Będzie o Polańskim

UWAGA! Ten wpis ma już 15 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Ktoś tu zdrowo upadł na łeb. Ledwo dowiedzieliśmy się o przymusowym kastrowaniu chemicznym pedofilów, a już dzisiaj ze świata “kultury, sztuki i polityki” dobiegają zupełnie sprzeczne doniesienia. Otóż schwytano Polańskiego, “artystę”, który w wieku lat 43 wydupczył 13-latkę. Po ugodzie zawartej z sądem, zbiegł, i od 1977 unika terytorium Stanów Zjednoczonych. Cóż, każdy praworządny człowiek powinien się cieszyć z faktu, iż nareszcie przyszedł czas na tego starego cwaniaka i pedofila. W takiej chwili powraca człowiekowi wiara w to, że gdzieś tam w świecie może być jeszcze normalnie, i gdzie przynależność do jakiejś elitki nie zwalniają od kary, a i ponad 30 lat od popełnienia czynu karalnego, sprawa się nie przedawnia. Jednak słuchając dzisiejszych doniesień, miałem wrażenie, że muszę być widocznie idiotą, bo w radiowym serwisie informacyjnym nie było mowy o choćby jednym zdaniu, które nastrajałoby pozytywnie. Wręcz przeciwnie – news miał charakter skandalu. No bo jak można tak brutalnie potraktować tak wielkiego ARTYSTĘ?

Jednak z każdą godziną jest coraz gorzej. A to dowiaduję się, że aktorzyny bronią Polańskiego, potem, że prezydent zastanawia się nad interwencją w jego sprawie, a niedawno, że polski minister spraw zagranicznych – Radosław Sikorski – będzie negocjował z Amerykanami.

Paranoja. I hipokryzja. Bo naprawdę nie wiedziałem, że polscy politycy wykażą się aż taką “odwagą” w czasach, w których największym wrogiem publicznym są właśnie pedofile (i pijani kierowcy, ale to swoją drogą).

Cóż, liczę tylko, że Polańskiego przejmie polskie sądownictwo, i zostanie on pierwszą osobą, na której wykonano chemiczną kastrację. I to najlepiej przy kamerach. W końcu jak zbijać kapitał polityczny, to zbijać, nieprawdaż?

33 komentarze do “Będzie o Polańskim”

 1. Tarnum: Przebaczenie – przebaczeniem, a wyrok – wyrokiem. Jan Paweł II też po zamachu przebaczył Ali Agcy, a jednak zamachowiec i tak odsiedział karę. Dodatkowo – Polański po prostu uciekł i pół życia unikał amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. “Unieważnienie” tego wyroku byłoby strasznie deprawujące – w końcu otworzono by furtkę do pedofilii, a na pewno znalazła by sie masa zboczeńców, którzy przez lata by unikali wymiaru sprawiedliwości, wiedząc, że i tak kiedyś im darują.

 2. wszyscy powinni byc rowni przed obliczem sprawiedliwosci. ale z drugiej strony… nie wiemy jak bylo naprawde, bo jeszcze procesu nie bylo. kobieta nie chce wnosic oskarzenia… widocznie miala w tym jakis cel (przespac sie ze znanym…).
  zauwazcie jak teraz 13-latki wygladaja… 😉 wystarczy wlaczyc jakis portal i zobaczyc zdjecia… w wiekszosci to male kurewki wymalowane i polnagie. ;))

 3. Czemu mylicie nakaz aresztowania oraz zarzuty z wyrokiem.
  Proces jeszcze się nie odbył. Nic mu formalnie żadna administracja nie udowodniła, ani polska ani amerykańska.

 4. Ale uważam, że nazwanie go pedofilem to przesada. Popełnił przestępstwo, uprawiając seks z osobą nieletnią – to jest fakt. Ale teraz strasznie modne zrobiło się przylepianie etykietki “pedofil” każdemu kto bzyknął się z kimś poniżej 15 roku życia. A dzieciarnia w gimnazjum i tak się puszcza na prawo i lewo.

 5. A co ma do tego wiek? Facet to facet, zawsze zdarza się sytuacja, w której myśli się rozporkiem.
  Poza tym ostatnio dochodzę do wniosku, że przy pierwszej rozmowie z potencjalną partnerką będę ją musiał prosić o dowód – żeby mnie o pedofilię nie oskarżyli…

 6. a ktora sie ppchwali ile ma lat 😀 jak wazne jest to zeby ja przeleciach chociazby sam mick jagger 😀

  przestalam w pewnym momencie chodzic do klubu studenckiego, bo srednia wieku byla gimnazjalna 😛 wiekszosc dzieciarni miala podrobione legitymacje… 😉

 7. Ha-ha.
  Powiedz to koleżankom, które moja siostra jeszcze 2 lata temu sprowadzała do domu. “Dziewczyny, dlaczego wy wyglądacie na co najmniej 17? Przecież wam dopiero powinny rosnąć cycki!”.

 8. Dandys, idź na pierwszą imprezę do gównianego klubu. Większość lasek tam ma <15 i większość wygląda lub faktycznie miała w ustach więcej penisów niż ty w życiu frytek. Na dodatek często wyglądają jakby miały te 15, 16 czy nawet 19 i więcej lat. Naprawdę, takie są smutne realia. Sam nie mogłem parę razy uwierzyć jak mi dziewczyny mówiły ile lat mają.

 9. Zastanawiam się dlaczego Francja nie wydaliła Polańskiego z kraju i nie przekazała amerykańskiej stronie?! Ups nie mają umowy?! Nie wierzę w to.

  Tak samo dziwię się, że Szwajcaria jako kraj neutralnie politycznie (imho kraj policyjny) aresztowała Polanskiego i chce podrzucic im. I jeszcze jedna kwestia – umowa została zawarta potajemnie, bo chyba Polański nie bylby na tyle głupi by wpaść w taką smieszną pułapkę.

  W kwestii oceny postępowania, musi ponieść konsekwencje prawne – prawo to prawo, niemniej jest to dość dziwna sytuacja.

 10. bobiko++
  Również na to zwróciłem uwagę.
  Nazywanie Polańskiego pedofilem, to za dużo, przespał się tylko z jedną, nie ma więc co przypisywać mu takich skłonności – no chyba, że zostanie mu to udowodnione (to, że kręcą go dzieciaki).
  Polański jest wielkim polskim światowym artysta, więc automatycznie trzeba takich chronić, bo jest ich mało – stąd reakcja mediów.
  Co do prezydenta, czy tam premiera, to niedawno przy okazji “wolności słowa” mówił, że kiedyś pedofila była cacy i jest nagonka na nią w chwili obecnej jest wynikiem mody. A poza tym, sprawa wywołuje rozgłos, to czemu populiści nie mieli by się przy niej wynurzyć.
  Jak dla mnie sprawa jest prosta – sąd udowodni mu się winę, to go skarzą, nie to go puszczą.

 11. A co ma wybaczenie tej kobiety do tego, czy popełnił przestępstwo, czy nie? Co ma do tego, że popełnił (wyszło na jaw?) tylko jedno takie przestępstwo? Sama się prosiła? Nie protestowała? Zmieniła zdanie? Litości! Miała 13 lat i to kwalifikuje ten czyn jako gwałt! Dziecko jest tylko dzieckiem i to, że miało na coś ochotę nie sprawia, że można mu zrobić cokolwiek, o co poprosi, jak również nie gwarantuje, że nie uczyni to temu dziecku krzywdy. Gdyby było inaczej, nie istniałyby kolejne restrykcje (jeśli mogę użyć tego określenia) sankcjonowane wiekiem: do wtedy nie powinieneś pić alkoholu, palić papierosów, pracować, uprawiać seksu, zawierać małżeństwa.
  No chyba, że chodzi o coś innego – bo to TEN Polański, ten ARTYSTA, ten wybitny człowiek, który jednak nie powstrzymał się przed przeleceniem dziecka. Jak mnie wkurza usprawiedliwianie wszystkiego złego, co robią osoby wybitne / artystyczne. To, że ktoś tworzy sztukę, jest naukowcem czy genialnym politykiem nie oznacza, że w każdej jednej dziedzinie jest czysty i nieskalany. Tworzy filmy – ok, ale nie wolno mu gwałcić dzieci. Śpiewa piosenki – rewelacja, nie może jednak namawiać do pobicia człowieka. Robi programy – cudownie, ale nie usprawiedliwia to brania łapówek. Przy czym w tych porównania najcięższy gatunkowo jest ten gwałt, nad którym cholernie dużo (za dużo) ludzi przechodzi obojętnie, bo dawno temu i nieprawda.

 12. “Litości! Miała 13 lat i to kwalifikuje ten czyn jako gwałt!”

  Tylko jeśli została zmuszona.

  “Dziecko jest tylko dzieckiem i to, że miało na coś ochotę nie sprawia, że można mu zrobić cokolwiek, o co poprosi”

  Nie traktujmy wszystkich 13-latków jak debili, którzy nie wiedzą czego chcą.

  Bierzmy też poprawkę na to, że to nie było w rodzinnej Polsce. Inne normy kulturowe, inne wychowanie, inne środowisko (btw, kiedyś widziałem ciekawe wyniki badań wskazujące, że w dobrze rozwiniętych gospodarkach ludzie szybciej osiągają dojrzałość płciową — w skrócie chodziło chyba o to, że fast food zaburza gospodarkę hormonalną i 13-latki mają cycki i libido jak polskie 18-tki…)

  Ja bym czekał na proces i wyrok, a nie kastrował skórę na niedźwiedziu. Nie bronię Polańskiego, ale też uważam automatyczną nagonkę “gwałciciel, gwałciciel, urżnąć mu jaja!” za przesadę.

 13. Stosunek z dzieckiem to gwałt. 13-latka to dziecko. I nie zamierzam nawoływać do linczu na Polańskim bo podobno kiedyś coś, ale jeśli jednak – niech go nie broni to, że wielkim artystą jest i mu wolno.

 14. “Stosunek z dzieckiem to gwałt. 13-latka to dziecko”

  OK. Z żadnym z powyższych zdań się nie zgadzam, gdyż (IMO) są zbyt generalizujące, by być uniwersalnie prawdziwymi.

  Wydaje mi się, że patrzymy na wszystko przez pryzmat własnego dzieciństwa. W Twoim świecie 13-latki to dzieci, które trzeba chronić przed samymi sobą (a szczególnie przed seksem ze starszymi), a w moim świecie 13-latki się bzykały z kim popadnie, dorabiały na boku żeby mieć własną kasę i umiały w dużej mierze same o siebie zadbać.

  Inna sprawa, że może mój świat to był ten stary model rzeczywistości. Gdzie gwałt, pobicie czy spotkanie z pedofilem/ekshibicjonistą nie raniły psychiki na całe życie.

 15. Tylko, że tamten świat, jaki by nie był, miał zasadę, że stosunek z 13-latką to gwałt. Wg. ówczesnego prawa jest podejrzewany o przestępstwo i mówienie: ale to wcale nie tak, bo niektóre dzieci są dojrzalsze, a w ogóle zarąbisty on jest, jest nieporozumieniem.

 16. Nie no, jego osobisty dorobek, ewentualny wkład w sztukę itp. nie powinien mieć tu najmniejszego znaczenia. Nie powinien mieć taryfy ulgowej wobec prawa, w końcu nie jest ani murzynem, ani senatorem 🙂

  Inna sprawa, że mój światopogląd i moje opinie nie zależą od systemu prawnego pod jaki akurat podlegam. Więc nawet jeśli przepisy mówią “jeśli to zrobił, to to był gwałt!”, to ja mogę mieć inne zdanie.

  Koniec końców Polska nie powinna się mieszać. Zostawić to amerykańskiemu sądownictwu i tyle.

 17. system sądowniczy w USA jest inny niz u nas i na pewno sąd nie uniewinni polańskiego, bo to by stworzyło precedens na który mogli by się inni pedofile powołać. (schemat: gwałt -> 30 lat po czynie -> ofiara przebacza = niewinny).
  Jedynie gubernator Arni może go ułaskawić.
  A chemiczna kastracja? Przecież on i tak w tym wieku juz nie może pewnie 😀

 18. Heh, Hoppke i Tarnum propagują “dobrą pedofilię” i w świetle znowelizowanego prawa, jako dobry obywatel, powinienem na was donieść, abyście dostali do 3 lat pozbawienia wolności.

  Kasujecie posty czy bawimy się dalej?

 19. Informacji wypływa coraz więcej. Ponoć na stronie festiwalu była informacja o przyjeździe Polańskiego, ponoć jego telefon był podsłuchiwany, ponoć Szwajcaria miała interes w pomaganiu Ameryce.

  Ale czy to ma jakieś znaczenie?

  Liczy się to, że chłop spał z 13-letnim dzieckiem, co sam potwierdził. Bycie “kimś” zobowiązuje. I żadne tłumaczenia, że “mógł nie wiedzieć ile ona ma lat” do mnie nie przemawiają.

  Za to jego tchórzostwo przed konsekwencjami tego przykrego błędu – tak. Możliwe, że w trakcie postepowania zostałby uniewinniony, ale on nawet bał się wziąć w nim udział. Może to też o czymś świadcze? Może miał coś do ukrycia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.