Afera w PSL

UWAGA! Ten wpis ma już 16 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Wszystko zaczęło się wczoraj. W godzinach porannych media dostarczyły desperacki akt Eugeniusza Kłopotka z PSL przeciw Julii Piterze. Nagle (bo wcześniej nic złego z ust działaczy PSL na jej temat nie słyszałem) Kłopotek zarzuca jej zwykłe nieróbstwo, po czym żąda informacji na temat spraw, którymi się aktualnie zajmuje. Osobiście, znając sprzedajność PSL-u, odebrałem to jako zapowiedź jakiejś akcji skierowanej w tę partię. W końcu Julii przydałoby się coś widowiskowego, co pokazałoby ludziom, że jednak nie obija się za państwowe pieniądze.

W czasie, gdy czytałem tę depeszę nie wiedziałem jeszcze o tematyce wczorajszego programu “Teraz my!”. Otóż okazało się, iż Julka bardzo sprytnie postanowiła posłużyć się TVN-em. Zorganizowana została prowokacja:

Sprawa jest skandaliczna. Jednak ma też dwie strony i wiele sprzeczności. Po pierwsze – bardzo dobrze, iż nepotyzm w PSL-u został udokumentowany. Tylko dlaczego nie zajęła się tym CBA czy choćby ww. Julia Pitera? Owszem, ta ostatnia pokazała się w roli “mentora” w programie “Teraz my!”, jednak nie przyłożyła nawet ręki do zbadania tej sprawy. Kolejna sprawa – dlaczego TVN wkroczyła w walkę z jaśnie nam panującym koalicjantem? I jeszcze jedno – w całej sprawie dostaje się też TVN-owi. Jest to oczywiście śmieszna obrona PSL-owców (padają takie wypowiedzi, jak “Załatwiam pracę znajomym bo moją dewizą jest pomagać”), jednak chyba nikt nie wierzy w to, że TVN daje się obrzucać bezinteresownie? Tym bardziej, iż chodzi o dezintegrację koalicji, którą tak przecież kochają.

Podsumowując – pochwalam działanie TVN-u, lecz nie rozumiem pobudek, dla których to zrobili. I bardzo możliwe, że dowiemy się o nich w najbliższym czasie. Ostatni raz takie złe przeczucie miałem w sprawie publikacji w TVN-ie filmu o Maleszcze pt. “Trzech kumpli”. I wtedy się nie pomyliłem.

4 komentarze do “Afera w PSL”

  1. mnie tez interesuje czym wlasciwie zajmuje sie pitera. teoretycznie powinna zajmowac jakies powazne stanowisko, ale chyba sie na niczym nie zna, skoro jej donek nie posadzil. a znowu byc jakims tam poslem „jednym z wielu” to tez nie pasuje, bo zbyt czesto sie pojawiala w tv. wiec ma fikcyjne stanowisko i niby cos tam robi. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.