Hurra!

UWAGA! Ten wpis ma już 16 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Brawo marszałku Komorowski, brawo Platforma! Nareszcie udało się odwołać tą niedobrą Sowińską. Wprawdzie musieliście zaprząc do tego wszystkie Wasze dziennikarskie tuby partyjne, ale już po wszystkim. No to co teraz? Czas na następnych “kadencyjnych”. Na początek bez gadania powinien pójść Kamiński, a potem? Potem Urbański. Zresztą – ktoś się zawsze znajdzie, ważne, że społeczeństwo łyknęło takie metody “odpartyjniania” urzędów, w końcu znajomi czekają na stołki.

W mediach już dzika radość, bo w końcu to przecież w dużej części ich zasługa. A poważnie – mamy do czynienia z pierwszym w kadencji tego rządu odwołaniem osoby z posady o kadencyjnym charakterze. Urzędy takie sprawuje się w kadencjach właśnie po to, aby uwolnić je od upolitycznienia. Ale jak widać – mediami da się zrobić wszystko: wygrać wybory, odwołać “nieodwoływalnych”. A to już wyraźny sygnał dla PR-owców, że ich działania są słuszne.

W najbliższym czasie polecam przypatrywanie się temu, co się będzie działo w mediach w kwestii CBA. A będzie się działo, tyle, że Kamiński nie da się podejść psychicznie. Ciekaw jestem, co w jego sprawie wymyśli nasz kochany rząd i równie kochane media.

10 komentarzy do “Hurra!”

 1. Ja nie rozumiem. Jak można było odwołać tak kompetentnego i niezawisłego funkcjonariusza?

  Ona jako jedyna dostrzegła np., że dzieci są molestowane praktycznie wyłącznie przez homoseksualistów, i że każdy gej to prawie na pewno pedofil (bo „niemal niemożliwe, by człowiek z >>takimi<< skłonnościami powstrzymał swoje żądze”).

  A tu ją odwołali. No skandal.

  Inna sprawa, że faktycznie zrobili sobie jej kosztem cyrk medialny, podczas gdy trzeba było sprawę załatwić sprawnie, szybko i z godnością, a nie pastwić się nad Bogu ducha winną kobitą, której jedyną winą było to, że naiwna, podatna na wpływy i nie nadawała się na czyjegokolwiek rzecznika (bo nie umie w ogóle budować PR).

 2. No widzialby kto, taka wspaniala Pani, taka kompetentna i ja odwolali. Co tam ze sama sie podala do dymisji, media to i tak cale zuoooo… Wstretna platforma odwoluje najlepszych ludzi w tym panstwie

 3. No właśnie, i zaczyna się usprawiedliwianie, że „Sowińska była złym rzecznikiem”. Tylko, że chodzi o to, że za chwilę zacznie się mówienie tego samego o każdym innym urzędniku na kadencyjnym stanowisku, i tym samym otworzy się furtka do selekcji DOWOLNEGO stanowiska przez rząd. Bo co za problem usunąć w tej sytuacji np. Kamińskiego? Będzie się podawało przez miesiąc w mediach Agory i ITI, jaki to on zły i jakich straszliwych zaniedbań się dopuścił, a potem pokazowo zagłosuje się nad niekonstytucyjnym wnioskiem o jego odwołanie. I już piękna Julia będzie miała co robić, a nie marnuje się taki „talent”.

 4. Przecież ta furtka stoi otworem już od dawna… Czerwoni i różowi robili to po cichu, pisowczycy nazywali „odzyskiwaniem” instytucji i urzędów, a peowcy robią z medialną oprawą.

 5. Prezydenckie? No coś Ty… jako prawdziwy i rodowity mason, Donald Tusk chce być królem świata. A ta biedna, zbłąkana owieczka, Pani Rzecznik, przeszkadzała mu w tym przebiegłym planie.

  Julia: Hej Tusku, co będziemy robić dziś wieczorem?
  Donald: To co zwykle Julio, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat!

  A tak na serio: Danydsku… popraw tą nieprawdziwą informację: sejm nie głosował nad odwołaniem rzecznika, wiec nikt nikogo nie odwołał 🙂 A jakby głosowali to i PiSek by się przyłączył do rzezi „niewiniątka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.