Narzekania GW na nasza-klasa.pl ucichły

UWAGA! Ten wpis ma już 13 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego nie słychać w Gazecie Wyborczej o kolejnej luce bezpieczeństwa, skandalu związanym ze spec służbami czy wycieku danych osobowych – dotyczących, rzecz jasna, portalu nasza-klasa.pl. Dzisiaj przeglądam (jak co dzień) ten portal i zauważam ciekawy przycisk pod każdym profilem:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Teraz brak regularnej krytyki mediów Agory już mnie nie dziwi.

TIP: Radio Złote Przeboje należy do koncernu Agora. Szkoda tylko, że tak późno uznali, że skoro twórcy NK wyprzedzili ich z wdrożeniem portalu społecznościowego, to warto się pod nich podczepić, zamiast co rusz bezsensownie narzekać.

Najbardziej tylko boli to, że po każdej “ujawnionej aferze” widzę, że kilku znajomych z mojej listy usuwa swoje konta w tym portalu.

13 komentarzy do “Narzekania GW na nasza-klasa.pl ucichły”

 1. Dandys: przypomnij prosze kiedy GW sie ‘rozpisywala’ o lukach w n-k.

  Artykul o gosciach ze sluzb specjalnych na n-k dotyczyl durnoty funkcjonariuszy tychze, a nie byl krytyka n-k.

  Co do spraw z danymi osobowymi, wyciekow nie bylo, byly tylko dywagacje nt. tego ile danych n-k domyslnie ujawnia, nie yulko w GW ale w wielu miejscach.

 2. AdamK: Źle się wyraziłem, powinno być: „lukach”. A to takich, że (o zgrozo!) każdy może zdobyć nasze dane osobowe, itp.
  Ci „durni funkcjonariusze” nigdzie nie pisali o tym, że są w spec służbach. Skojarzyła to publicznie dopiero GW.
  Mam kontakt z ludźmi i widzę różne kwiatki, spowodowane sianiem paniki przez Agorę. Np. tekst jednej z klientek do męża: „Czekaj, znajdźmy Marka. A nie! Marek nie może mieć konta na NK, bo jest policjantem”. I niech ktoś mi powie, że GW nie ma tutaj żadnej winy.

 3. AdamK: Nie, to jest po prostu absurd – informowanie, że nasze dane mogą być znalezione bez problemu w serwisie społecznościowym, w którym dobrowolnie te dane podajemy właśnie po to, abyśmy zostali odnalezieni. Mało? Więc dodam, że każdy użytkownik akceptuje regulamin.

 4. Ciekawe jak w tej atrakcyjnej teorii mieści się fakt, że równolegle z artykułami o funkcjonariuszach służb dekonspirujących się w n-k, w tejże samej naszej-klasie można było zobaczyć bannery reklamujące Gazeta.pl?

 5. Jak mogłem to brać pod uwagę, skoro stamtąd nie pochodziły?

  Zagadaj do mnie na blipie (taki sam login), może ci to rozjaśnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.