JUDEx fobia

UWAGA! Ten wpis ma już 16 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

W poprzedniej Gazecie Polskiej, w artykule Piotra Lisiewicza, znalazłem dość ciekawą wzmiankę o noworocznym artykule GW. Kompetencje piszącej są podobne do starego artykułu, również z GW, gdzie autorka zastanawiała się nad tym, czemu producent nie podał, jakiej ilości produktu dotyczy określenie typu 30% zawartości tłuszczu (“czy w 100 g, czy może w 1 kg?”). 😉 A oto i ww. akapit:

Po pólnocy zacząłem z owych trzech programów rozpoznawać TVP, bo pokazano tam Szopkę Noworoczną Wolskiego i Majewskiego. Ci z widzów, którzy ja oglądali (niezależnie od poglądów politycznych), nie spodziewali się zapewne, że śmiejąc się, biernie akceptowali dokonujący się na ich oczach akt antysemityzmu. Skąd o tym wiadomo? Oczywiście z “Gazety Wyborczej” , w której mało dotąd znana recenzentka Donata Subbotko oburzyła się faktem, że w jednej ze scen “Na czele zgrai stał ot, taki śmieszny rycerzyk, Tusko Pierwszy, zwany >>Donaldem JUDEx<<(sic!)”. Znaczy się – że Tusk to nie tylko Niemiec, ale na dodatek Żyd! Autorka recenzji nie słyszała jak widać o dokumencie Mieszka I “Dagome judex” z 990 r. (szopka nawiązywała do klimatów staropolskich). I skojarzyło jej się. W ten sposób dowiodła, że Polacy antysemityzm wysysają nie tylko z mlekiem matki, ale z mlekiem najbardziej nawet mitycznych praszczurów.

Naprawdę, aż się komentować nie chcę. Cała GW.

6 komentarzy do “JUDEx fobia”

  1. Głos mi blednie, włos mi rzednie, psują mi się zęby przednie. Ta pani musi mieć chyba inne walory do pracy w „GW” [jakie?…], bo o obniżaniu się poziomu GW czy zatrudnianiu tamże po znajomości nawet nie śmiem mówić – oczywiście z obawy przed posądzeniem o antysemityzm 😀

  2. „gdzie autorka zastanawiała się nad tym, czemu producent nie podał, jakiej ilości produktu dotyczy określenie typu 30% zawartości tłuszczu („czy w 100 g, czy może w 1 kg?”)”

    O mamo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.