[Sondaż] Polacy orzekli

UWAGA! Ten wpis ma już 15 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

W dzisiejszym sondażu Polacy odpowiedzieli (76% odpowiedzi), iż “gdyby babka wąsy miała, to by dziadkiem była”. 13% udzieliło odpowiedzi przeczącej, zaś 11% odpowiedziało “nie wiem”.

To tak a propos dzisiejszego sondażu dla którejś gazety, że _GDYBY_ dzisiaj odbyły się wybory, to PO otrzymałaby 54% głosów. Gdyby. Tylko po co “gdybać” nad czymś, czego nie ma i nie będzie w przewidywalnej przyszłości? Widać sondażownie albo próbują przypomnieć o sobie PO, albo brakuje już ciekawych i ambitnych sondaży do wykonania.

Panowie, naprawdę, można dać sobie już spokój. Tak! Platforma wygrała, naprawdę! Już nie trzeba!

23 komentarze do “[Sondaż] Polacy orzekli”

 1. [Sondaż] Polacy orzekli

  W dzisiejszym sondażu Polacy odpowiedzieli (76% odpowiedzi), iż "gdyby babka wąsy miała, to by dziadkiem była". 13% udzieliło odpowiedzi przeczącej, zaś 11% odpowiedziało "nie wiem".

 2. ciezko mowic o zwyciestwie platformy. wg mnie, to jeszcze zadna partia nie wygrala wyborow – bo co to za zwyciestwo, kiedy rzadzeniem trzeba sie dzielic? a sondaz jak sondaz – teraz mialby wskazac, ze po mialoby wiekszosc w sejmie. czyli ktos by w koncu zwyciezyl.

 3. Sondaż to sondaż, ale niepotrzebnie dodają „gdyby wybory odbyły się dziś” – bo nawet jakby wszystkich posłów na raz rozstrzelać, to trochę potrwa do następnych wyborów, i wszystko może się zmienić 😉

 4. Ech… tak jest zawsze, że po wyborach wygrani dostają kredyt zaufania, a innym spada. Tak było 2 lata temu, tak jest i teraz. A firmy sondażowe nie robią tych badań „tak se”, bo im się nudzi, tylko dlatego, że dostają na nie zlecenia (gazety, telewizji, czasem stacje radiowe), a każde zlecenie jest odpowiednio opłacane.

  Apel o zaprzestanie tworzenia sondaży jest więc nawet z codziennego, przyziemnego punktu widzenia bezsensowny, że o politologicznym aspekcie sprawy nie wspomnę.

  😉

 5. Piechuła: W takim razie zastanawiający jest cel tych zleceniodawców. Bo po co robić takie sondaże, skoro wyborów nie będzie ani teraz, ani w dość długim czasie w przód?

 6. Ludzie lubią sondaże w wiadomościach, tak samo jak prison break w serialach. Istota nowoczesnego programu informacyjnego jest taka sama jak innych programów w TV – atrakcyjność dla widza, która przekłada się na ilość i cenę reklam przed i po emisji…

 7. Piechuła – jacy ludzie? ci, ktorzy beda sie teraz dowartosciowywac przez cala kadencje „patrzcie, jacy my madrzy, ilu z nas glosowalo na partie XXX”?

  PO wygralo wybory. roztrzasanie tego jest glupie. chyba, ze ktos chce nam dac do zrozumienia, ze wygrali dzieki sondazom, wiec przez 4 lata beda teraz robic ciagle sondaze ;]

 8. Może się mylę, ale po wyborach dwa lata temu też były robione sondaże. I wtedy nie grzmiałeś chyba jak ogłaszano ich wyniki?

 9. Dwa lata temu, po wyborach, ten blog jeszcze nie istniał. 🙂 Ale uwierz mi, że grzmiałem, bo był dokładnie taki sam sondaż, jak ten, i to nawet PO prowadziło w nim. Mimo, że PiS wygrał i parlamentarne, i prezydenckie.

 10. Jak już mnie ten kaloryfer wywował do tablicy. Otóż… jak rządziło PiS i sondaże wskazywały, że im poparcie nie spada – to było dobrze, nie narzekałeś na sondaże 😀 Teraz sytuacja się zmieniła. Teraz biadolisz, bo twój idol zszedł ze sceny. Dałbyś mu zejść ze sceny z honorem? Partia mu się sypie, a jego laska wyznaje na łamach „Faktu”, że on przeżywa ciężkie chwile.

  Co do tego, kiedy PO prowadziła w sondażach w 2005 roku to tylko i wyłącznie przed wyborami dawano jej jakieś szanse na zwycięstwo. Później od listopada prowadził PiS, drogi kaloryferze.

 11. Tomick, nie zrozumiałeś tego wpisu. Czym potwierdzasz stereotyp wyborcy PO – wykształconego idioty. 😉

  No, chyba że nie głosowałeś na PO, to przepraszam. Ale tak czy siak rozumienie to ważna sprawa, przydaje się w życiu.

 12. Gdyby dzisiaj odbył się sondaż, czy jedzenie ma być bezpłatne, pewnie większość by się opowiedziała ZA (tak jak w przypadku rzekomo darmowego szkolnictwa wyższego i służby zdrowia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.