Żałość powinna ogarnąć naród

UWAGA! Ten wpis ma już 12 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Wiem, że link ze strony GW, i że – co gorsze – w stylu newsów Onetu, ale nie mogłem się powstrzymać. Była jakaś sprawa z zabójstwem, panienka się przyznała, biorąc na siebie winę. Liczyła na drapane, że jej nie powieszą, bo niepełnoletnia (i się nie pomyliła wcale). Potem, gdy widmo śmierci zajrzało w oczy, to się okazało, że jednak pomagała w zabójstwie. Amnesty International już wydało wyrok i wielce zdziwione, że władze nie słuchają ich apelów. I to tak szczerze zdziwione, jak się wydaje. Nie wiem, czy mają rację, czy nie, w każdym bądź razie przykład rodzimego gwałciciela, co do którego niewinności media przekonywały mnie przez bardzo długi czas, pozwala mi traktować takie informacje z dystansem. Trochę łyso im musiało być, gdy się okazało, że mamusia i siostra, czy nawet cała familia, nie miała racji co do tego, że Jakub T. to “niespotykanie spokojny człowiek” – okazało się w końcu, że Brytyjkę wydupczył.

Sam artykuł kończy się optymistycznym akcentem:

Niech parlament w Teheranie zabroni skazywania dzieci na śmierć. Niech skończy się to barbarzyństwo – apeluje Rhodes.

A więc – drogie, 22-letnie dzieci – gdy przyjdzie Wam rabować, nie krępujcie się. Organizacje pozarządowe są z Wami!

8 myśli w temacie “Żałość powinna ogarnąć naród”

  1. Trudny przypadek. Z jednej strony udowodniono że to nie ona zabiła a z drugiej sama wzięła to na siebie. Generalnie lżej by mi było jakby to jednak facet dostał karę śmierci a ona solidną odsiadkę, lub oboje karę śmierci. Tak to typ wyjdzie za 10 lat a dziewczyna która podjęła tę decyzję jako zakochana gówniara nie żyje.

  2. Ciekawe tylko, dlaczego AI nie broni tak skazanych na śmierć z pewnego kraju sponsorowanego przez literki U., S. i A. No ale cóż, przecież to oaza wolności i demokracji, w przeciwieństwie do komunistycznych Chin i Iranu, i oni mogą…

  3. „drogie, 22-letnie dzieci” w momencie dokonania czynu miała 17 lat. AI owszem broni skazanych na śmierć w USA, różnica jest taka, że tam mogą liczyć na wieloletnią procedurę odwoławczą i rzetelny proces. Tu tego brakło i stąd całą kontrowersja, zamordowano niewinną dziewczynę co jest oczywiście doskonałym powodem do żartów.

  4. tdudkowski: Niewinną morderstwa, oczywiście, bo na sumieniu swoje miała – pomagała w rabunku, w którym zamordował jej chłopak. Poza tym, wcale nie żartowałem, co najwyżej mocno ironizowałem.
    Miała 17 lat, jednak powieszono ją 5 lat później. Jeżeli wyrok wykonano by za 10 lat też byś krzyczał, żeby dzieci nie mordować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.