Nadchodzi XVI finał WOŚP!

UWAGA! Ten wpis ma już 13 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Tak – jutro szesnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już rok temu radowałem się z niezwykle charytatywnego jej charakteru. Chciałbym więc życzyć organizatorom jeszcze większych sukcesów finansowych. Przypomnijmy, że owi wolontariusze, których mogliśmy zobaczyć w telewizorze, zarabiali w roku 2006 około 4100 zł miesięcznie (przy optymistycznym założeniu, że dzielą się po równo środkami na wynagrodzenia ze sprawozdania finansowego).

Dlatego jeszcze raz chciałbym życzyć powodzenia w zbiórce, w końcu im więcej zbierzemy, tym więcej zarobicie!

6 myśli w temacie “Nadchodzi XVI finał WOŚP!”

  1. Co za bzdura… Dzieki tej akcji Polska z ostatnich miejsc w wyposazeniu szpitali wszkoczyla do czolowki. Najpierw sam zrob tyle dobrego co Ci ludzie a potem sie wypowiadaj…

  2. Ahh nie doczytałem kontekstu. A powiedz mi może ile z tego co sobie uczciwie zapracowałeś na emeryturę idzie na całą armię urzędników? Jasnym jest, że nikt nie spędzi setek godzin na przygotowanie największej akcji charytatywnej w Polsce za darmo. Tak samo w fundacjach ludzie też nie pracują za darmo, a mimo tego wielu osobom one pomogły. Ja nie widzę nic złego w tym, że ludziom płaci się za pracę.

  3. Wolontariusze, jak sama nazwa wskazuje robią to zupełnie za darmo. A ludzie, o których piszesz są zatrudnieni w fundacji. Myślę że to normalne, że za pracę, którą wykonują przez cały rok, a nie tylko podczas finału, otrzymują wynagrodzenie. I wcale nie uszczupla to kwoty, która idzie na działalność charytatywną, ponieważ właśnie te osoby dbają o jak najsprawniejsze przeprowadzenie zbiórki i jak najlepsze rozdysponowanie zebranych pieniędzy. Gdyby nie byli zatrudnieni w fundacji i robili to „po godzinach” na pewno wysokość zebranej kwoty była by wiele mniejsza każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.