Zobacz, jak urabiają Cię PR-owcy!

UWAGA! Ten wpis ma już 13 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Chodzi o wczorajszą sprawę. Otóż ostatni z żyjących zabójców Krzysztofa Olewnika – Robert Pazik, popełnił wczoraj samobójstwo w swojej celi. Co jednak mówił o tym wczoraj minister Ćwiąkalski, którego dymisji domagał się PiS? Proszę bardzo:

19.01.2009, godz. 18:39http://wiadomosci.onet.pl/1900255,11,morderca_olewnika_nie_zyje_cwiakalski_nie_widzi_problemu,item.html

From Screeny

Ćwiąkalski nie widzi żadnego problemu, wszystko wydaje się być klasycznym samobójstwem, nic podejrzanego się nie stało. Nic.

19.01.2009, godz. 21:57http://wiadomosci.onet.pl/1900333,11,moge_oddac_sie_do_dyspozycji_premiera,item.html

From Screeny

Jak widać, przeprowadzone zostały pierwsze konsultacje z PR-owcami. Media zdają się przedstawiać sprawę jednoznacznie, nawet te, które do tej pory służyły naszemu rządowi. Trzeba więc zmienić dotychczasową, “twardą” taktykę, bo w mediach nie ma dostatecznej przeciwwagi. Trudno się dziwić, ciężko przedstawić sprawę Olewnika w inny sposób. Ostatecznie, napięcie zostało przetrzymane do rana.

20.01.2009, godz. 9:23http://wiadomosci.onet.pl/1900531,11,item.html

From Screeny

Jak to, Panie Ćwiąkalski? Przecież kilkanaście godzin wcześniej mówił Pan, że nic się nie stało! Żadnych uchybień! A teraz z powodu tego “niczego” poddaje się Pan do dymisji?

Możliwości są dwie – albo jest to typowe wyrabianie PR-u (by ludzie myśleli, iż Tusk ze swoim wodzowskim instynktem nie cofnie się nawet przez usuwaniem z rządu swoich najbardziej zaufanych ludzi), albo Tusk wykorzystał sprawę do zrobienia czystek wśród tych, którzy szkodzą wizerunkowi rządu (http://wiadomosci.onet.pl/1900798,11,kolejna_dymisja_w_ministerstwie_sprawiedliwosci,item.html). Nie zmienia to jednak faktu, iż to PR-owskie urabianie ludzi przez PO robi się coraz bardziej nachalne i bezczelne.

3 komentarze do “Zobacz, jak urabiają Cię PR-owcy!”

  1. albo zabili pazika by zrobić czystkę w rządzie… taka też jest opcja

    nie no PR to jednym słowem PP czyli poprawnośc polityczna. przedstawianie wydarzeń w taki sposób aby społeczeństwo je zaakceptowało. Rozważanie sytuacji za i przeciw, czy lepsza jest prawda czy można ukrywanie prawdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.