Krzyż a media

UWAGA! Ten wpis ma już 12 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Kilkanaście ekip telewizyjnych na miejscu, kilkadziesiąt reporterów, Gazeta Wyborcza kipiąca na swoim kanale YT filmami z wczorajszej próby przeniesienia krzyża i TVN24, udostępniający przekaz na żywo z miejsca zdarzenia (który normalnie, tzn. z wizją, dostępny jest za ciężkie dulary). I tak się zastanawiam po prawie dobie od zajścia – kto tu jest bardziej “skrajny”?

14 komentarzy do “Krzyż a media”

 1. Był cyrk, a ludzie lubią oglądać popisy głupoty i absurdu. To się po prostu sprzedaje.
  Dodam, że jeśli w relacjach na żywo była skrajność, to tylko i wyłącznie jako reakcja na skrajność religijnych fanatyków. Gdyby ta banda się posłusznie usunęła, a krzyż byłby przeniesiony, to by nie było korespondencji z tego wydarzenia, toż to nudne jak flaki z olejem.

 2. Jak dla mnie chore nie było to, że stacja informacyjna miała swoje kamery tam, gdzie się coś działo. Dla mnie chorym jest to, że krzyż stoi przed siedzibą Prezydenta RP. Nie jesteśmy katolickim państwem więc symboli religijnych nie można tolerować na terenie jakiegoś urzędu. Szczególnie, że nikt nie zginął w Pałacu Prezydenckim – tak jak to się ma na drogach, gdzie coś takiego ja osobiście toleruję. Nie rozumiem również tych osób, które podniosły rękę na przedstawicieli Kościoła. Skoro jest to instytucja hierarchiczna, to jakim prawem obrońcy tego kawałka drewna zaczęły odmawiać modlitwy związane z egzorcyzmami wobec tych księży? To jest właśnie pokolenie Rydzyka – takie sobie wychował owieczki przywódca tej sekty i właśnie z takiego powodu odwróciłem się od instytucji Kościoła Katolickiego, która tolerowała jak dotychczas zachowanie tego pożal się boże księdza.

 3. Dobry temat zastępczy to co się dziwicie. Adas ma rację – ludzie skupiają się na tych debilizmach, a tymczasem rząd po cichu wprowadza wyższe podatki, poronione akcyzy itd.

  A ciemny lud i tak to kupi

 4. Nie wiem jak Ty d4rky, ale wczoraj miałem okazję słuchać TVN24 przez więszkość dnia roboczego. Co dwie godziny oni mają tam serwis biznesowy w którym była o tym mowa i o tym jak głupi jest rząd wprowadzając coś takiego. W popołudniowych “Faktach” też o tym było. Temat podatków moim zdaniem w mediach nie jest pomijany. Oczywiście lejące się małpy będą miały “jedynkę” – to chyba jest oczywiste 🙂

 5. Ile osób ogląda TVN24 ? 😉 W Faktach może o tym wspomnieli mimochodem (nie oglądam telewizji szczerze mówiąc), ale nadal wszyscy myślą tylko o krzyżu, a o podatkach cisza.
  Nawiasem mówiąc, jesli rząd wprowadzi podatek 25%, wychodzę na ulice Warszawy, a w rękach nie będę miał kwiatów.

 6. Zajebiście pokrętny sposób myślenia. W ten sposób mnie oglądającego, te żenujące wydarzenia, można nazwać także ekstremistą 😀

 7. @D4rky: to mi się w Was podoba – zarówno Ty jak i Dandys krytykujecie media a przecież “nie oglądacie telewizji szczerze mówiąc” 🙂 Wczoraj zarówno Fakty jak i Fakty popołudniowe miały ten temat zaraz po krzyżu. A przypominam, że Fakty popołudniowe trwają godzinę a Fakty o 19 trwają 26 minut. Ile osób ogląda TVN24? Więcej niż TVP Info więc chyba nie jest aż tak źle?

 8. @dandys: Przyszło Ci do głowy, że się te “dulary” zwróciły z nawiązką (z reklam)? Czyli po taniości cyrk na miejscu, nie trzeba daleko jechać (a ekipa i tak kosztuje).

 9. @Dandys: Wiesz, to niezupełnie się liczy w ten sposób (czyli tylko bezpośrednie zyski). Reklamy na stronie, większa liczba odsłon, budowanie marki… Topowy temat, ekstremiści, transmisja live, zamieszki. I wszystko na miejscu, nawet nie trzeba jechać pod jakąś fabrykę/stadion, żeby zamieszki były. Nie trzeba się wysilać z wywiadem i wymyślaniem pytań. Ekstremiści religijni na miejscu, a nie na Bliskim Wschodzie.

  BTW ciekawe, ile czasu poświęcono na to wydarzenie w rydzykowym radiu… Sprawdzał ktoś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.