[Qt] sms-0.1

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Ostatnio z nudów i braku internetu na stancji, postanowiłem przepisać mój konsolowy program do wysyłania SMS-ów na jakąś “okienkową” bibliotekę. W moim wydaniu “jakąś” oznacza oczywiście Qt. 🙂

Wciągnęło mnie to dość. Ułożyłem GUI, użyłem QSocket zamiast socket.h, pobawiłem się trochę QListBox. Postanowiłem, że będę regularnie rozwijał ten program. I tak oto, po poprawieniu masy błędów i problemach z wspominanym QListBox, wydałem wersję 0.1, której funkcjonalność ogranicza się na razie jedynie do wysyłania SMS-ów i możliwości skorzystania z (manualnie jeszcze tworzonej) książki telefonicznej. Stworzyłem już jednak “listę życzeń” TODO, która w obecnej wersji wygląda następująco:

  • usunięcie dolnego paska zmiany rozmiaru,
  • usunięcie możliwości maksymalizacji,
  • logowanie wysłanych SMS-ów do pliku historii (jako opcja zależna od użytkownika),
  • dodanie opisów do elementów (podpowiedzi),
  • walidacja numeru,
  • edytor książki telefonicznej,
  • przejście TAB-em to kolejnych pól i przycisków.

To na razie tyle, po napisaniu tych opcji nadam projektowi numer wersji 0.2. Oczywiście, czekam też na wszelkie sugestie, które można zgłaszać w komentarzu do tego wątku, lub – jeśli komuś tak wygodniej – poprzez e-mail. Będę na bieżąco aktualizował powyższą listę.

Projekt powstaje oczywiście na licencji GNU GPL, ale po to, aby ktoś mógł sobie w przyszłości podejrzeć jego kod i być może się czegoś nauczyć, a nie po to, aby można było się wylansować na moich błędach (co już się zdarzało). Naprawdę – proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę, jestem otwarty na wszelkie propozycje. 🙂


A oto linki do poszczególnych wersji programu:

Kod źródłowy – sms-0.1.tar.bz2

Binaria dla Linuksa (bez bibliotek) – sms-0.1-bin.tar.bz2


Brak tam jeszcze wersji skompilowanej statycznie (wie ktoś, jak to zrobić dla Qt?) oraz wersji dla Windows. Tę drugą próbowałem wykonać, jednak dostaję błąd przy kompilacji. Gdyby komuś się to udało – proszę o kontakt.

I na koniec screen dla patrzących. 🙂

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomysły!

4 komentarze do “[Qt] sms-0.1”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.