J&S

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Podczas, gdy w mediach pisze się o wszystkich możliwych permutacjach w sprawie uszkodzenia laptopa Ziobry, przemilczany jest temat umorzenia przez Pawlaka prawie pół miliarda złotych kary dla spółki J&S. W końcu czym jest pół miliarda przy 4 tysiącach? A już na pewno przy tajnych danych i zapiskach jakichś przekrętów Ziobry, bo w końcu po co by uszkadzał nośnik danych w swoim laptopie – matrycę?

I jeszcze link: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=92855

Badania nad sondażami

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Dzisiaj przeglądając Onet wpadłem na pewien pomysł. Otóż większość z nas zna propagandowe zastosowania sondaży przez dzisiejsze media. I właśnie dzisiejszy sondaż, a właściwie jego różnica wobec wczorajszego (wzrost poparcia dla PiS o 8 punktów procentowych w jeden dzień!) pchnęła mnie do weryfikacji wyników prac sondażowni.

Warto znać statystyki dot. sondaży: które sondażownie są najczęściej wybierane przez media, jakie są różnice między poszczególnymi sondażami, jak zmieniają się tendencje w kolejnych sondażach, które sondażownie faworyzują konkretne partie, itd. Jednak aby takie statystyki opracować, trzeba mieć bazę sondaży. I takową właśnie zaczynam opracowywać.

Dodałem już do czytnika RSS seed Onetu oraz opracowałem odpowiedni filtr. Zostanę powiadomiony o każdym nowym sondażu nawet, gdy będzie on publikowany na krótko na stronie głównej. Następnie wykonuję zrzut ekranu (aby mieć czym poprzeć statystyki). Pod koniec miesiąca planuję zebrać wszystkie sondaże w arkuszu kalkulacyjnym bądź PDF-ie i podać je do wiadomości na tym joggerze.

Być może jest to poroniony pomysł, jednak chciałbym wypełnić tą pustkę medialną, w której jedna strona milczy, czyniąc sondaże i wszelkie z nimi związane manipulacje tematem tabu, zaś druga strona – narzeka jedynie na podstawie odebranych sondaży. Oczywiście – druga grupa nie może często poprzeć swoich tez, ponieważ takie serwisy jak właśnie Onet po kilkunastu dniach usuwają artykuły bądź umieszczają je w płatnej bazie.

Byłbym też wdzięczny za komentarze nt. Waszego zdania w tej sprawie.

Nie mam więcej pytań :D

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Tym bardziej, że Ruscy sami już go tak tytułują:

http://wiadomosci.onet.pl/1688602,12,item.html

Nie będzie tarczy przeciwrakietowej, nie będzie dywersyfikacji dostaw gazu, za to będzie rurociąg pod Bałtykiem do Niemiec. A nasz ukochany premier pod tym wszystkim się podpisze.

Podróbka torebki

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Gdy Szczypińska nosiła podróbkę jakiejś torebki, to nawoływano do zaprzestania tego, aby nie szerzyć piractwa oraz kupowania z niepewnych źródeł. Torebka kosztowała 50 zł.

Gdy Pitera nosi podróbkę jakiejś torebki, nie nawołuje się do niczego. Wystarczy przecież 2-3 zdania samej zainteresowanej. Co ja mówię, to przecież aż za dużo, aby wyczerpać temat. Torebka kosztowała „marne 300 euro”.

Paranoja

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

http://wiadomosci.onet.pl/1675917,11,item.html

Taa, górnicy protestują już któryś tydzień, pielęgniarki do protestu się szykują, nauczyciele już zaplanowali jakąś demonstrację, Tusk nie chce rozmawiać z żonami górników, Pawlak tak samo, a dzisiaj jeszcze Hall olała nauczycieli i nie wyszła z nimi porozmawiać. A radosne media wmawiają mi, że 3/4 ufa Tuskowi. A za tydzień – znając życie – dowiem się, że poparcie dla PO wynosi już 105% i ciągle rośnie, natomiast poparcie dla PiS-u utrzymuje się w swoim spadku i popiera go już tylko -4,5% Polaków.

Boże, w kraju pod czyimi rządami przyszło mi żyć.

JUDEx fobia

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

W poprzedniej Gazecie Polskiej, w artykule Piotra Lisiewicza, znalazłem dość ciekawą wzmiankę o noworocznym artykule GW. Kompetencje piszącej są podobne do starego artykułu, również z GW, gdzie autorka zastanawiała się nad tym, czemu producent nie podał, jakiej ilości produktu dotyczy określenie typu 30% zawartości tłuszczu („czy w 100 g, czy może w 1 kg?”). 😉 A oto i ww. akapit:

Po pólnocy zacząłem z owych trzech programów rozpoznawać TVP, bo pokazano tam Szopkę Noworoczną Wolskiego i Majewskiego. Ci z widzów, którzy ja oglądali (niezależnie od poglądów politycznych), nie spodziewali się zapewne, że śmiejąc się, biernie akceptowali dokonujący się na ich oczach akt antysemityzmu. Skąd o tym wiadomo? Oczywiście z „Gazety Wyborczej” , w której mało dotąd znana recenzentka Donata Subbotko oburzyła się faktem, że w jednej ze scen „Na czele zgrai stał ot, taki śmieszny rycerzyk, Tusko Pierwszy, zwany >>Donaldem JUDEx<<(sic!)”. Znaczy się – że Tusk to nie tylko Niemiec, ale na dodatek Żyd! Autorka recenzji nie słyszała jak widać o dokumencie Mieszka I „Dagome judex” z 990 r. (szopka nawiązywała do klimatów staropolskich). I skojarzyło jej się. W ten sposób dowiodła, że Polacy antysemityzm wysysają nie tylko z mlekiem matki, ale z mlekiem najbardziej nawet mitycznych praszczurów.

Naprawdę, aż się komentować nie chcę. Cała GW.

Liberał, którego wykończy socjalizm

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Gdy coś takiego miało miejsce za rządów PiS-u, to media by się zagotowały. Doszłoby do codziennych manifestacji, okupowania miejsca zamieszkania premiera, itd. Co ja mówię – przecież coś takiego już było! Vide koczujące pielęgniarki. Ale wtedy media były zgodne – zły PiS pozwala na takie traktowanie biednych kobiet.

Dzisiaj ten, który obiecywał drugą Irlandię, podwyższenie pensji wszystkim pracownikom budżetówki i powszechne miłosierdzie mówi, że protesty żon górników to „niepotrzebne marnowanie energii ludzkiej”. Pomaga mu Pawlak mówiąc, że rozwiązania w Warszawie nie będzie, nie chcąc nawet porozmawiać z pielęgniarkami. I co ciekawe – spróbujcie znaleźć informację o opisywanych przeze mnie wypowiedziach Tuska i Pawlaka w mediach, tzw. „liberalnych” – szukałem ich m.in. na Onecie, aby podlinkować. Nie znalazłem.

Do tego jeszcze pani Hall z niesamowitym zdziwieniem, że „dali tylko tyle, ile mogli” (podwyżek dla nauczycieli), bo budżet nie pozwala na więcej i skąd niby mają wziąć więcej? Tak – teraz zdziwienie, ale jak na PiS wołali to było cacy? I podczas kampanii wyborczej – nie dziwcie się, Wy obiecywaliście to tym ludziom. I teraz nie chcecie nawet z nimi porozmawiać?

Żeby było jasne, nie popieram protestów nauczycieli, medyków i pielęgniarek, zaś pod tymi górniczymi byłbym w stanie się podpisać niejako na przekór – bo wiem, co się teraz robi z kopalniami (doprowadzanie do ruiny, aby sprzedać czekającym tylko inwestorom z Czech i Niemiec) oraz widzę, jak media marginalizują ich problem. Odwrotnie proporcjonalnie do reakcji tychże na strajki medyków. A sprawa jest zupełnie inna, bo mowa jest o dużo mniejszych pieniądzach, które na pewno nie pójdą – w przypadku górników – na rekompensatę rosnących cen benzyny do rocznego Mercedesa.

Podwójne standardy

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Kiedy PiS bądź koalicja informowały najpierw TV Trwam, to było wielkie halo, że od tego są media publiczne, że faworyzuje się Trwam, że moheryzacja i lizanie dupy Rydzykowi.

Gdy to samo robi PO+PSL, a ostatnio np. minister zdrowia w przypadku TVN/TVN24, to wszystko jest OK. Bo przecież niepodważalnym argumentem jest, że TVP i Polskie Radio to media reżimowe. I ciekawe jest też to, jak bardzo reżimowe stają się w przypadku, gdy sprzeciwia się im PO, i jak niespotykanie wolne i niezależne, gdy to PiS powinien był coś w ich sprawie zrobić, a nie zrobił.

Brak słów

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Gdy czytam takie artykuły: http://wiadomosci.onet.pl/1672347,11,item.html, to najzwyczajniej w świecie brak mi słów. Brak słów na określenie takiego człowieka, który jeszcze – przy wykorzystaniu koniunktury Polsatu, TVN i GW w tym temacie, bezczelnie się tłumaczy. I żenujące staje się łączenie tej sprawy z polityką przez ww. media.

Ostatnio w radiu słyszałem telefon jakiejś lekarki mówiącej, że w Polsce już mamy eutanazję, i nie wiedziałem wtedy, o czym ona mówi. Teraz już doskonale wiem.

Nadchodzi XVI finał WOŚP!

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Tak – jutro szesnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już rok temu radowałem się z niezwykle charytatywnego jej charakteru. Chciałbym więc życzyć organizatorom jeszcze większych sukcesów finansowych. Przypomnijmy, że owi wolontariusze, których mogliśmy zobaczyć w telewizorze, zarabiali w roku 2006 około 4100 zł miesięcznie (przy optymistycznym założeniu, że dzielą się po równo środkami na wynagrodzenia ze sprawozdania finansowego).

Dlatego jeszcze raz chciałbym życzyć powodzenia w zbiórce, w końcu im więcej zbierzemy, tym więcej zarobicie!