Akcja przeciw GG – “Już zachodzi czerwone słoneczko?”

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Jako społeczność internetowa mamy dość “szykan” podejmowanych przeciw zwykłym użytkownikom sieci Gadu-Gadu! Nie zamierzamy wpadać w sidła niedopracowanego protokołu i wadliwego systemu antyspamowego!

Zauważyłeś ostatnio, że nikt nie odpowiada na Twoje wiadomości z Gadu-Gadu? Często korzystasz z konferencji w tej sieci? Używasz alternatywnych programów klienckich? Lubisz wtyczki wykrywające ukrytych? Zapoznaj się z treścią tej akcji!

1. Podejrzane blokady.
2. O co w nich chodzi?
3. Czy da się przed tym ustrzec?
4. Stabilność (a raczej jej brak) serwerów Gadu-Gadu.
5. Aplikacja kliencka – główne wady.
6. Czy jest jakaś alternatywa?
7. Nasz wkład w rozwój Gadu-Gadu.
8. Wspomóż naszą akcję!


1. Podejrzane blokady.
Jeżeli zauważyłeś, że ostatnimi czasy nikt nie odpowiada na Twoje wiadomości w sieci Gadu-Gadu, najprawdopodobniej wpadłeś w sidła niedopracowanego systemu antyspamowego, wprowadzonego dnia 19 stycznia 2006 przez developerów GG. Ofiarą jego padło wielu bezradnych użytkowników, którzy stracili mnóstwo nerwów, zanim odkryli, że ich wiadomości najzwyczajniej w świecie nie dochodzą do adresatów, mimo, że cała reszta działa bez żadnych zmian.

2. O co w nich chodzi?
Blokada całkowicie blokuje możliwość wysłania jakichkolwiek wiadomości czy zapytań do serwera GG z danego numeru. Co najgorsze, osoba zablokowana nie dostaje żadnych odpowiedzi z serwera w związku z poddaniem blokadzie – po prostu następuje cisza. Blokadę dostajemy po wysłaniu 100 wiadomości w minutę do osób z naszej listy lub 50 spoza listy kontaktów. Wydaje się niemożliwe do osiągnięcia, prawda? Tak też myśleli programiści GG implementując system antyspamowy. Jednak grubo się mylili… Wprawdzie nikt nie jest w stanie wysłać 100 wiadomości w minutę do swoich znajomych, jednak sprawa komplikuje się, gdy w użycie wchodzą wtyczki wykrywające osoby ukryte na naszej liście (jak np. Kadu Spy czy Inwigilator z PowerGG). Mając przykładowo 40 kontaktów i przy sprawdzaniu ukrycia co 2-3 sekundy, wtyczka wyśle dużo ponad 100 wiadomości do kontaktów z listy. System na serwerze wykryje to i uzna nas za spamera. Od tej pory do czasu napisania maila do pomocy technicznej Gadu-Gadu.pl nie możemy wysyłać wiadomości. Jesteśmy teraz zdani wyłącznie na odbierającą akurat mail konsultantkę, dzięki to której do techników GG może wpłynąć lub nie prośba o odblokowanie danego numeru. Konsultantka owa ma również prawo uznać nas za spamerów nie mając do tego podstaw – wystarczy, że powkleja do maila odpowiednie klauzule. Każdy z nas wie, jak cenny jest własny numer na GG – w tej chwili jednak staje się on dożywotnio bezużyteczny. Kolejna bariera to 50 wiadomości do osób spoza listy kontaktów. Również niemożliwe? To spróbujcie poprowadzić konferencję z 5 osobami spoza listy kontaktów: wysyłając powyżej 12 wiadomości ryzykujemy zablokowaniem nas. Czy taki system antyspamowy jest sprawiedliwy?

3. Czy da się przed tym ustrzec?
Jeżeli chcemy nadal korzystać z sieci GG – to odpowiedź brzmi: nie! Łącząc się z serwerem GG, zostają nam z góry narzucone zasady administratora. Jest to wprawdzie rzecz normalna – to administrator decyduje o warunkach panujących po podłączeniu się do swojego serwera. Co innego, że warunki te są nieco niesprawiedliwe (filtr antyspamowy zamiast blokować spamerów, w rzeczywistości blokuje dużą ilość normalnych użytkowników).
Kolejną ważną rzeczą jest to, że administratorzy zapowiadają w najbliższej przyszłości zablokowanie możliwości łączenia się z siecią Gadu-Gadu poprzez inne klienty, niż oficjalny Gadu-Gadu 7.0. Dlatego ucierpieć mogą tysiące użytkowników Konnekta, Kadu, PSI, Tlenu, itp. Ci zaś, którzy będą chcieli korzystać z klienta dostarczanego przez właścicieli serwerów GG, są narażeni na prostą inwigilację (GG 7.0 mimo zapewnień autorów nie używa do komunikacji SSL) w sieciach lokalnych. Dodatkowo – zasypywani będziemy dziesiątkami reklam, na których zarabia producent protokołu. Czy tego chcemy?

4. Stabilność (a raczej jej brak) serwerów Gadu-Gadu.
Pewnie każdy użytkownik GG spotkał się z tym problemem – klient GG rozłącza się. Przeważnie myślimy wtedy, że to wina naszego systemu i z czasem ignorujemy problem. Czy jednak jesteśmy świadomi, że to wina serwerów Gadu-Gadu?
Serwery te – mimo komercyjnego wsparcia – są wyjątkowo niestabilne. W każdej chwili przynajmniej jeden z dwunastu jest rozłączony, kilka razy w tygodniu następuje “awaria” ich wszystkich. Sytuacja ta jest o tyle dziwna, iż niekomercyjne oraz często amatorskie serwery Jabbera potrafią uzyskać kilkumiesięczny uptime (czyli czas bezawaryjnego działania).
A oto i zrzut ekranu z monitora (www.kadu.net/monitor) serwerów GG w momencie, gdy nastąpiło (któreś z rzędu tego dnia) rozłączenie serwerów tej sieci:

5. Aplikacja kliencka – główne wady.
Najbardziej znaną wadą wadą (oczywiście dla użytkowników, dla właścicieli jest to główne źródło utrzymania) są uporczywe reklamy w nominalnym kliencie Gadu-Gadu. Pojawiają się zarówno na starcie, jak i w każdym oknie rozmowy, a także w oknie listy kontaktów. Pozornym rozwiązaniem jest zmiana klienta na takiego, który reklam nie zawiera. Jednak – jak mówi regulamin oraz straszą konsultanci pomocy technicznej GG – używanie innych aplikacji przy łączeniu z siecią Gadu-Gadu jest nielegalne, i grozi nam za to banicja na serwerach. Cóż – nie pozostaje nic innego, jak pożegnanie z tą siecią.
Kolejna wada – szyfrowanie. Autorzy zapewniają poufność wysyłanych wiadomości. Jednak zastosowane przez nich pseudoszyfrowanie oraz brak obsługi SSL powodują, że każdą rozmowę można w łatwy sposób przechwycić powszechnie dostępnymi w internecie snifferami.
Hasła – czy wiesz, na jakie niebezpieczeństwo narażasz się, zaznaczając opcję “Zapamiętaj hasło” w kliencie GG? Jest ono zapisywane w sposób niemal nieszyfrowany w pliku config.dat, znajdującym się w katalogu programu. Poniżej zamieszczam źródło programu mojego autorstwa, który po podaniu jako parametr ścieżki do pliku config.dat (lub przeciągnięciu na jego ikonę tegoż pliku), pokazuje nam hasło do serwera GG osoby, od której w/w plik uzyskaliśmy.

GGpass.cpp (kliknij, aby ściągnąć)

6. Czy jest jakaś alternatywa?
Oczywiście – najlepiej zmienić sieć. Największym obecnie konkurentem GG jest Jabber. Więcej informacji o nim znajdziemy na stronie: http://www.jabberpl.org
Dla sieci Jabber stworzono mnóstwo aplikacji klienckich. Oto najpopularniejsze z nich:
Konnekt (Windows) – www.konnekt.info
GoogleTalk (Windows) – www.google.com/talk
WP Spik (Windows) – spik.wp.pl
PSI (Windows, Linux) – psi-im.org
Kopete (Linux) – kopete.kde.org
Gajim (Linux, Windows) – www.gajim.org
Pidgin (Linux, Windows) – www.pidgin.im/pidgin/home
JAJC (Windows) – jajc.jrudevels.org
Hapi – www.hapi.pl

7. Nasz wkład w rozwój Gadu-Gadu.
Organizatorzy akcji jako pierwsi zakończyli chór bezsensownych narzekań na protokół oraz komunikator Gadu-Gadu poprzez konstruktywną krytykę. Przez ponad miesiąc zbieraliśmy podpisy pod petycją, w której umieściliśmy postulaty o usunięcie najpoważniejszych wad sieci.
Mimo wielu sceptycznych głosów nt. petycji, została ona wysłana pocztą dnia 1 sierpnia 2006. Po paru dniach otrzymaliśmy telefon od rzecznika Gadu-Gadu – p. Jarosława Rybusa. Zaprosił nas na spotkanie, które odbyło się 30 sierpnia o godzinie 13:00. Było to pierwsze tego typu spotkanie z zarządem Gadu-Gadu sp. z.o.o. O jego przebiegu możecie przeczytać na blogu technicznym Azraela: http://reksio.ftj.agh.edu.pl/~azrael/2006/08/spotkanie-z-prezesem-gadu-gadu.

Kilka tygodni po spotkaniu rozpoczęły się testy szyfrowania SSL w sieci Gadu-Gadu. Cieszymy się, iż mieliśmy swój wkład we wprowadzeniu tej decyzji. Nadal niecierpliwie czekamy na reakcję w sprawie innych uporczywych wad (jak np. objęcie patronatem którejś z aplikacji klienckiej dla Linuksa).

8. Wspomóż naszą akcję!
Jeżeli chcesz wspomóc naszą akcję, umieść któryś z poniższych bannerów na swojej stronie WWW.

Kliknij, aby zobaczyć listę osób i serwisów popierających naszą akcję!

A oto i przyciski:

85 komentarzy do “Akcja przeciw GG – “Już zachodzi czerwone słoneczko?””

 1. Nie sądzę, mam wrażenie, że to tylko mnie moja uczelnia uczuliła tak bardzo na punkcie plagiatów, referencji i bibliografii, że działam po prostu alergicznie i rutynowo 😉

 2. Pewnie tak, ale ten Twój z czytelnością nie miał za wiele wspólnego pewnie. A po to udostępniam źródło, żeby inni mogli poznać metodę szyfrowania hasła w tym pliku.

 3. Jakie Gadu jest, każdy widzi. Ostatnio wieczorami bardzo lubi się wysypać, a co zaś do blokady klientów innych, niż jedynie słuszny, to krążyły takie słuchy, to fakt. Natomiast wydaje mi się, że wtedy oznaczałoby to stratę wielu użytkowników, no bo kto ceniący % zużycia swojego procesora by odpalał to badziewie?

 4. ja bym z checia sie pozbyl, zbanowal, wyrzucil, spalil, pogryzl, pokroil i zakopal… ale ciezko ludzi niezbyt sie interesujacych sprawa przekonac na jabbera, ba! na cokolwiek… gg musi byc i tyle :/

 5. tutaj program do h4×0r0w4n1a config.dat w pythonku:
  #!/bin/python
  #by lion
  import re, string, sys
  a=0
  reg = „Password2(\S.*)LastAppMsg”
  p=open(„config.dat”)
  la=re.search(reg, p.read())
  la = la.group(1)
  for i in la.lower():
  a+=1
  if (a%2==1): z = chr(abs(ord(i)-1))
  if (a%2==0 and i==‘d’):
  print chr(abs(ord(z)-48)),
  if (a%2==0 and i==‘g’):
  print z,

 6. Znowu ta durna akcja wspierania zamkniętego protokołu? już raz się wypowiadałem że szefowie gadu mają ubaw po pachy przez to że ktoś im pomaga w zbijaniu jeszcze większej kasiury. Macie dość gg? używajcie alternatyw i tyle, po kiego jeszcze pomagać w rozwoju tego syfu? dla mnie to niezrozumiałe kompletnie … .

  Akcja miała by sens gdyby propagowała alternatywy ale ona wspiera gadu i dlatego jej nie popieram bo ma bezsensowne założenia. Dla mnie gg mogłoby nie istnieć, natomiast Dandys tak je kocha że chce za darmo pomóc jego twórcom we wciskaniu kolejnych nowych ulepszonych wersji nadal zamkniętego i niedorobionego komunikatora spamującego użytkowników reklamami. Brawo – nie ma to jak pomagać w rozwoju komercyjnych zamkniętych rozwiązań, zamiast wspierać open source. Wstyd.

 7. @lione: po pierwsze: masz zły regexp,
  po drugie, coś ze składnią, bo nie dzia
  po trzecie można krócej i czytelniej:

  import re
  reg = r’Password2\0\002([^\0]*)\0’
  p=open(‘config.dat’)
  la = re.search(reg, p.read())
  la = [ord(i)-65 for i in la.group(1)]
  for i in xrange(len(la)/2): print chr(la[2*i] + 16*(la[2*i + 1])),
  print

 8. W 102% zgadzam z dunDrem.
  Gadu-gadu wbrew pozorom nie jest złe. Mi pasuje..dopóki nie będą zmuszać siłą do korzystania z ich oryginalnego klienta.
  Poza tym….i tak GG nie ma żadnego konkurenta który ma choć cień szansy, żeby je przebić.
  Owszem…jest Jabber. Jest bardzo wygodny, podoba mi się. Ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek przebił w Polsce licbzbę userów GG.
  Organizowanie takich akcji jest już irytyujące.

 9. @Lanooz: wg mnie gg jest do niczego, ale używam po prostu jabbera i nie muszę na gg pluć. Każdemu co woli. Denerwuje mnie natomiast nazywanie akcji „anty gg” jeśli ona nie propaguje używania innych komunikatorów a tylko sprzyja rozwojowi zamkniętego oprogramowania firmy SMS Express. Inaczej mówiąc – totalny bezsens i nazwa akcji sprzeczna z jej założeniami, wprowadzająca ludzi w błąd. Niech mi ktoś wytłumaczy jak punkt „7. Nasz wkład w rozwój Gadu-Gadu.” ma się do haseł „Anty-GG”?! bo dla mnie to hipokryzja. Jeśli ktoś uważa że gg jest niedorobione to wystarczyło by powiedzieć „GG jest do dupy, używaj Jabbera” i podać szczegółowe informacje dot. alternatyw zamiast walczyć o to żeby prywatna firma poprawiła swoje komercyjne oprogramowanie które i tak było, jest i będzie niedorobione właśnie dlatego że jest komercyjne i tworzone przez prywatną firmę która na nim zarabia.

 10. he, a ja juz sama nie wiem co jest z moim gg… caly czas mnie wywala i wiad. do nikog nie dochdza 🙁 problem w tym, ze mój brat ma to samo.

 11. Ale artykuł widać, że ewidentnie napisany przez linuksowca…
  W każdym razie: Są jeszcze inne, LEPSZE i bardziej popularne sieci niż Jabber, np. Tlen

 12. @Sky_walker: nie generalizuj, jakbyś nie zauważył, wypowiedziało się tu conajmniej kilku linuxowców, którzy nie popierają akcji

 13. Są jeszcze 2 powazne wady aplikacji klienckiej, o których autor ww tekstu nie wspomniał, a warto je przytoczyć:

  1) Aplikacja w stanie rozłączenia z siebie nie pozwala otworzyć okienka rozmowy. jeżeli jednak rozłaczenie nastapiło, kiedy już okienko mieliśmy otwarte, wszystkie wiadomosci, które w nim wpiszemy trafiają w próznię i nie osiągają adresata, przy czym program ani nie powiadomi o tym, że wiadomosci nie mogły być dostarczone, ani nie uniemożliwi nam próby ich „wysłania”. Czy wiadomosć doszła czy nie może potwierdzic jedynie rozmówca, co prowadzi do wielu nieporozumień i mozna stracić przez to wiele nerwów.

  2) Najwiekszy koszmar, jaki napewno niejeden z Was przęzył to samoczynne przełączanie się aktywności okienek, najczęsciej podczas pisania. Jeżeli ktoś pisze patrząc na klawke, nie na ekran i nacisnie Entera zanim podniesie wzork, to może spotkać go niezwykle przykra niespodzianka jaką jest dostarczenie poufnej wiadomosci do nie tego adresata co trzeba, dlatego ze okienko drugiej rozmowy samo z siebie się aktytowało podczas pisania.

  Do dzisiaj (29.05.2007) wady te nie zostały naprawione. Czy to takie trudne? Odpowiem jako programista z zawodu: NIE! To jest tylko Wasze lenistwo, drodzy koledzy po fachu z zespołu GG.

 14. masz najebane ty i z tym towim protestem i z baunsikiem na czele :D:D. kogo ot jebie ze jestes przeciwko gg na chuj sie komus w ogole zwierzasz. nie moglem sie oprzec :D:D

 15. na codzień siedze w linuxie, tam mam Kadu, który jest lepszy od samego gg,
  no więc pewnego dnia wysyłam do koleżanki link do aukcji do allegro, i co ?? dostaje bana
  ban trwał chyba do godzinki czasu
  następnego dnia wysyłam sam numer do aukcji, i też qrwa ban,
  więc co jest ??? to już nie można wysyłać żadnych linków bo sie dostaje bana (krótki, ale jednak)

 16. mnie tam GG nie przeszkadza byle nie zmuszali do uzywania ich komunikatora, bo istnieje świat poza windą…… i linuxami ;).
  nie ma co dywagować większość użytkowników komputerów w tym kraju używa GG, reszta to margines ….. no może poza tlenem , który jeszcze jakoś ciągnie, ktoś chce pogadać na iChat ?? 😛

 17. gg jest jakie jest, ale to jak walka z wiatrakami. jak czytam tą strone, to od razu nasuwa się na myśl, że autor jej autor, to chyba jakiś pryszczaty małolat z gimnazjum, albo jeszcze z podstawówki mający kompleksy, oraz problemy emocjonalne. pzdr.

 18. ja tak czytam sobie ten artykuł i nie wiem czy to jest walka z gg czy wspieranie go?;/ przyjebali sie do czegos co od zawsze dobrze funkcjonuje nie wiem czy chca konkurencje zrobic………??

 19. GG moze nie jest najlepsze ale ma je najwięcej osób i nie sadze coby sie poprzenosili na inne komunikatory…. wg. mnie akcja bez sensu ;p

 20. Jak Was czytam, to mi sie nie dobrze robi.
  Tylko marudzicie i narzekacie. Sami dupy nie ruszycie, tylko „klykacie” z gg wspierając monopol i odbierając innym wybór.
  Jeśli Ty masz gg, to Twoi znajomi też muszą mieć gg, żeby z Tobą sie komunikować.
  Jabber daje na tym polu wolność – wybierasz serwer na którym chcesz konto i klienta (komunikator) na system operacyjny jaki chcesz. Jeśli Ci sie nie podoba, możesz postawić własny serwer Jabbera i napisać własnego klienta.

  Ale nie, lepiej mówić, że to nie ma szans, że i tak każdy tylko z gg bedzie korzystał.
  A prawda, jest taka, że ludzie już coraz mniej lubią gg i trzeba im tylko wskazać kierunek!

 21. Dziwi mnie nieco, że autorowi nie podoba się filtr antyspamowy i tych 50-100 wysyłanych wiadomości. Przecież, nie broniąc GG, bo ma swoje wady, oficjalnie dozwolone jest użycie jednego klienta sieci GG – programu Gadu-Gadu, który inwigilatora nie ma z tego co wiem. Używając innych programów user podejmuje ryzyko.

  Inna sprawa, że np na Linuksie nie ma bata, Kadu, EDK, Kopete czy coś musi być, bo GG oryginalnego tam nie ma.

 22. nigdy nie wygracie z nami na portal jest zbyt doży i wessie sie odpierdolcie od GG pozdro leszcze

  jeśli chcecie wojny to będziecie jo mieli

 23. GG to jedna wielka kupa – to typowy komunikator dla dzieci do lat 10 ciu – typowe „Włącz i pisz” okrojony z opcji strasznie i cukierkowy wyglad oblecha a o dziurach nie wspomne oblecha na maxa…..

 24. a ja to pie***** i pisze swoj wlasny komunikator gg… przynajmiej nie bedzie sie wieszac i wyswietlac idiotycznych reklam no i dzialac szybciej ;]

 25. GG jest OK a akcja przeciwko GG jest inspirowana politycznie przez PISdzielcow i tyle mam do powiedzenia banda prawackich smieci.

 26. GG musi być ! GG jest spoko !. Ja na nie nie narzekam!!!! mi gg działa bardzo dobrze i go nie zmienie na zadne AQQ !! ani takie inne gówna!

 27. gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg

 28. gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg

  przez maniak :dgg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg gg

  przez maniak :d

 29. ech… Jak się nie podoba, to nie używać. I problem z głowy. Jakbyście ludzie większych problemów nie mieli. A poza tym śmierdzi mi to nieuczciwą konkurencją – robienie takich kampanii

 30. gg ssie

  ile razy ja już miałem nieprzewidziany zwis przez ten syf wyjebalem go i chuj odkąd uzywam jabbera jestem z niego zadowolony

  jabber ftw

 31. GG jest żenujące, wywalić w pizdu, ostatnio 3 bany pod rząd dostałam, za linka na megaclip.pl i inne, zenada…Tlen is the best 😉

 32. GG to ostatni syf! przez tydzien korzystalem z tego gowna, a potem to wyjebalem do kosza. Ludzie, czy was kurwa pojebalo, zeby z tego gowna korzystac? Popierdolilo kurwa miliony ludzi! A sam komunikator jest robiony przez jebane dzieci neo, w dodatku zacpane do oporu Acodinem… JEBAC GG i tyle.

 33. witam
  przeciez to jest darmowy program, stworzony przez prywatna firme. nikt nikogo nie zmusza to uzywania tego programu. jezeli chcesz go uzywac to uzywaj takim jaki jest. jak si enie podoba to napisz swoj.
  nie rozumiem po co ta cala akcja.
  wszelkie prawa ma wlasciciel i nie ma obowiazku tlumaczenia sie przed nikim, ani dokonywania zmian na rzadanie.
  nie bierze tez odpowiedzialnosci za to ze dobrowolnie zgodziles si euzywac tej aplikacji.

 34. Zgadzam się w 100%. Ja już wyjebałem dawno to gówno.
  Sram na Gadu-Gadu i te ich spierdolone serwery.
  Teraz się tylko śmieje jak widzę że Gadu-Gadu jest wyłączony bo dalej mogę sobie pisać ze znajomymi co nie mają tego gówna a reszta niech się dalej z tym pierdoli!

 35. w dupie mam gg już od dawna, jabber też mnie nie obchodzi – mam tlen’a, reklamy nie są wkurwiające, zresztą można przyblokować (czego nie robię bo mi się nie chce tego instalować) banów nie ma, pada bardzo rzadko – nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba..

 36. Się kurwa czepiacie gadulca.. Macie problemy psychiczne czy jak
  Gadu mi nie zaszkodziło więc się go nie czepiam nawet jestem za tym by gg utrzymać przy życiu 😀
  Ja pierdole kurwa wy naprawde macie coś z głową i słoneczko gg nigdy nie zajdzie możecie być pewni a kurwa zamiast dawać takie debilstwo na notkach ;/ JEDNYMOWEM NIE MA DLA WAS OKREŚLENIA

 37. Możecie się troche przychamować z tym klnięciem ;/ Ja sam jak to przeczytałam < chodzi o to debilstwo o gg> to się prawie posikałem ze śmiechu i nie przestawałem klnąć, zwłaszcza jak czytałem o tym administratorze przeciesz to są same głupoty !! Jak wam się nie podoba to nie korzystajcie z gadu i już ! a zamiast dawać na takie debilstwo na neta

 38. Ale komentarze od razu widać komu jeszcze pod nosem mleczko nie wyschło. Czy tak trudno wam zrozumieć że Gadu- Gadu to nic nie warty pod względem polityki, protokołu i klienta twór. Ja sam nie używam go od bardzo dawna mam swój serwer Jabbera plus korzystam z Tlen.pl. Jeśli komuś nie podoba się to że ktoś może nie korzystać z Gadu-Gadu bo dla niego jest to złe rozwiązanie, to niech uszanuje to poczyta dlaczego ta osoba tego nie robi :] a nie daj boże się czegoś dowiecie. Najlepiej napisać LOL czy inne śmieć i być ignorantem.

 39. większośćz wypowiadaących sięto faktycznie dzieci neo

  cytuję:

  dzieci neostrady….

  przez shadow — 20 lipca 2007 o 16:42:59 #

  —————————————————————

  sam jesteś kurwa dziecko neostrady pindolu jeden niedorobiony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  przez kaktus — 24 lipca 2007 o 18:11:26
  —-
  trudno, ale widać co gg robi z kaktusami :d.

  Akcję popieram

 40. Popieram wszelkie akcje tego typu w 100%. Wkurza mnie fakt, że GG ma wszystkich w garści bo jest najpopularniejsze. Dlatego pytamy kumpli „podaj mi GG” a nie „podaj mi JID”. A ludzie, którzy instalują pierwszy komunikator to jaki? Oczywiście GG!! Taaak, instalujmy giegie bo wszyscy mają giegieeee! A oczywiście instalując giegie otrzymujemy…. Tak – Wielkie G(Gie)*****.

 41. Im dłużej przebywałem na Jabberze, tym bardziej pragnąłem, aby wszyscy moi znajomi jego korzystali. Pierwszym dla nich problemem były początki. Drugim ustawienie transportów, ale… potem wszyscy byli zadowoleni. O ile mi wcześniej zaufali. Postanowiłem napisać poradnik dla osób początkujących i po kilku nocach wyszły mi 43 strony tekstu o kochanej sieci. Pierwsze co trzeba zrobić to powiedzieć ludziom, że Jabber nie jest trudny i trzeba zawsze podkreślać istnienie transportów xD

 42. Jak komuś nie przeszkadzają często padające serwery, brak zainteresowania użytkownikami innych platform niż windowsy, „ciężka” aplikacja, łańcuszki oraz w innej postaci spim to GG jest idealnym wyborem.

  Tak jak wielu poprzedników ja wolę Jabbera, sieć naprawdę przyjemna 🙂

 43. Napewno napisał to człowiek którego hakneli i miał kłopoty no ale jak się każdemu hasło daje ;P.. Potem tak jest… Również może to być jak mówił kolega wyżej niezdrowa konurencja tak ja to widze…

 44. zasadnicze pytanie – co chcielibyscie jeszcze od darmowej aplikacji? Typowo polskie nie dosc, ze za darmo dostana to jeszcze narzekaja ehh.

 45. „Typowo polskie nie dosc, ze za darmo dostana to jeszcze narzekaja ehh.”. Oj biedni właściciele GG, na reklamach nic nie zarabiają :(. Normalnie żaaaaal mi ich. Polskie sieci to ogólnie dno… Wolę Jabbera, GG nie jest mi potrzebne do szczęścia. Czy GG ma coś takiego jak transporty? Czy jego twórcy zatroszczyli się o użytkowników innych platform systemów niż MS Windows? Czy GG jest międzynarodową siecią? Czy padające niedawno serwery GG nie pozbawiały Ciebie kontaktu z wieloma znajomymi? Takich pytań zaczynających się na „Czy GG…” mógłbym zadać naprawdę dużo. Czy jest sens? 🙂

 46. Nigdy nie mialem zadnych problemow z tym programem, od 4 lat jade tylko na gg. Bzdury tego typu sa tylko dla naiwnych.

 47. Witam. 2 lata temu zostałem posiadaczem neo, gdyz tylo taki miałem wybor w mojej wiosce. Tutaj chcę sprostować, określenie dzieci neo nie jest na miejscu. Ale wracając do tematu… podziwiam brak kultury niektorych. Dawno sie z taka ilością flugania w jednym miejscu nie spotkałem. Akcja daleko mija sie z celem. Po przejściach z tlenem, konnektem i mirandą zatrzymałem sie na aqq. Tutaj muszę nadmienić iż serwery aqq bardzo miło sie sprawują. Gg było jest i będzie, wiec nie widze sensu sie przeciwstwiać. Z mojej strony to tyle. Dziękuję. Idę na piwo.

 48. Mam, mialem.. gg przez laaadne pare lat, nie bylo z nim absolutnie zadnych problemow. No ale jak w temacie, słoneczko wygasa.. Juz od jakiegoś czasu serwery zaczynaja sie piepszyc, mianowicie sie wylaczaja, sa problemy z zalogowaniem do gg, czasami niedochodza wiadomosci (co jest czesto bardzo denerwujace kiedy np mamy wyscig z czasem i wiadomosci nie dochodza a wtedy odbiorca sie pyta np. „hallooo” „zyjesz?” :(( ) praktycznie kazdy jakby chcial to moze poczytac sobie nasza rozmowe itp. itd… Brak slow 🙁 Pora pomyslec nad innym komunikatorem, powaznie…

 49. Precz z gg, to co sie ostatnio dzieje to jest juz jakas totalna paranoja. Jak dla mnie 0 profesjonalizmu, koszmar, amatorka, totaly unreliable ! PRECZ !

  PS. Wiadomosc pisana w afekcie po kolejnej awarii programu gg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.