Zamordyzm PiS-u

UWAGA! Ten wpis ma już 15 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Tytułowy zamordyzm podobno przeminął, a tu dowiaduję się o przeszukaniu przez ABW gospodarstwa rzecznika Macierewicza. No cóż, za poprzednich rządów wkroczenie do kogoś o 6 rano było zaraz piętnowane przez media tygodniami. Bo jakim prawem przeszukuje się podejrzanych o tej porze, i to jeszcze bez ich zgody?! Powinno się zadzwonić z rana, poinformować o godzinie przybycia i pocałować klamkę po przyjeździe.

Czego wymagam tym wpisem? Po prostu stosowania tych samych standardów przez media, co za rządów PiS-u. Ale nie – sprawa nie będzie piętnowana, bo dzisiaj rządzi PO, więc byłoby to niepoprawne politycznie. Poza tym – to przeszukanie u ludzi MACIEREWICZA! A przecież wiadomo, że nieważne, co się robi, ważne, by (tu cytat z jakiegoś forum): “d***ć PiSowi!”.

Zgodnie więc z podwójnymi standardami, sprawa do południa, może do popołudnia zniknie z mediów, zmieniona jakimś arcyważnym tematem zastępczym.

23 komentarze do “Zamordyzm PiS-u”

 1. To jest oczywiście zgodna z prawem, „demokratyczna rewizja podejrzanego”.

  Dobrze, że przypadkiem go nie zastrzelili, bo dopiero byłaby jazda w mediach.

 2. No to jak nie wiesz to po co piszesz?
  Trochę nie potrafię zrozumieć dlaczego niektórzy tak strasznie nie mogą się pogodzić z faktem, że media mają swoje preferencje polityczne i zgodnie z nimi działają. Rozumiem, polamentować nad tym przez chwilę, ale żyć i podniecać się tym przez pół roku? To nie dla mnie…

 3. Nie wiem czy chodziłeś do szkoły, ale zadaniem mediów jest kontrolowanie władzy. Jeżeli media nie robią nic poza przyklaskiwaniem, to nie są media, tylko funkcjonariusze reżimu.

 4. Nie, Bartini, nie chodziłem do szkoły. Mam 6 lat, to dlaczego miałbym już chodzić? A w przedszkolu o tym nie było…
  Zadaniem mediów jest zarabianie kasy – nie rozumiem dorabiania jakichś ideologii… Chyba że mówisz o mediach państwowych. Ale te przecież od zawsze są i były tubą propagandową.

 5. No nie ich sprawa, tylko nasza WSPÓLNA sprawa, bo WSI24, Pol$hit i GW ogłupiają naród. Nie zauważyłeś tego? Nie zależy ci na prawdzie?

  Bo ja osobiście ciężkiej kurwicy dostaje, jak raz w tygodniu oglądam „Fuck-ty” w Tusk Vision Network. Takiego steku kłamstw, manipulacji, półprawd i przemilczeń to jeszcze nigdy dotąd nie widziałem. Zobacz chociażby fragment programu, który bodaj wczoraj Dandys wrzucał – ten o nowym burmistrzu Londynu. Przez cały materiał są pokazywane tylko jego rzekome „wady”.

 6. Może po prostu wyrosłem już z naiwnego idealizmu i wiem, że tam, gdzie chodzi o kasę, nie ma miejsca na szlachetną walkę o prawdę. Ludziom podaje się to, co chcą oglądać. Dlaczego nie irytuje Cię, że w TV lecą same głupie filmy, a te mądre i wartościowe puszczane są w środku nocy? Nie zależy Ci na poziomie wykształcenia widzów?
  Moją sprawą to nie jest. Nie mam zamiaru pochylać się nad losem głupców, którzy bezkrytycnzie wierzą mediom.

 7. Dandys: jacy „wy”? 🙂

  …a że media nie są obiektywne — no cóż. Pokazują świat tak, jak oczekuje tego ich target. Oglądalność/nakład über alles.

 8. OK, media mogą mieć swoje preferencje. W SYSTEMIE BEZKONCESYJNYM! Przy wolnych mediach, jeśli wścieknie mnie jakaś stacja i mam tyle kasy, zakładam sobie nową i każę moim pracownikom gadać tak, jak ja chcę. W systemie koncesyjnym, gdzie koncesji nie dostał pan Piegłasiewicz z Pierdziszewa Dolnego, tylko ludzie ze wszech miar odpowiedni [ot, choćby życiorysy Subotica i Waltera – wystarczy?…], Wasza obrona ich [moralnego] prawa do swojego zdania to nic innego jak gardłowanie za możliwością odwdzięczenia się, komu trzeba, i dalszą konserwacją ukł^Wstatus quo.

  Czy w sprawie własnych preferencji politycznych urzędniczek ZUS [upraszczając – nie każdy może założyć sobie prywatną ubezpieczalnię] macie równe „wolnościowe” zdanie? Edit: nie wiem, dlaczego wpisało mi w autora przez sekundę Voronwe. Poprawione, sorry.

 9. PS: Bartini, nawet gdyby media pokazywały rzeczywistość tak, jak Ty ją widzisz, to i tak sytuacja byłaby równie żałosna co teraz. Można zastąpić obecną papkę manipulacyjną innym zestawem „niusów”, chwalącym opozycję i gnębiącym partię rządzącą (jak to było wcześniej), ale to nic realnie nie zmieni.

  Ludzie nadal będą ślepo wierzyć mediom. To jak wybór między Pepsi i Colą — koniec końców i tak jesteś tylko targetem dla marketingowego produktu…

  …od paru lat nie mam telewizora w ogóle. I jest fajnie. A informacje o świecie wyciągam sobie z internetu — z paru serwisów newsowych, blogów ludzi o różnych orientacjach politycznych.
  I tak nie poznam w ten sposób Obiektywnej Prawdy, ale przynajmniej mam tego świadomość 🙂

 10. News pojawił się przed 9:00, informacji Macierewicz udzielał nieco wcześniej i mówił, że od godziny trwa to przeszukanie. Co daje może nie 6:00, ale okolice 7:00. Wszelkie poprzednie przeszukania i zatrzymania nie były wykonywane o równej szóstej.

 11. Żadna rewelacja. Po prostu kolejny etap wielkiej czystki. Jak oczyszczą górę, to pewnie i nami się w końcu zajmą za to, co piszemy…

 12. Lol, torero, to że masz problem z odróżnieniem instytucji państwowej od instytucji prywatnej z koncesją nadaną przez państwo to Twoja sprawa, ale nie mieszaj mojego nicka między takie brednie 😀

 13. Nie, nie mam problemu i sądziłem, że było to widać z mojego posta. Jak widać, przeliczyłem się jednak. Z mojej strony EOT, bo skoro wytropiłeś moją ignorancję, to pewnie przy tym sądzie pozostaniesz, a mi nie chce się udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

  Edit: no to OK, że jednak widać. I cieszę się, że nie tylko mi objawia się na tym joggu jakiś trójkąt bermudzki 🙂

 14. Gdzieś tam nawet pojawił się protest dziennikarzy, który podpisała nawet sama MO. Niemniej jakoś TOKfm milczy, widocznie nie ma zagrożenia dla demokracji czy jak tam się zowie ten system czy inny układ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.