Oniemiałem

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Gdybym przeczytał ten tekst bez komentarza i nie znając autora, to jednoznacznie bym określił, że pochodzi z jakiegoś Urbanowskiego szmatławca (jak “Nie!” albo “Fakty i mity”):

Nie uwłaczając nikomu, to, Panie Premierze, na Jasnej górze stała przed Panem Polska na zasiłku, Polska najmniej twórcza, Polska nie umiejąca produkować bogactwa, Polska niewykształcona, Polska zaściankowa, Polska nieprzygotowana do stawienia czoła wyzwaniom współczesności, Polska zabobonna, Polska czerpiąca swą siłę do przetrwania z chorobliwej nienawiści do wszystkiego co czyste, szlachetne i mądre, Polska, którą podzieli się wedle własnego życzenia, Polska mentalnie zakorzeniona w komunizmie, Polska, która za Polskę nigdy się nie biła, Polska, budująca dla Polaków małe, krzywe i szare domy, Polska, nie potrafiąca nawet wybudować gładkiej szosy, Polska rozkradająca własność prywatną i publiczną, Polska z pochodów na 22 lipca, Polska szmalcowników i donosicieli, Polska podła i głupia.

Kto taki to napisał? Jacek Pałasiński, TVN24. Brak mi nawet słów, żeby to skomentować.

Link: http://www.tvn24.pl/1398248,51,0,0,1,blog.html

26 komentarzy do “Oniemiałem”

 1. pogrub i podkresl jeszcze to: Polska, która za Polskę nigdy się nie biła,

  bo tylko za to bym goscia za przeproszeniem zajebal

 2. Dla mnie najgorsze jest chyba to: „Polska rozkradająca własność prywatną i publiczną”. Jakiś najemnik TVN-owski śmie oskarżać o złodziejstwo ludzi, których nawet na oczy nie widział (bo w jego TVN-ie nie puszczają relacji, więc raczej dostępu do TRWAM nie miał).

 3. Tym sie nie przejmuj, bo takie pacholki nigdy myslec szczegolnie nie umialy, a to co ja napisalem uderza w nasza dume narodowa. Bo to nie jego komuszy koledzy byli tluczeni przez oprawcow w mundurach (ZOMO) a prawdziwi polscy patrioci, z ktorych sei teraz robi idiotow.

 4. Widzisz, Ty uważasz widocznie Kaczyńskiego za piewcę prawd objawionych, a ja nie. On pewnie nie generalizuje, nie wprowadza podziałów, nie ma klapek na oczach i nie jest zapatrzony w jedyną i słuszną opcję.

 5. Wiesz, gdybanie jest fajne, ale Ci się nie udało. A jeśli nie widzisz, że wpis Pałasińskiego to po prostu faszyzm, czyli podział społeczeństwa na podludzi i inteligencję – to już niestety Twój problem.

 6. Podział na tych, którzy mają prawo czuć się Polakami (bo uznali Kaczyńskiego za guru) i całą resztę jest za to tak sprawiedliwi, że przyczepić się do niego nie można.
  Nie Pałasiński zaczął robić sztuczne podziały, nie on wpadł na pomysł dzielenia narodu wg. czegoś, co się zdarzyło X lat temu lub wg. tego, jak bardzo jest się lojalnym wobec aktualnej władzy.

 7. weroniko – dla mnie nazywanie ludzi bydlem, nieinteligentami, tepakami, zlodziejami, ludzmi-ktorzy-nic-nie-robili-dla-Polski tylko dlatego, ze nie popieraja jedynej slusznej lewackiej opcji politycznej zajezdza pewnymi ludzmi, ktorzy uwazali zydow za gowno a aryjska rase za zbawcow swiata

 8. weroniko – jesli nie potrafisz zrozumiec aluzji, ktora pan Kaczynski tam mial to masz mniej-wiecej tyle oglady co autor tekstu z notki, bo on tez nie przebiera w slowach i nie bawi sie w dwuznacznosci.
  Bo w wypowiedzi pana K. nie chodzilo dokladnie o ZOMOwcow a o ludzi, ktorzy przeszkadzaja w odbudowie panstwa. Przynajmniej tak ja to czulem.

 9. D4rky jakiej odbudowie?
  Tylko nie piszcie jeszcze, że wierzycie w sukces tego rządu i jego osiągnięcia przywoływane chętnie przez ludzi PISu jak spadek bezrobocia czy wzrost gospodarczy, bo ręce opadają.

  Poza tym, wiem się że dla 90% ludzi z tamtego zgromadzenia jestem kimś gorszym, bo nie wyznaję tej samej wiary. Kto ocenia, sam musi sie liczyć z oceną.

 10. no troszkę wyszedł przed szereg. ale on akurat jest znany z tego, że jeżeli trzeba to potrafi dać policzka – nawet premierowi. Fakt, faktem: tam na Jasnej Górze, kiedy to Premier RP przemawiał do sekciarzy Rydzyka to było widać jak dla kilku procent głosów potrafi upaść nisko na kolankach tylko prosić o dobre słowo od Rydzyka, aby wyborcy wrzucili kartkę do urny.

  Dwa: D4ky… środowiska około LPRowskie nie brały udziału w przemianach w 1989 – to fakt historyczny. Nie walczyli o Polskę.

  Dandys: Przyganiał kocioł garnkowi 🙂 Faszysta faszyście. On ma podobny styl pisania, co Ty. Z jedną różnicą… On przemyśli co napisze, ty walisz gdzie popadnie.

 11. Przyganiał kocioł garnkowi 🙂 Faszysta faszyście. On ma podobny styl pisania, co Ty. Z jedną różnicą… On przemyśli co napisze, ty walisz gdzie popadnie.

  Z Twóich ust mnie to w ogóle nie rusza. Tobie po prostu Wyborcza wyprała łeb i wpoiła „faszyzm” jako synonim dla „prawica”. Bądź zdrów.

 12. Tomek – jesli moja byla nauczycielka od polskiego byla aktywnie zaangazowana w walke antykomunistyczna, a teraz glosuje na PiS to to sie zapewne nie liczy, bo Kaczynski mowil tylko do „srodowisk okolo LPRowskich” ?

 13. Założę się, że gdyby podobny tekst napisał ktoś ze „środowisk zaprzyjaźnionych rządowi” (o ile w ogóle by zostało opublikowane), tej notki albo by nie było, albo byłby komentarz. Możesz choć raz nie patrzeć na logo firmy, w której pracuje dany publicysta?

 14. @szlomo: tylko o Gabrielu Janowskim (na Wikipedii) jest napisane co robił w 89 (okrągły stół). Co do środowisk endeckich polecam lekturę np. Dzienników Kisiela, który skrzętnie zanotował jakie to genialne pomysły mieli endecy na walkę z komunizmem (zbrojną dodam od siebie). Na a już sztandarowe postacie LPRu (Giertychowie) to się nawalczyli za wolną Polskę że hoho.

 15. „…My chcemy Polski …. kolorowej i tolerancyjnej ….” ja pierDole…. jeszcze troche i PO jak dojdzie do wladzy kaze kazdemu nadstawiac dupy jak pedal kaze, to sie nadstaw, bo inaczej to niekolorow i nietolerancyjnie…

 16. > Na a już sztandarowe postacie LPRu (Giertychowie) to się nawalczyli za wolną Polskę że hoho.

  Zwracam uwagę, że powojenna endecja z tą przedwojenną nie ma nic wspólnego. Giertych może sobie gębę wycierać tą nazwą ale endekiem to on nigdy nie był, i nie będzie, bo jest za głupi po prostu.

  No a Pałasiński – cóż… jak się pracuje w TVN24 to pewnie tak właśnie pisać trzeba, i mówić, i myśleć, ale do tego się nigdy nie przyznają, zapewne już sobie zinternowali ten sposób myślenia i nie widzą innej możliwości. Dziennikarze TVN24 stają się powoli tym, czy dziennikarze Wyborczej – funkcjonariuszami.

 17. „Tobie po prostu Wyborcza wyprała łeb i wpoiła „faszyzm” jako synonim dla „prawica”. Bądź zdrów.”
  A ty, jak tuman 🙂 ile razy mam napisać jeszcze, że GW nie czytuję? Ty nazwałeś to, co Pałasiński napisał faszyzmem… to jest dokładnie taki sam styl odnoszenia się do ludzi, jaki Ty, drogi Dandysie prezentujesz. Ja po prostu to przejaskrawiłem, hiperbolizowałem aby nakreślić Twój problem. Jednak nadal do Ciebie nie dociera.

  Co do historii… ja pisałem m.in. o liderach tego jakże zacnego ugrupowania. Bo co do Janowskiego czy Macierewicza to jest ok – tylko, że jednej nie najzdrowiej się czuł a drugi ma manię prześladowczą. Więc czy umieszczać ich w wysokich organach państwowych? Szkoda, że Premier i tak przed nikim finansowo albo karnie nie odpowie za takiego podwładnego.

  Z resztą co do przemówienia Kaczyńskiego na Jasnej Górze- mówiąc, że tam jest (była) Polska obraził np. mnie. A ja gdzie mieszkam? Wrocław to już nie jest Polska? Mam inne przekonania, niż on to też już nie Polska? A może jestem tam, gdzie stało ZOMO? Takiego premiera mieć to faktycznie skarb. Nic dziwnego, że ludzie wystawiają Prezydenta na aukcję i dorzucają gratis Premiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.