Wykraczanie poza zakres kompetencji

UWAGA! Ten wpis ma już 13 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

http://wiadomosci.onet.pl/1768949,11,item.html

Prezydent Lech Kaczyński nie powinien był mówić, że Lech Wałęsa miał być agentem o kryptonimie “Bolek”, bo “wykracza to poza zakres jego kompetencji” – mówi ustępujący prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień.

To ja się pytam – co w takim razie robi prezes TK w radiu? Tusk aż tak pociął budżet, że Stępień musi robić jednocześnie za prezesa i rzecznika TK?

7 myśli w temacie “Wykraczanie poza zakres kompetencji”

  1. Powiem tak, może sobie tak mówić prywatnie, wśród grona przyjaciół, ale publicznie jako prezydent, powinien być bardziej powściągliwy.

  2. W Polsce ideałem jest prezydent wszystkich Polaków (bywało to kaleczone, ale subtelnie), a ferując takie wyroki raczej wybiera jedną, bardzo konkretną opcję polityczną. Poza tym to kwestia powagi urzędu, czemu nie służy taka „zabawa w sędziego”.

  3. Mnie tylko zastanawia jedno. Skoro niektórzy tak się rzucają o to, że Lech Wałęsa był agentem, to dlaczego nie pójdą z wiarygodnymi dowodami do sądu. Chyba nie kłamią, tylko mają jakieś podstawy, żeby mówić takie rzeczy. Jeśli okaże się to prawdą to zostanie skazany za kłamstwo lustracyjne i ukarany. Człowiek jest uważany za niewinnego dopóki sąd nie wyda innego werdyktu a z tego co wiem były prezydent ma status pokrzywdzonego, czyli już raz sąd wypowiedział się w tej sprawie.

    Ach, no tak. Zapomniałem, że Wałęsa poparł rząd Tuska przed wyborami. W takim razie to na pewno esbek pełną gębą.

    Jeszcze trochę i w tym kraju dojdzie do tego, że trzeba będzie udowodnić swoją niewinność a w przeciwnym wypadku wyroki będą przyznawane automatycznie. Wtedy się dopiero będzie fajnie. Na każdego niewygodnego się hak znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.