Rady na trudne czasy

UWAGA! Ten wpis ma już 15 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

A czasy nie dość, że trudne, to jeszcze chore. Bo jak inaczej nazwać rady, które serwuje nam rząd jako rozwiązanie danego problemu?

W wakacje 2008, gdy gwałtownie podrożały paliwa (w tym moja kochana ropa), rząd – zamiast obniżyć akcyzę – zorganizował konferencję, na której uczono naród oszczędnej jazdy samochodem. Już w tym roku, gdy podrożał prąd, mogliśmy zobaczyć premiera Pawlaka promującego zamianę żarówek w domu na energooszczędne (i przy okazji kupił ich dużą ilość dla późniejszych celów propagandowych). Zaś ostatnio, gdy media zalewały nas informacjami o dziurze budżetowej policji, pani Pitera dała wykład o tym, że patrole samochodowe nie są tak skuteczne, jak piesze, i że potrzebujemy policjantów pilnujących ulic pieszo. Doprawdy, myślałem, że czasy Wujka Dobrej Rady już dawno minęły.

3 komentarze do “Rady na trudne czasy”

  1. A może by tak czas pomyśleć o tym co możesz dać Ty państwu, a nie państwo Tobie… wybacz… za moje pieniądze laski Tobie nie będzie nikt robił 🙂 Podrożało paliwo? Na jaki okres czasu? Bo po szczytach dość szybko cena paliwa spadła do średniego poziomu. Ja lubię komunikację miejską… miałem stać i protestować, aby wtedy obniżali ceny biletów? Ile kasy by nie wpłynęło wtedy, którą można wydać teraz – pewnie nikt nie wie. Akcja wymiany żarówek jest jak najbardziej poprawna, nie lubię Pawlaka, ale akurat zgadzam się, że można zaoszczędzić pieniądze na rzeczach, które są nie optymalne. Dla przykładu podam Ci że moja stara lampka przy biurku miała żarówkę 40W, wymieniłem jej żarówkę na taką energooszczędną i zużywa ona o 50% mniej energii do wyemitowania zbliżonego światła (nigdy nie będzie tak samo przecież). Panią P pomijam milczeniem.

    Pamiętaj, że kryzysu nie ma 🙂 Wszak jeżeli byłby to by Jarosław Kaczyński i jego duże ego zmieściłoby się w sali i został na miejscu jak grzeczny poseł, gdy przemawia do niego Minister Finansów Rządu RP, a nie kręcił się jakby miał owsiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.