Pożar hotelu – a jakże

UWAGA! Ten wpis ma już 15 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Premier pognał helikopterem na miejsce, prezydent ogłosił 3-dniową żałobę narodową. TVN i TVP Info robią całodzienne szopki, obrażając strażaków i przesłuchując jako wielkiej rangi specjalistów napitych kolesi. Z przekazu jednoznacznie bije fakt, iż racja leży po stronie narzekających mieszkańców ex-hotelu, którzy mają pretensje do strażaków, iż nie rzucali się w płomienie w celu ratowania ich najbliższych. Zaczynają się pierwsze ściepy, jednak wśród pomagających nie ma WOŚP, która tak wszystkim pomaga. Jest za to Caritas, ale nie podlinkuję, żeby nie daj Boże nie robić reklamy. Na nic jednak grosiki płynące z fundacji, skoro rząd zaoferował pogorzelcom wstępnie 4 mln złotych w nagrodę za to, że się nie ubezpieczyli.

Tylko – kogo to wszystko obchodzi?

20 komentarzy do “Pożar hotelu – a jakże”

 1. A codziennie na drogach? Takim ludziom nikt nie pomaga, ani finansowo, ani psychologicznie, ani w żaden inny sposób. A to też są wcale niemniejsze ludzkie tragedie.

 2. przez wlasna glupote i nieodpowiedzialnosc: nadmierna predkosc, alkohol…
  zauwaz, ze jak zgineli ludzie jadacy w autobusie to tez organizacje pomagaly rodzinom 😉

 3. podobnie gina ludzie w czasie pracy, na wycieczkach, z racji nieszczesliwych wypadkow…. 😉 ale gdy zginie wieksza grupa ludzi to mozemy mowic o tragedii.

 4. Bo Donald pokazuje jaki to on hojny nie jest, a Kaczyński uparcie mówi że kasy w budżecie nie ma – pff nawet na opłatę za samolot mu brakuję.

 5. Wybory odłóżmy na tor boczny, bo na pewno trochę prawdy w tym jest że i dlatego robią tak a nie inaczej.

  Spójrzmy: Kaczyński ma pretensje co do sposobu informowania i nie wiem co go tak uraziło – to, że nie włączył rano telewizji lub radia? Teraz wszyscy się tam zjeżdżają, schodzą a ja po prostu bym powiedział – Panie, nie masz pan pomocy to „spieprzaj dziadu”… i tu nie chodzi tylko o polityków, ale o wszystkich szukających sensacji na kilka reportaży, by zapełnić czas antenowy.

 6. na dzien dzisiejszy reporter ktory zdobywa newsy usi byc bezczelny, chamski, wlazic ludziom butami w zycie i potrafic zniszczyc komus zycie za cene jednego artykulu albo zdjecia. liczy sie to, ze poprzez wyciaganie brudow i szokujace informacje jest glosno. ogladalnosc wzrasta, dochody z reklam zasilaja konto itd.
  premier chce za wszelka cene zdobyc glosy i po czesci sie zachowuje podobnie. takie udawane zainteresowanie.

 7. @thot22003, nawet gdyby zginęło 100 osób w tym pożarze to nie upoważnia tego i owego do jakichś żałób narodowych czy ściep społecznych na pogorzelców. niby czym różni się tenże przypadek od:
  15 kwietnia 1995 – wybuch gazu w wieżowcu w Gdańsku. Zginęły 22 osoby. – brak żałoby
  2 maja 1994 – wypadek autobusu PKS w miejscowości Zawory koło Gdańska. Zginęły 32 osoby. – brak żałoby
  14 stycznia 1993 – na Bałtyku niedaleko Rugii zatonął prom „Jan Heweliusz”. Zginęło 55 osób. – brak żałoby …
  9 maja 1987 – największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa. W warszawskim Lesie Kabackim rozbił się samolot LOT lecący do Nowego Jorku. Zginęły 183 osoby znajdujące się na pokładzie samolotu.
  30 września 2005 – wypadek autokaru w miejscowości Jeżewo na drodze Warszawa-Białystok. Zginęło 12 osób, w tym 9 licealistów z Białegostoku.

  Zwykła gra polityczna i próba zdobycia punktów wyborczych czy w statystykach telewizyjnych … żałosne

 8. A mnie rozwaliło wczoraj zdanie Prezydenta RP: „Niestety ofiarom kondolencji złożyć już nie mogę” (lub jakoś tak, nie pamiętam dokładnego szyku ale sens jest ten sam) 😀

 9. Wśród pomagających nie ma WOŚP z prostego powodu:
  § 8
  Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
  http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/17/2

 10. I dziecko się go wczoraj spytało „Dasz dom?”

  Żenujący spektakl polityczny i tyle. Żaden nie daje ze swojego, żaden nie ogłosił, że najbliższe pensje oddaje na pogorzelców. Natomiast z państwowej kasy… proszę bardzo, milionami. Żałoba narodowa to może być jak zginie prezydent, premier, generałowie, albo jak Talbowie wytną w pień polski obóz wojskowy, ale po pożarze? Pożary są codziennie. Na drogach zginęło w Święta 25 osób. Wygląda na to, że należy trzydniówkę ogłaszać co tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.