Akcja przeciw Gadu-Gadu (www.gadawski.pl/gg) – podsumowanie

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Zbliża się koniec roku, toteż chciałbym podsumować Akcję przeciw Gadu-Gadu prowadzoną przeze mnie oraz popieraną przez całkiem sporą rzeszę internautów (i przez takową krytykowaną ;-)).

Zaczynamy:

 • ilość osób, które podpisały petycję – 110,
 • ilość serwisów lub osób prywatnych popierających akcję poprzez bannery – 250,
 • pierwsze spotkanie przedstawicieli społeczności internatuów z zarządem Gadu-Gadu sp.z.o.o.,
 • wdrożenie w fazę testów szyfrowania SSL przez developerów Gadu-Gadu,
 • średnia dzienna odwiedzalność strony (ilość unikalnych wizyt) – 250,
 • największa dzienna odwiedzalność strony – 3500 unikalnych wizyt (po informacji o akcji w KŚ Ekspert).

Dostałem również masę e-maili z polemiką oraz podziękowaniami. Zdarzały się też śmieszne. Poniżej zacytuję kilka z nich:

Od: Maciej Stępień
sorry chłopaki za język ale za takie zagrywki sram na gg, osobiście używam tlen z podpietym gg, ale jeśli tak ma to wyglądać jak frajery z gg zapowiadają TO JA NA NICH I ICH KOMUNIKATOR SRAM……pozdrawiam i całym moim informatycznym sercem łączę się z wami, jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam

Jak widać, desperacja popierających nie zna granic 😉

Od: Dawaj Hajs Skurwysynu
Temat: Co cię boli??
Kurwa mać ty nie płacisz za to do chuja, to więc o co ci chodzi. Przeszkadza ci to, że ktoś miał pomysł i na nim zarobił? Nie podpisywałeś żadnej umowy, nie płacisz abonamentu, więc nie marudź.

Niektórzy ludzie sprawiają wrażenie podstawionych. 😉

Od: arek52@konin.lm.pl
Temat: totalne zjeby
“Jako społeczność internetowa mamy dość “szykan” podejmowanych przeciw zwykłym użytkownikom sieci Gadu-Gadu! Nie zamierzamy wpadać w sidła niedopracowanego protokołu i wadliwego systemu antyspamowego!”

kurwa człowieku w czym problem nie podoba ci sie gg to go nie używaj. ludzie sie męczom żeby jakieś program napisać a wy go tak bezczelnie krytykujecie??!!!!!
I w czyim imieniu się podpisuujesz pajacu—> Społeczność internetowa — aż mnie krew zalewa. wypierdalaj z tą głupią stroną!!! chyba ci mózg przeżarło od tego lampienia sie w monitor. znajdz sobie lepszy komunikator i sie tym ciesz.

grrrrr… aż się człowiek zbulwersował!

….członek zbulwersowanej społeczności internetowej…
serdecznie pozdrawiam

W takich przypadkach nie pozostaje nic innego, jak podziękować grzecznie za pozdrowienia i… przemyśleć temat zakupu lepszego monitora. 😉

Od: Kwik
Temat: gg to skandal
co ty sobie myslisz o jakis blokadach albo o spamowani wirusy ti wirusi i nic tego nie zmieni ta akcja jest głupia

To ja już nie wiem, o co chodziło poecie. ;D

Od: Łukasz Mackiewicz
Temat: czesc
chcialbym was poprzec i popieram te patalachy zablokowali mi 3 numery!! DZIHAD SWIETA WOJNA!!

Czas na ostatni hit sprzed paru dni :):

Od: admin01
Temat: GG
Mam prośbę sprubujcie zdobyc haslo dla tego uytkownika gg z nr to jest moja dobra kolezanka namowilem ja do odejscia od gg namawialem ja ze od niej wiadomosci do mnie nie dochodza i brak servera a ona do mnie na to jak mi gg przestanie dzialac wtedy sie zastanowie pomóżcie i przyslijcie haslo i sprubuje wtedy ja namowic i jestem pewien ze mi sie uda.Czekam na odpowiedz.Z góry dzieki.

Dziewczynę z podanego numeru GG poinformowałem o zapędach kolegi, zaś do niego napisałem e-maila zwrotnego ze wzmianką o tym. Dodatkowo napisałem, że znam jego dane osobowe i napisałem do jego rodziców o tym, co robi w internecie. No cóż, chyba uwierzył:

nie to nie dzieki temu ludzie beda i nie skoncza korzystac z komunikatora GG GADU GADU RZĄDZI i nikt tego nie powstrzyma.

Zapraszam do komentowania zarówno tego podsumowania, jak i całej akcji i jej dokonań w tym roku.

8 komentarzy do “Akcja przeciw Gadu-Gadu (www.gadawski.pl/gg) – podsumowanie”

 1. Ja już podsumowałem 🙂 Akcję, o której można było przeczytać w KŚE, DI itd. powinno poprzeć więcej osób. Nie poparło. Hmmm? Zbyt agresywna? Hmmm… sukcesem jest te 110 osób (koryguję wyliczenia z poprzedniego komentarza), więc 0.00002015394315% użytkowników komunikatora. Jeszcze jakieś 47000 takich akcji i przekonasz wszystkich! Oczywiście teraz możesz niepowodzenie zwalić na media, które wg. ciebie mają korzenie w PZPR, WSI, SLD, Solidarności Wałęsy i ogólnie na każdego, kto myśli inaczej niż państwo 🙂

 2. Już wieki temu pisałam do Ciebie ze sprostowaniem.
  Strona JAJC (Windows) – jajc.ksn.ru nie działa już kilka miesięcy. Podmień linka na http://jajc.jrudevels.org

  Poza tym dopóki ktoś nie napisze klienta GG porównywalnego prostotą (prostactwem?) do GG to większość tego nie będzie uzywała. JIDy, serwery, klienty, transporty. To nie dla mas.

 3. Tomick: Bardzo ładnie popisałeś się obliczeniami przepisanymi z kalkulatorka. Szkoda tylko, że w Twojej elitarnej szkole nie uczą zaokrąglania, ale OK. Poza tym – gdzie Ty w tej akcji widzisz agresję? Bo zaczynam odczuwać, że widzisz ją wszędzie dookoła siebie. I nie mieszaj polityki do wpisu o akcji, naprawdę jesteś monotematyczny.
  Siwa: No rzeczywiście, jest e-mail od Ciebie z 23 maja br. 🙂 Link poprawiony.

 4. Już… hmmm na początku Tobie pisałem, że akcja jest negatywna – a takich z reguły się nie lubi. Zamiast przedstawiać realne alternatywy (np. Hapi, który raczej przypomina MSN 😉 ) to próbujesz zaatakować hmm… poczekaj ..oo.. „mÓj uLuBIonY kOmuNikAtoR” – mam nadzieję, że zrozumiesz. Mówisz „A”, ale po nim nie ma „B”. Zero konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.