  Koalicja pożal sie Boże tłumoków z faszystami i rolniczymi niedorajdami ktorym w głowie tylko panienki. Nikt koalicji rozwalac nie chce, wystarczy pokazac jaka jest PRAWDA i koalicja rozpadnie się sama 🙂

  Czego sobie i Wam życzę.

 9. A nikt nie pomyślał o tym, że może to PiS chciał się pozbyć koalicjantów i poodgrzebywał w archiwach sprawy sprzed kilku lat, żeby podać taką odgrzewaną kaszankę do prasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.