Tchórzostwo zwyciężyło!

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Podczas, gdy digg.com powoli kona, na naszym wykopie wygrało znane już wcześniej tchórzostwo. Ledwo użytkownicy zdołali dodać 14 komentarzy do tego wykopu, a już administratorzy zablokowali do niego dostęp. Ale to nie pierwszy raz, gdy admini ww. serwisu chowają głowę w piasek – po wykryciu buga każdy wykop zostaje usunięty z głównej, poprawiany jest dopiero, gdy zacznie się masowe jego wytykanie (taki błąd ujawnił kiedyś szlomo).

Rozumiem, że to ich serwis i mogą sobie robić z nim co chcą. Ale po co chwalą się, że to serwis web-2.0, skoro łamie on podstawowe zasady tego typu serwisów?

Przykre jest też to, że gdyby skradziono moją własność intelektualną i upowszechniono na wykopie, to wypięli by na mnie dupę, odwołując się do regulaminu (“redakcja nie odpowiada za treści (…)”). Jednak gdy w grę wchodzi strach przed sprawą w sądzie ze strony kogoś, kto może im zagrozić, to zaczynają się właśnie takie działania. No cóż, gratuluję odwagi administratorom. Coraz częściej myślę też nad przerzuceniem się na inny serwis tego typu, w którym administratorzy reagowaliby na sygnały użytkowników (zamiast ich wyzywać i kłamliwie się tłumaczyć), oraz który byłby wolny od cenzury prewencyjnej.

21 komentarzy do “Tchórzostwo zwyciężyło!”

 1. Sama liczba oczywiście nie może, jednak gdy stanowi klucz do jakiegoś tam algorytmu, to jak najbardziej. Mimo wszystko – rozumiesz działania adminów wykopu?

 2. Swoim postępowaniem jako admin serwisu niedawno się pochwaliłeś, więc… troszkę stronniczo podejdę do Twojego wpisu Dandysie.

  Administratorzy serwisu wykop.pl / digg.pl mają pełne prawo robić z nim co tylko chcą. Takie prawa przysługują im, w co wątpić i dyskutować z tym zamiaru nie masz, mniemam? Tchórzostwem nazywasz zablokowanie newsu, który obiegł cały Świat, owszem. Ale zastanówmy się czemu, jakiego typu to news i jakie jest tłumaczenie adminów.

  Twierdzisz, że postępowanie to nie jest zgodne z _ideą Webdwazerowości™…_ Ale z łaski swojej, wyjaśnij mi co to do choinki jest, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć reguł z owej nakreślonych i uznawanych za jedyne, właściwe, a co najważniejsze – popierane przez wszystkich.

  Czy serwis typu wykop.pl miałby brać odpowiedzialność za to, że jego użytkownik Tobie coś skradł, a co najważniejsze – miałby nie określać w regulaminie zapisu, który raczej z ogólnie przyjętymi normami jest zgodny? Halo?

  Nie pierwszy raz, kiedy admini chowają głowę w piasek? No tak, dla Ciebie różne rzeczy są tchórzostwem i po imieniu nazywane są, czego przykład dałeś w swoich poprzednich wpisach.

  Pozdrawiam.

 3. Swoim postępowaniem jako admin serwisu niedawno się pochwaliłeś, więc…

  Możesz przybliżyć, o co Ci chodzi?

  Twierdzisz, że postępowanie to nie jest zgodne z ideą Webdwazerowości™… Ale z łaski swojej, wyjaśnij mi co to do choinki jest, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć reguł z owej nakreślonych i uznawanych za jedyne, właściwe, a co najważniejsze – popierane przez wszystkich.

  Jeśli o to chodzi, to kultura osobista też jest niepisanym aktem, a jednak ludzie go przestrzegają – a jeśli już tego nie robią, to nie są bynajmniej nazywani przez innych mianem kulturalnych.

  Czy serwis typu wykop.pl miałby brać odpowiedzialność za to, że jego użytkownik Tobie coś skradł, a co najważniejsze – miałby nie określać w regulaminie zapisu, który raczej z ogólnie przyjętymi normami jest zgodny?

  Oczywiście, że nie powinien brać za to odpowiedzialności, co zresztą siedzi jak byk w regulaminie serwisu. Tylko tak tłumaczyliby się tylko tym „mniejszych”, gdy ktoś chce im poważnie zaglądnąć do dupy – pokornieje ta ich – jak to fajnie nazwałeś – Webdwazerowość. I to mnie właśnie denerwuje.

  Tarnum:
  bq. Ale czy możemy mówić o cenzurze skoro wpis istnieje na stronie głównej i wszyscy mają do niego dostęp?

  Chodzi Ci o ten wykop, do którego podlinkowałem? Bo dla mnie cały czas jest niedostępny.

 4. No ja też wejść w komentarze nie mogę. Ale wejdź na główną stronę wykopu – jest jak byk.
  Nie wiem, błąd jakiś czy coś… Bo to trochę bezcelowe zostawiać to na głównej razem z cyframi, a już z komentarzami wywalać ;o

 5. Tarnum: Widzę, że na głównej jest. To nie jest błąd – dziwne, że reszta wykopów działa, tylko ten jeden nie. Ale potem będą mogli się wykręcać sianem, że mieli błąd albo coś.

 6. Można, ale kolejne i tak wywalą, tłumacząc ten fakt: „już było”.
  A tak swoja drogą, to idea web-2.0 przechodzi właśnie najpoważniejszy egzamin w swoim istnieniu. Moim zdaniem – te serwisy nie będą już takie same.

 7. Ja nie wiem jak to jest. Admini wykopu coś kręcą- tak sie wydaje na pirewszy rzut oka, ale PO CO?
  Przecież jakaś RIAA o Polsce to chyba nie słyszała, a już na pewno nie w kontekście HD DVD.
  Jeśli to działanie celowe to MOŻE się to skończyć tak jak na diggu- chociaż skala nie ta…

 8. Pieprzycie głupoty z tą cenzurą _‘ Gdyby była cenzura to wykop by zniknął. A dostęp do komentarzy był chwilowo niedostępny co nie raz już się na wykopie zdarzało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.