Qt4

UWAGA! Ten wpis ma już 16 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Podchodzę do Qt4 już trzeci raz, i się przekonać nie mogę. Co im przeszkadzało, że w Qt3 Designerze można było aplikację wyklikać? A teraz Qt4 Designer to po prostu edytor formatek, a IDE ogranicza się do grupowania plików, by je przygotować go qmake. A ja chcę napisać prostą aplikację, przyzwyczajony do Qt4 Designer, a ostatnio jeszcze Delphi 7 z laborek. I przeglądam kilka IDE, ale nie mogę niczego podobnego do Qt3 Designer znaleźć.

9 komentarzy do “Qt4”

  1. Może nie mogąc sobie poradzić z jego niestabilnością, postanowili ograniczyć liczbę funkcji do minimum? < ;.

  2. Być może, ale tyle czasu programowałem w Qt3 na Designerze i większych problemów nie zauważyłem. A teraz napisanie prostej aplikacji, która Ci po naciśnięciu przycisku wywali QMessageBoksa to masochizm z kilkuminutowym babraniem się w kodzie.
    Chyba, że istnieje do tego normalne IDE, ale ja o tym nie wiem.

  3. Mnie programowanie w Qt3 Designerze skończyło się na segfaulcie przy próbie zapisania pliku…

  4. Mi się udało kilka fajnych aplikacji napisać, ostatnio sms-0.2. Ale najbardziej podobał mi się za to, że mogłem po prostu utworzyć i wyklikać nowy, prosty projekt.

  5. Jest jeszcze Eclipse C/C++ i do tego Qt Eclipse Integration do pobrania ze strony Trolltecha, jak dla mnie idealne rozwiązanie 🙂 Oczywiście Eclipse ma dość spore wymagania sprzętowe przy większych projektach.

  6. Od czegoś takiego to właśnie Qt odeszło, Eclipse samo generuje wszystkie pliki potrzebne do projektu jest zintegrowane z QtDesignerem, do tego podpowiadania składni, czyli wszystko masz w jednym miejscu. Przecież funkcja connect nie jest taka skąplikowana 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.