I tak źle, i tak niedobrze

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Komendant policji w Toruniu woził Rydzyka

Znów TVN ma temat godny brukowca, którym się będzie podniecał jeszcze co najmniej tydzień (jak z nagraniem negocjacji z Beger z PiS-em, które nazwali sobie “taśmami prawdy”). Jednak przemyślmy to na sucho.

Podnoszą się głosy, że to prywata. Jednak co przeszkadzało komendantowi toruńskiej policji podwieźć Rydzyka do położonego niedaleko budynku, skoro i tak miał tam jechać? A skoro tak, to nie robił specjalnie trasy, a przy okazji wziął ze sobą znajomego.

Bzdurą jest też porównywanie sprawy do tragicznego wypadku sprzed paru dni z udziałem dwóch policjantów podwożących Tomasza Serafina. Tutaj komendant znajdował się na miejscu właśnie w celu ochraniania obchodów 15 rocznicy RM, w tymże też celu jechał pod kampus WSKSiM. Nie wysyłał też podopiecznych, a sam wziął Rydzyka do radiowozu.

TVN szukał innego “skandalu”, jednak – przez przypadek – trafił na ten konkretny. Na miejscu było kilkunastu operatorów kamer z koncernu ITI. Doskonale wiedzieli, że Rydzyk będzie musiał się przemieścić z budynku RM do WSKSiM. Jednak czekali na konkretny materiał – Rydzyk po przemówieniu do sluchaczy wsiada do swojego Mercedesa S-classe i odjeżdża. Chyba nie muszę mówić, jaki efekt dałoby to w konfrontacji z prośbami o pomoc finansową, nadawanych na antenie RM?

Dlatego Rydzyk postanowił uniknąć tej sytuacji i pojechać na teren kampusu WSKSiM niedostrzeżony przez innych. Zostawił S-classe, zrezygnował z autokaru (ze względu na babki, które nie dałyby mu dojechać w rozsądnym czasie). Naprawdę, nie widzę tu żadnego problemu.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

61 komentarzy do “I tak źle, i tak niedobrze”

 1. „Jednak co przeszkadzało komendantowi toruńskiej policji podwieźć Rydzyka do położonego niedaleko budynku, skoro i tak tam jechał” – w takim razie proponuje, żeby w internecie i mediach ogłosić rozkład jazdy radiowozów, karetek pogotowia, samochodów służbowych administracji i rządu. Niech obywatele korzystają jak to takie nieszkodliwe. A nie tylko vipy.

 2. Jeżeli tylko policjant jadący takim radiowozem chce przy okazji podwieźć znajomego, to nie widzę w tym nic złego. Poza tym, to jest inna sytuacja – on nie jechał wtedy na „akcję”, miał po prostu czuwać nad przemieszczającymi się masami ludzi do kampusu WSKSiM.

 3. A ja widzę dużo złego w tym, że jak biorę taksówkę to płacę, a jak bierze dyrektor departamentu lub ojciec dyrektor to … też ja płacę (bo te radiowozy nie są na powietrze, kupione je i paliwo do nich z podatków). I dla minie to jest chore.

 4. Ale rozpatrujemy _ten_konkretny_przypadek_. Jestem przeciwny takiemu podwożeniu, jakie to miało miejsce w przypadku prowokacji Faktu jakiś rok temu (a może jeszcze w tym roku, nie pamiętam). Jednak skoro jechał dokładnie do tego samego celu, do dlaczego nie miałby wziąć znajomego, który chciał w dyskretny sposób przemieścić się do WSKSiM? Co Ty byś zrobił na jego miejscu?

 5. Co bym zrobił? Powiedział: „Przepraszam Cię bardzo, ale to samochód służbowy, którego nie można wykorzystywać w formie taksówki do przewożenia „cywilów”. Poza tym jest opłacany z podatków całego społeczeństwa i choć bardzo Cie lubię to w tym przypadku nie mogę traktować Cię specjalnie, inaczej niż innych obywateli”. Jeżeli znajomy miałby choć szczątkowe ilości intelektu to pewnie by zrozumiał i na tym sprawa zostałaby zakończona.

 6. No dobra, a co byś zrobił na miejscu Rydzyka, gdyby celowali w Ciebie przez 12 godzin, czekając na potknięcie, głupi wyraz twarzy i na to, aż wyprowadzisz S-classe? Nie lubię gdybania, ale w tej sytuacji czymkolwiek by nie pojechał, to by go oszkalowali w TVN-ie. Wziałby taksówkę, to by mu podliczyli, ile go wyniesie kurs i konfrontowali z apelami z anteny RM, S-classe – to samo, tylko jeszcze dobitniej, autokar – „czy szkoda mu benzyny do własnego samochodu?”, itd. Sam widzisz, że co by nie zrobił, to byłoby źle. Własnie dlatego nie lubię TVN-u – żeby tylko znaleźć cokolwiek na RM i Rydzyka, wysyłają kilka ekip, kilkunastu operatorów i dźwiękowców, aby oczernić kogoś z RM. Przecież wszystko, co zrobią, rozniesie się echem (jak np. film z zeszłego roku, w którym – jak się okazało – prowokowali do tych zachowań pytaniami, które nie mieściły się w ideologiach starszych, konserwatywnych ludzi).

 7. To po co kupuje s-classe a potem nie może nim jeździć ? Niech kupi jakiegoś daewoo-chevroleta to nie będzie miał problemu 🙂

 8. No to skoro kupuje luksusowe auta to niech się nie wstydzi. Niech pokaże wszystkim, na co go stać dzięki rozgłośni. Ale tak nie zrobi bo może to zaszkodzić jego wizerunkowi – logiczne – w konsekwencji czego będzie miał mniejsze przychody. Rydzyk jest dzisiaj kolejną cegłą w moim murze nienawiści, który buduję od rana 😀

 9. W TV Trwam tych materiałów by raczej nie pokazali, a Rydzyk ma wśród wyznawców TVN-u i tak wizerunek na poziomie dna i metra mułu, więc dlaczego miałby o niego dbać?
  Chodzi o to, że w każdej z wymienionych przeze mnie sytuacji i tak skonfrontują go z apelami, a to wszystko tylko dlatego, że TVN bawi się w głupie walki z RM, TV Trwam i WSKSiM, bo nie może przetrawić, że 7 grudnia mają zastój, a czołowi politycy pojawiają się w Toruniu, a nie w TVN-owskich programach publicystycznych.

 10. Nie no Dandys, bez przesady. TVN ma to do siebie, że traktuje RM i pochodne jak g. Ja się w sumie im nie dziwie: Rydzyk to zwykły naciągacz, który zbyt mocno wykorzystuje swoją pozycję do celów politycznych.

 11. „Rydzyk to zwykły naciągacz, który zbyt mocno wykorzystuje swoją pozycję do celów politycznych.”

  Rozumiem, że według Ciebie nie wolno mu interesować się polityką? Cóż, właśnie tego chcieliby Ci, którzy przez jego rozgłośnię przegrali w zeszłym roku wybory na całej linii. A tak słyszeliśmy, że „moherowe berety” to tylko 1% społeczeństwa.

 12. Wolno mu się interesować, ale jeśli prowadzi radio katolickie, to nie powinien tam wciskać audycji politycznych i prowadzić manipulacji.

  To tak jakby prowadzić serwis o linuxie, ale pomiędzy zdaniami wklepywać coś o polityce.

 13. Rydzyk „interesuje się” polityką w trochę inny sposób niż powszechnie przyjęte jest to w Kościele. On ja kreuje według własnego interesu i widzi_mi_się. To jeszcze nic strasznego. Ale gorzej, że robi to opierając się na autorytecie Kościoła i religii.

 14. „Wolno mu się interesować, ale jeśli prowadzi radio katolickie, to nie powinien tam wciskać audycji politycznych i prowadzić manipulacji.”
  Dokładnie przeciwne do tego, co głosił JP2. Liberalne media próbują nam właśnie wcisnąć, że katolik to powinien się tylko modlić, a resztę pozostawić innym. I tak właśnie każdy katolik – patriota, powinien interesować się losami swojego kraju. A czyż z tymi losami nie wiąże się bezpośrednio polityka? Poza tym – powiedz mi, których poglądów głoszonych przez RM się wstydzisz? Ja też – gdy będą kazać kraść i zabijać – przestanę słuchać.
  Tak po drodze – RM nie jest do końca radiem katolickim, bo aby takim było, musiałoby należeć do jakiegoś organu kościelnego w Polsce, czyli w tym przypadku do redemptorystów. A RM jest prywatną własnością T. Rydzyka, jednak mimo braku oficjalnego statusu radia katolickiego, podąża jak najbardziej zgodnie za nauką kościoła.

 15. ale zrozum, że olbrzymi procent babć słuchających rm głosuje na tych, na których rydzyk chce żeby one głosowały.

  Być może myśle inaczej niż głosił JP2. Nie uważam się za katolika, jednak wiem z własnego doświadczenia co to znaczy uzależnienie od RM oraż, że mieszanie wiary z polityką nie jest niczym dobrym.

 16. No to teraz walnąłeś głupotę – RM właśnie należy do zakonu redemptorystów a przeor (tak to on nazywa?) może w każdej chwili zrobić z radiem co tylko mu się podoba, nie patrząc na zdanie ojca dyrektora.

 17. „Ale zrozum, że olbrzymi procent babć słuchających rm głosuje na tych, na których rydzyk chce żeby one głosowały.
  Uwierz mi, że gdyby zaczął nagle popierać lewicę i antywartości w stosunku do tych, w jakich były one wychowywane, to przestałyby go słuchać. Też mam babkę – fanatyka, ale w kilku sprawach się nie zgadza z RM (m.in. wszelkie seks skandale i inne rozwiązłości). Poza tym – czy nie wolno im głosować na daną partię tylko dlatego, że Rydzyk agituje na jej korzyść?

 18. Kolego deltinho, mało wiesz w tej kwestii, więc nie posądzaj mnie o wypisywanie głupot. Samo radio jest własnością prywatną o. Tadeusza Rydzyka, redemprotyści są tylko właścicielami koncesji na nadawanie ogólnokrajowe, dlatego też m.in. mają prawo do tworzenia Rady Programowej, itd. Jednak samo radio nie może być oficjalnie przez kościół nazwane „radiem katolickim”, ponieważ w jego posiadaniu jest osoba prywatna, a nie wspólnota kościelna.

 19. No tak – tylko ciekawe jak Rydzyk prowadziłby radio bez koncesji. Ciekawe jak tej bark katolickości ma się do hasła radia „katolicki głos w twoim domu” (czy jakoś tak). Przejaw łamania prawa?

  Powiem szczerze – nie lubię typa, za to jak żeruje na ludziach. Ludzie wysyłają mu ostatni grosz w przekonaniu że idzie to na radio a ten sobie najnowsze mercedesy kupuje. „Bo stać go”. Albo firmy, które potem plajtują.

  Chciałbym także, żeby udało wyjaśnić szwindle, jak chociażby sprawa zbiórki pieniędzy na Stocznię, ale oczywiście pod rządami tej ekipy jest to niemożliwe. Bo poparcie Rydzyka nie było za darmo.

 20. „No tak – tylko ciekawe jak Rydzyk prowadziłby radio bez koncesji.”
  Redemptoryści są właścicielami – tak, jak pisałem – koncesji na nadawanie ogólnokrajowe. Koncesję na nadawanie lokalne może bez problemu uzyskać każdy – przecież na początku RM nadawało tylko w Toruniu i Bydgoszczy.

  „Powiem szczerze – nie lubię typa, za to jak żeruje na ludziach. Ludzie wysyłają mu ostatni grosz w przekonaniu że idzie to na radio a ten sobie najnowsze mercedesy kupuje.”

  Oprócz tego, że jest dyrektorem RM, jest także przedsiębiorcą, więc dlaczego miałby oddawać zysk wypracowany w innej gałęzi na dokładanie do radia? Ty prowadziłbyś wolontariat w takiej sytuacji, jak on? No właśnie.
  Co do tych „najnowszych Mercedesów”, to się najpierw dowiedz, z którego roku jest jego S-classe i ile Mercedesów miał w życiu.

 21. „Ciekawe jak tej bark katolickości ma się do hasła radia „katolicki głos w twoim domu” (czy jakoś tak).

  Dokładnie tak. Jednak musimy zsynchronizować wersje, bo u mnie jest napisane „katolicki głos„, a przecież cały czas mówimy o statusie „katolickiego radia„. U Ciebie jest napisane inaczej?

 22. Powiem szczerze bardziej by mnie interesowała historia pieniędzy ze zbiórki na ratowanie Stoczni, czy też pierwszych pieniędzy na radio. Albo relacji Rydzyka z Kobylańskim i tego typu elementami. Mercedesy czy Maybachy to przy tym mały pikuś.

  Z mojej strony to tyle. Miło mi było poznać fana ojca dyrektora, bo choć radio ma dużą siłę i poparcie to nie znałem zbyt wielu jego wielbicieli. Podziwiam także zapał w bronieniu Rydzyka, bo to duża zaleta nie bać się bronić kontrowersyjnych postaci.

  pozdrawiam

 23. „Ty prowadziłbyś wolontariat w takiej sytuacji, jak on?”

  Ale on jest osobą związaną ściśle z kościołem. Powinien dawać przykład, dbać o ludzi, starać się naśladować jezusa. A jak widze, jego interesuje tylko własne dobro materialne. Więc jakim prawem on mówi o bogu, skoro tak się zachowuje ?

 24. „A jak widze, jego interesuje tylko własne dobro materialne.”
  Gdyby tak było, to dawno by rzucił w cholerę RM, TV Trwam i WSKSiM i spokojnie doglądał tego, co mu przynosi rzeczywiste zyski. Ale to pasjonat, i chce kształtować zdegenerowane społeczeńtwo poprzez radio, gazetę, telewizję i uczelnię.

 25. Haha, pasjonat: dobrze powiedziane. Z pasją przygląda się jak kolejne stada frajerów przelewają pieniądze na jego konto. 🙂 Zresztą nic nie da mu takiego dochodu jak RM.

 26. Mylisz się, kolego. RM to akurat dla niego skarbonka. Jeżeli już, to zarabia na TV Trwam i spółkach, których jest akcjonariuszem, reszta to praktycznie wolontariat.

 27. Takie rzeczy, jak zeznania podatkowe są przecież upubliczniane. Nie wierzę, żeby takie koszta, jakie ponoszą na radio, były pokrywane _z_nawiązką_ przez słuchaczy. Nie mówię, że nie mają z tego zysku, bo przecież pracuje tam sztab ludzi świeckich, którzy też mają rodziny do wykarmienia czy choćby idą do pracy, nie na czyn społeczny. Koszta te dają zbyt duże wyniki w przeliczeniu na jednego słuchacza, nawet zakładając, że część płaci kilkukrotność średniej. Dodatkowo – RM nie ma zezwolenia na puszczanie reklam, więc dobrowolne wpłaty są podstawą utrzymania tego radia.

 28. hmm, a ja mieskam niedaleko komendy, jutro spytam czy mnie podwioza. to jest pierdolniete, policjant to nie taksowkarz, niewazne ile po drodze napotka znajomych, ktorych moglby gdzies podrzucic. nic sie nie nauczyli po katastrofie tych dwoch policjantow ostatnio. a rydzyk, coz jaki kosciol jest w polsce kazdy widzi.

 29. Zero czytania ze zrozumieniem. Pisałem już przecież, że ten policjant nie robił trasy specjalnie dla Rydzyka, a tylko go podwoził, bo to jego znajomy. Pisałem też o nonsensie porównywania sprawy do tragicznego podwiezienia Tomasza Serafina, jednak tego też nie raczyłeś przeczytać.

 30. „Jednak co przeszkadzało komendantowi toruńskiej policji podwieźć Rydzyka do położonego niedaleko budynku, skoro i tak miał tam jechać? A skoro tak, to nie robił specjalnie trasy, a przy okazji wziął ze sobą znajomego.”
  Man, to zdanie mnie rozbiło. Policja to firma, która finansowana jest z kieszeni obywateli państwa (czyli naszej). Czy jeżeli będę lekko podpity i zmęczony po wyjściu z pubu i a nóż spotkam kumpla w radiowozie, to mnie podwiezie do domu (bo wszak trasa patrolu akurat przebiega przez moje miejsce zamieszkania)?
  Ja rozumiem, że gdyby ochraniał konwój z samochodem Rydzyka, to tak to ma jeszcze jakiś sens (bo wiadomo ochrona imprezy masowej) lub podwiózł Ojca Rydzyka prywatnym samochodem (nie ma oficjalnego zakazu podwożenia znajomych). Moim zdaniem Pan Komendant dopuścił się pewnego nadużycia, gdyż po takich incydentach mam wrażenie, że w kraju są równi i równiejsi.
  Mówiąc jeszcze bardziej przekornie, to nie Pan Komendant podwoził, on sam został podwieziony z Ojcem Rydzykiem (wszak mieli kierowcę http://tnij.org/ory; a kierowca coś wątpię, żeby był wyższy rangą).

  „Bzdurą jest też porównywanie sprawy do tragicznego wypadku sprzed paru dni z udziałem dwóch policjantów podwożących Tomasza Serafina.”
  I tak i nie. Z moralnego punktu widzenia jest niezbyt trafne porównanie przez media, gdyż żeruje się na śmierci ludzkiej. Jednak tak z czysto pragmatycznego punktu widzenia, w obu tych sprawach doszło do pewnych nadużyć i wykorzystania swojej pozycji zawodowej.

 31. @kraviec , jak wracałem z imprezy to mnie radiowozem policjanci pod dom podwieźli bo akurat jechali w tamtą strone na patrol nocny i jeszcze poczekali aż butelki wyrzuce.

 32. dalsza dyskusja na prawdę nie ma sensu… rydzyk jest cacy, tvn be. tak samo jak mojzesowicz cacy, tvn be; i jak cala „smietanka” pisowa cacy, tvn be.

 33. co do zeznan podatkowych ktorych z ktorych mozna sie dowiedziec ile zarabia i na czym ojciec dyrektor, to ja poprosze. chetnie zobacze.

  z tego co slyszalem po raz kolejny nie rozliczyl sie z fiskusem.

 34. To żaden skandal. Po prostu nasz narodowy złodziej #1 vel Ojciec Dyrektor po raz kolejny wykorzystał swoją moc, którą jak on sam twierdzi obdarzył go sam Bóg i po raz (n-ty?) kolejny pokazał, że jest lepsze niż reszta „normalnych” ludzi.

  Rydzyk za dużo złego zrobił w swoim niecnym życiu i Bóg (jeśli on w niego wierzy) go z tego rozliczy, ja nie zamierzam.

  A że TVN pokazuje FAKTY (fakty, zaznaczam, fakty, a nie papkę jaką wciskają nam politycy czy sam bohater tytułowy mojej wypowiedzi), to moim zdaniem dobrze. Wszak nie każdy może byc podwieziony radiowozem (od tak sobie, bo chcąc niechcąc to moze każdy) i wozic sie Jaguarem (czego też temu Panu nie zazdroszcze, jednak gdyby mial za grosz godności, zamiast Jaguara wysłał by swoim słuchaczom jakiś prezent na święte, szczególnie tym potrzebującym najbardziej, bo to oni każdy grosz na Jaguary i majątek RM wysyłają).

  Taka prawda Panie kolego blogowiczu i chcąc nie chcąc faktów nie zmienisz. A że je interpretujesz inaczej – to jest w tym chorym kraju pewien standard.

 35. „Rydzyk za dużo złego zrobił w swoim niecnym życiu i Bóg (jeśli on w niego wierzy) go z tego rozliczy, ja nie zamierzam.”
  Jednym tchem wymienię Ci 10 większych – jak to określasz – „złodziei” i „nikczemników” w Twoim ukochanym, postkomunistycznym TVN-ie.
  „A że TVN pokazuje FAKTY (fakty, zaznaczam, fakty, a nie papkę jaką wciskają nam politycy czy sam bohater tytułowy mojej wypowiedzi), to moim zdaniem dobrze.”
  Tylko na co im było 15 operatorów na miejscu? Przecież tylu nie wysyłają nawet na miejsca tragedii, jak np. w ostatnio pod Halembą, itp. I tak jest co rok – najważniejszych kilku ojców z RM jest 7 grudnia śledzonych minuta po minucie. A nóż coś się zdarzy, co ośmieszy RM?
  „Wszak nie każdy może (…) wozic sie Jaguarem.”
  Jakim Jaguarem? Rydzyk nie ma żadnego Jaguara, helikoptera czy Maybacha. Ma Mercedesa S-classe i jak najbardziej ma do niego prawo, bo jest przedsiębiorcą i nie prowadzi tylko RM, TV Trwam i WSKSiM.
  „A że je interpretujesz inaczej – to jest w tym chorym kraju pewien standard.”
  Czy fakt, że nie interpretuję ich w jedynie słuszny sposób prezentowany przez Ciebie oznacza, że jest to błędne rozumowanie?

 36. „Jednym tchem wymienię Ci 10 większych – jak to określasz – „złodziei” i „nikczemników” w Twoim ukochanym, postkomunistycznym TVN-ie.”

  Złodzieje i nikczemnicy są wszedzie, w PiSie i PO, w TVN, TVP czy Polsacie, w Internecie i pewnie ten blog też odwiedzają. Tylko że to nie ma tu nic do rzeczy.

  FAKT – Rydzyk został podwieziony przez radiowóz, kropka. Na to mamy dowody. Jeśli masz dowody na swoje knowania, do sądu i TVN straci swoich ludzi 🙂

  „Jakim Jaguarem? Rydzyk nie ma żadnego Jaguara, helikoptera czy Maybacha. Ma Mercedesa S-classe i jak najbardziej ma do niego prawo, bo jest przedsiębiorcą i nie prowadzi tylko RM, TV Trwam i WSKSiM.”

  Nie za bardzo dałem do zrozumianie, że Jaguara nie trzeba brac dosłownie. Chodzi o obnoszenie się z bogactwem. Skoro Ojciec Dyrektor jest przedsiębiorcą, niech zdejmie habit. Przeciez jako ksiądz wybrał drogę pasterza swoich owiec, a nie przedsiębiorcy. To mnie czy jemu pomyliły się instytucje?

  Coby było jasne, ja mu broń Boże nie zazdroszcze, akurat do tej częsci naszego społeczeństwa nie należę. Tutaj zniesmacza mnie sposób, w jaki Ojciec Dyrektor dorobił się swojego majątku. A w jaki sposób, to wszyscy przecież wiemy i nie musimy udawac idiotów, że jest inaczej.

  „Tylko na co im było 15 operatorów na miejscu?”
  Mogło byc nawet 150 skoro zwietrzyli dobry materiał. Oni za to dostają pieniądze. Natomiast pokazywanie przez 15 czy 150 operatorów tragedii górniczej byłoby moim skromnym zdaniem żerowaniem na samej tragedii.

  „Czy fakt, że nie interpretuję ich w jedynie słuszny sposób prezentowany przez Ciebie oznacza, że jest to błędne rozumowanie?”

  Kompletnie odwrotnie. Ja chcę Ci w jakiś logiczny sposób uświadomic,ze sie mylisz. Masz prawo do własnego zdania, jak każdy z nas. Dziwi mnie tylko, dlaczego podważasz fakty (vide podwiezienie ojca dyrektora) zasłaniając się domniemaniami (bo w TVN to szuje pracują)?

  Można powiedziec że TVN męczy Ojca Dyrektora i śledzi go, że może aż nadto się nim interesuje – to jest jak najbardziej prawda. Ale nie można powiedziec że nie ma ku temu powodu, że Rydzyk jest pretendetem do miana ascety i świętego zarazem, wzorem cnót skończonych, gdy tak po prostu nie jest. Fakty najpierw, domniemania i pseudo-fakty potem.

 37. Za literówki, błędy semantyczne oraz wszelkiego rodzaju niedopowiedziana z gory przepraszam, jestem w pracy (tak, jest sobota wieczorem, ale takie życie, miałem pecha urodzic sie w Polsce) :))

 38. A ja proponuję ojcu Rydzykowi podążaniem śladami św, Franciszka z Asyżu.
  Poza tym – religia należy do „sfery prywatnej”, a polityka – do „sfery publicznej” i mieszanie jednego z drugim uważam za niesmaczne.

 39. „Złodzieje i nikczemnicy są wszedzie, w PiSie i PO, w TVN, TVP czy Polsacie, w Internecie i pewnie ten blog też odwiedzają. Tylko że to nie ma tu nic do rzeczy.”
  Ja tego nie zaprzeczam. BTW: Dziwnym trafem nie wymieniłeś SLD. 😉
  „Przeciez jako ksiądz wybrał drogę pasterza swoich owiec, a nie przedsiębiorcy. To mnie czy jemu pomyliły się instytucje?”
  Przecież jedno z drugim się nie wyklucza. On przynajmniej ma pieniądze z legalnego zarobku, np. akcjonariusza. Są księża, którzy po kilkanaście lat zbierają na np. remont kościoła, a sami jeżdżą premierowymi wersjami samochodów (nie mając żadnego innego źródła pieniędzy, niż taca).
  „Mogło byc nawet 150 skoro zwietrzyli dobry materiał. Oni za to dostają pieniądze. Natomiast pokazywanie przez 15 czy 150 operatorów tragedii górniczej byłoby moim skromnym zdaniem żerowaniem na samej tragedii.”
  No dobra, ale zauważ, że aby nie oszkalowali go w TVN-ie, to musiałby w ogóle nie jechać do tego kampusu. Każdy inny środek transportu byłby przez nich wykorzystany.
  „Ale nie można powiedziec że nie ma ku temu powodu, że Rydzyk jest pretendetem do miana ascety i świętego zarazem, wzorem cnót skończonych, gdy tak po prostu nie jest. Fakty najpierw, domniemania i pseudo-fakty potem.”
  Oczywiście, że tak, jednak podobnie myśląc, TV Trwam mogłaby śledzić Walterów i opublikować zdjęcia z ich popijaw z komunistami i porównać to do odcinania się szefostwa do jakiegokolwiek związku z działaczami PRL. Ale chyba nie o to chodzi w mediach, żeby kogoś oszkalować, nieprawdaż? Powinny przede wszystkim rzetelnie i w miarę możliwości obiektywnie przekazywać informacje, a to przecież TVN tak się obnosi tą swoją rzekomą obiektywnością.

 40. Niektórzy chcieliby, aby religia należała do sfery prywatnej, chociaż wcale nie ma takiego charakteru. W tym chyba jest problem.

 41. „Ja tego nie zaprzeczam. BTW: Dziwnym trafem nie wymieniłeś SLD. ;-)”

  Nienawidze komuchów ale to już inna bajka. Chciałem to jednak zaakcentowac zeby było jasne. Popierwam w pewnym stopniu PO, ale jak dla mnie z aktualnymi liderami nie są żadną alternatywą. A szkoda.

  „Są księża, którzy po kilkanaście lat zbierają na np. remont kościoła, a sami jeżdżą premierowymi wersjami samochodów.”

  I tych księzy należy piętnowac. Ogólnie instytucja kościoła jest u nas bardzo naciągana, ale szkoda tracic czasu na dyskusje o tym. Poza tym ta dyskusja i tak niczego nie zmieni, bo żyjemy w światopoglądzie (lub zyje w nim większosc z nas) i hierarchii wartości, że najpierw ksiądz, a potem Bóg i reszta. To pewnie pozostałośc po walkach kościoła z komuną, nie wiem, nie wnikam, nie analizuje za głeboko. Według mnie to nie temat na dyskusje, wiara to osobista sprawa każdego z nas (mówiąc nas mam na myśli Polaków).

  „Oczywiście, że tak, jednak podobnie myśląc, TV Trwam mogłaby śledzić Walterów i opublikować zdjęcia z ich popijaw z komunistami i porównać to do odcinania się szefostwa do jakiegokolwiek związku z działaczami PRL.”

  Może to robic. Każda stacja ma takie możliwości.

  „ Ale chyba nie o to chodzi w mediach, żeby kogoś oszkalować, nieprawdaż?”

  Właśnie o to. Przeciez świat nie jest bialy i czarny (w to nie wierzy nawet brat Jaroslaw). Media żują z afer, to jest model dziennikarstwa rodem z US, dla mnie nie ma w tym nic zlego, że pokazą jak wygląda bycie posłem w SO, za ile można się tam wkupic, jak wygląda tworzenie „koalicji”, że Tusk sepleni, że premier hymnu nie zna, etc. Takie są fakty i to TV pokazuje. Taka jest rola TV. Jak się nie podoba, nie ogladaj, mnie się TV TRWAM nie podoba i nie oglądam.

  „Powinny przede wszystkim rzetelnie i w miarę możliwości obiektywnie przekazywać informacje, a to przecież TVN tak się obnosi tą swoją rzekomą obiektywnością.”

  To znaczy że ma nie pokazywac Ojca Dyrektora skoro nie pokazuje wpadek Waltera i to jest obiektywizm? =)
  A może ma nie pokazywac przekretów, bo w TVN też są przekręty i byloby to nieobiektywne?
  Bardzo „obiektywne” podejście z Twojej strony.

 42. sam wmawiasz sobie, ze tvn zrobilby to czy tamto, dostrzegasz w nich uklad? i czy przypadkiem komendant jechal tam juz przed, czy tez po tym jak ich nakrecili? bo mi raczej wyglada na wykret.

  poza tym co starasz sie usprawiedliwac? ze ojciec dyrektor jedzie na dupie przywilejow i kontaktow? przeciez temu chyba nie zaprzeczysz?

 43. No tak, genialnie, to może ja teraz będę dzonić na policje zawsze wtedy kiedy będę miał iść na autobus albo TAXI. Z czym Rydzyk jest lepszy odemnie? Ma bardziej popieprzone w głowie, jest sporo mniej przystojny, mniej wykształcony. Ale on MOŻE jeździć z Policją…

 44. Tjaaa… podworzenie kumpla, podworzenie O.Rydzyka to jednak dwie rozne sprawy. Z tego co zrozumialem to policjant byl na sluzbie, wiec w kazdej chwili mogla sie zdazyc jakas sytuacja krytyczna i on musialby natychmiast tam jechac. Kumpla to w takiej sytuacji by wywalil natychmias i pojechalby „do sprawy”, a z O.R. by mial problem co zrobic, wiec chyba raczej nie powinien byl go podwozic.

 45. jakich argumentów by człowiek nie użył, jakich faktów czy dowodów nie przedstawił (złapiesz złodzieja za rękę to powie że to nie jego ręka), to i tak są ludzie, którzy zawzięcie i uparcie będą bronić swoich racji, nie wezmą pod uwagę ŻADNEGO argumentu strony przeciwnej, choćby nie wiem jak był rozsądny, prawdziwy, poparty niezbitymi dowodami. Ci ludzie do końca będą wołać, że to deszcz pada, i przedstawiać swoje umiejętnie przetworzone w głowie argumenty (w które święcie wierzą i nic nie zmieni tej wiary). Będą posługiwać się pojęciem „faktów” jako wyznacznikiem rozsądnej argumentacji, sami tych faktów nie przedstawiając, a ino zasłyszane i powtarzane po wielokroć stereotypowe formułki. Po cóż więc z nimi dyskutować?

 46. „Oprócz tego, że jest dyrektorem RM, jest także przedsiębiorcą, więc dlaczego miałby oddawać zysk wypracowany w innej gałęzi na dokładanie do radia?”

  A przede wszystkim,jest DUCHOWNYM.
  Jak ma sie jego posluga kaplanska do zbijania fortuny/w postaci CHOCIAZBY mercedesa S klasy-sorry,zdecydowanej wiekszosci moich znajomych nie stac na takie rzeczy…/?

  Jak to spiewal Kazik,„co to za wegetarianin,co wpier… schabowe…”

  Dziekuje,tyle mialem do powiedzenia…

 47. A tak swoja droga,wyjasnijcie mi prosze,czemu jak znajomy podrzuci mnie karetka,to grozi mu wylanie z pracy,a w przypadku rydzyka to jest ok,co?Wiara wiara,niewazne,czy w RM sp.zoo,czy w TVN,ale troche realizmu prosze i zimnego spojrzenia na jednego z wiekszych zlodziei w tym kraju…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.