Google Talk (Gmail) a Jogger

UWAGA! Ten wpis ma już 13 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Dzisiaj migruję z jabster.pl na konto Google Talk na własnej domenie. I napotkałem na pewien dość skuteczny problem – nie mogę dodać nowego JID-a do listy obsługiwanych przez bota. Bot wysyła bowiem link potwierdzający, którego konto Talka nie odbiera, ponieważ wymaga autoryzacji. A autoryzacji nie dostanie dopóki nie odwiedzi się linka. I tak koło się zamyka. Więc chciałbym spytać innych posiadaczy konta Jabbera na gmail.com – czy i jak rozwiązaliście ten problem?

6 komentarzy do “Google Talk (Gmail) a Jogger”

  1. Ja bym nie proponowała przesiadki na gmaila, bo lubi się kłócić z serwerem joggera. Z tego powodu sama wyemigrowałam na jabber.org. Próbujesz przez jakiś komunikator, czy ze skrzynki emailowej? Mi trudno pomóc w tej konkretnej sytuacji, gdyż zakładałam jogga od razu na gmail.com. Ale proponuje poeksperymentować.

  2. Moja definicja „kłócić”: krztusi się, nie dostarcza potwierdzeń i powiadomień, lubi być offline (teraz akurat jest online, ale przez ostatnie 2 dni nie był połączony).
    Psi powiadasz? Możesz spróbować przez Pidgina. Aczkolwiek nie jestem pewna czy to pomoże.
    Btw.: infobot też się z gmailem nie lubi.

  3. Eee… a nie wystarczy Ci autoryzacja tego bota? Tj. Google nie odbiera wiadomości od osób, których nie masz na liście. Dodaj bota (autoryzuj ze swojej strony), a następnie poczekaj na wiadomość od niego (wtedy dojdzie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.