Pytanie za 100 punktów

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Mam pytanie za 100 punktów do Joggerowców: jak dodać możliwość pobierania trackbacków na _moim_ Joggu, konkretnie w tym szablonie? Bo próbuję od 20 minut i za nic nie mogę tego zrobić.

Swoją drogą, to Jogger coraz częściej mnie zaczyna denerwować. Przez pieprzonych yuppies, którzy mają gdzieś zwykłych użytkowników, nieznających się zupełnie na XHTML-u i CSS (zaliczam się do tej grupy), Jogger jest taki, jaki jest. Jaki? Po prostu skomplikowany. Bo spróbuj wytłumaczyć – kolego riddle i bando podobnych Tobie – początkującemu, jak dodać favicon czy trackback. Odeślesz go do Wiki Joggera? Mnie odesłano – do tego artykułu. I co wiem? Jeszcze mniej, niż wiedziałem przed jego przeczytaniem. Czy naprawdę tak trudno umieścić ramkę z gotowym kodem do wklejenia i poinstruować, w którym zrobić to miejscu? Nie znam struktury XHTML, a przy dodaniu linku do &ENTRY_TRACKBACK_HREF; dostaję komunikat, że link powinien znajdować się w bloku lub że znajduje się w bloku błędnym. Poddaje się – a Wy dalej róbcie serwis blogowy dla siebie, yuppies i geeków ślepo dążących do tego Waszego “profesjonalizmu”.

A u mnie na joggu dalej nie będzie trackbacków, textile, itp. Bo nie mam zamiaru się denerwować, czytając niedorobione Wiki na ich temat.

36 komentarzy do “Pytanie za 100 punktów”

 1. No misiek. Jak Ci się nie podoba to idź na blog.pl czy inny blox. Tam masz łatwo, dla Ciebie.

  W czym problem?

 2. Misiek, nie umiesz sobie poradzić z podstawą to dlaczego nie użyjesz czegoś idioto-odpornego jak blog.pl?

  No powiedz, dlaczego?

 3. Podstawą jest czytanie ze zrozumieniem. Masz dokumentacje, problem nie jest skomplikowany (tym bardziej, że niby znasz HTML).

  Więc albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo nie chcę Ci się ruszyć dupy i zrobić coś samemu.

 4. Widocznie szukasz pomocy u niewłaściwych osób. Jeżeli jest jakiś problem to proponuje go zgłosić na forum. Tam zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże.

  Heh, a swoją drogą ten szablon powinien być już dawno zaktualizowany przez osobę, która go przeportowała :>

 5. Fajnie. Prosisz o pomoc i zaczynasz od bluzgów.

  Trackbacki są u mnie i w szablonie wpisów, i w szablonie komentarzy, i wygląda to tak:

  <a href=”&ENTRY_TRACKBACK_HREF;”>trackback</a>

 6. …ech, Dandysie – jak tak sobie od czasu do czasu podczytuję ten zabawny jogger, to nawet nie pierwszy raz naszło mnie, iż Ty bardziej fircyk jesteś niźli dandysek… i to aktualnie jakby w zalotach fircyk, któremu jednakowoż tym razem orientacja zeszła na manowce jakby… chociaż..? ..jak per „misiek” Ci gadają, to może i masz jakieś szanse 😉

  …a na zaś pamiętaj, iż jogger szkołą przetrwania jest, a nie czytania wcale… ;p

 7. Dandys nie jednego z was powaliłby umiejętnościami programistycznymi, więc się tak nie kozaczcie.

  Faktem jest jednak, że bez znajomości xhtmlów i css‘ów ciężko jest tutaj cokolwiek modyfikować. Taka jest specyfika joggera. Każdy stara się być większym geekiem od drugiego :). Bardzo łatwo można to zauważyć wchodząc na główną joggera. Dlatego i sam system blogowy musi być hardkorowy. No bo przecież nie byłoby się czym chwalić: masz bloga na blox.pl ? Aha. Masz bloga na joggerze ? wow, ale jesteś super :D! O jabbie już tutaj nie będę wspominać: to już w ogóle jest system dla elit ;)

 8. ależ tutaj nie wymagana jest doskonała wiedza na temat xhtml a i css, wystarczą podstawy i sam html. Swoją drogą wiki jest chyba dość po ludzku napisane i stosunkowo prosto jest się w tym połapać. tu wystarczy czytanie ze zrozumieniem. Czy to aż tak wiele? Taki to wysiłek?

 9. Chyba oszalałeś ?! Jak to nie ?! Przecież jak się nie zna xhtml i css to nie powinno się nic w sieć wpuszczać, bo to będzie niezgodne ze standardami !

 10. ale jest standardem dobrze obsługiwnym przez przeglądarki i nikt ci nie odradzi w nim tworzyć strony więc jak autor tego wpisu nie zna xthmla a zna html czemu sięnim nie posłuży?

 11. Kolejny atak, zamierzone działanie, etc? Poza tym – skoro dandysek zna HTMLa, to przecież tak jakby znał tę tajemniczą technologię z X na początku… :-s

 12. Jiobel: Oczywiście. Równie dobrze można powiedziec, że skoro znasz C, to tak jakbyś znał C++. Niby podobne, a jednak przepaść między nimi jest.

 13. to napisz w HTML, jak znajdziesz czas doucz sie XHTMLa ja problemu nie widze. Trochę samozaparcia i chęci samokształcenia.

 14. Ejjj, ale głupoty gadasz! Przecież c++ to jest ulepszony C! A xhtml to jest xml+html czyli coś całkiem innego. Idź dandysie, ale z Ciebie NOOB ! 😀

 15. Teoretycznie tak jest, jednak ulepszenie rozumiem jako „rozbudowanie” – a zupełnie inna obsługa wejścia/wyjścia oparta na strumieniach to chyba nie jest rozszerzenie C, nieprawdaż?

 16. XHTML to taki XML+HTML jak z OpenBSD i Debiana, Windows. Jeżeli znasz HTML to nie masz prawa mieć żadnych problemów z XHTML.

  Sam nie wiem kto jest lepszy – spl czy Dandys. Eh, sezon ogórkowy idzie.

 17. Dandys: to co chcesz napisaćw XHTML napisz w HTML no bo z tekstu wynika, że gdzieś z XHTMLem masz kłopot.

 18. rash: Znam HTML-a i nie mam pojęcia o XHTML-u. Może i nie miałbym problemów z jego nauką, ale póki co nie znam go i nie mam potrzeby się uczyć. A uczenie się XHTML-a tylko po to, żeby zmodyfikować szablon bloga w Joggerze jest jak nauka Javy w celu zmiany rozmiaru ikon na pasku w OpenOffice.

 19. sezon ogórkowy! trzeba wyrywać chwasty! No ! Agresja w internecie 😀 Boże, przestańcie sie tak wczuwać ludzie. Przecież to jest żałosne. html, xhtml, openbsd ! Konkurs na wymienienie jak największej liczby pojęć ? ;p sra te em el. tyle wam powiem. a informatyka przez takie wczuwanie robi się żałosna. Widze masę gburów, którym wydaje się, że są dzięki temu profesjonalni.

 20. Suchy: Ja nic nie chcę napisać w XHTML, chciałem tylko dodać jeden znacznik do szablonu bloga. Jednak walidator joggerowy każe mi go umieszczać w blokach, o których nie mam bladego pojęcia.

 21. No to sobie poczytaj o tym, potem się żal, że nie rozumiesz. Do wszystkiego innego instrukcje obsługi też pomijasz?

  A niektórym komentującym / jednemu? / polecam jakiś lek na uspokojenie. Albo wizytę u lekarza specjalisty. A Tobie Dandysie gratuluję fana. 🙂

 22. Jiobel: Wybacz, ale po takich artykułach w Wiki, jak ten pdolinkowany we wpisie, to można tylko zgłupieć. Powiedz mi, co z niego zrozumie poczatkujący?

 23. Jeżeli ktośc ci polecił wiki to musiał miećw tym jakiś cel. Zajżyj tam, naprawdę jest napisane prosto. Wiki nei gryzie. Żeby dodać link do trackbacka wystarczy ci znajomość HTML. W Wiki masz wyjasniene które bloki są do czego i co z czym jeść. dasz sobie rade. Pozdrawiam.

 24. @jiobel: No ! 😀 Lek na uspokojenie mi się przyda. Sam zaczęłem to dostrzegać: zachowuję się ostatnio jak dziecko. Idiotycznie i bez sensu. Większość moich wypowiedzi jest nieprzemyślana i pisana jak na fazie. Moje przyrodzenie zaczęło się zmniejszać a rodzice oddalili się ode mnie. A wszystko przez to, że nie podchodzę do informatyki profesjonalnie!

 25. Aby z niego skorzystać należy umieścić w szablonie, w bloku ENTRY_BLOCK odnośnik do &ENTRY_TRACKBACK_HREF;.

  Do tego masz w wiki opis bardziej dokładny. Czego nie rozumiesz?

 26. A textile przecież już tu jest.
  Brakuje tylko informacji o tym, że jest włączone. Ale proste zdanie z odnośnikiem chyba łatwo wstawić, albo zamienić to pod spodem o niedziałaniu znaczników HTML.

  We wpisie powiadamiającym o pojawieniu się funkcjonalności trackbacka jest dyskusja co zrobić aby to mieć. Można się odezwać tam z pytaniem, albo na priv do osób, które sobie poradziły z problemem.

  Notkę wspomnianą w tym wpisie można by oczywiście rozbudować o łopatologiczny wyciąg ze wspomnianej w poprzednim akapicie dyskusji, tylko musi ktoś to zrobić. Jak znajdę czas i nastrój oraz nikt tego wcześniej nie zrobi, to dopiszę.
  A mamy na joggerze tylu wikipedystów prześcigających się i wyliczający ilości edycji na wikipedii, ale nasze joggerowe wiki zostawili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.