Macie te Wasze dowody, lewaczki (o ITI oraz WSI)

UWAGA! Ten wpis ma już 17 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Myślę, że po tej
informacji
osoby, które mnie obrażały w komentarzach podważając
fakty z
ostatniego wpisu o ITI
, a konkretniej – makiety
powiązań
, powinny przeprosić.

Swoją drogą, nie było to trudne do przewidzenia po nerwowym
zakrzyczeniu Gosiewskiego w programie “Teraz my!”. Kolejny raz
widzimy, że sprawdza się zasada: “uderz w stół, a nożyce się
odezwą”.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

39 komentarzy do “Macie te Wasze dowody, lewaczki (o ITI oraz WSI)”

 1. Ten news ujawniło "ŻW". To wszystko tłumaczy.

  Jeżeli ktoś nie pamięta, to również ten szmatławiec obrzygał Jacka Kuronia i przekręcał wypowiedzi E. Steinbach.

 2. tylko nie znowu o taśmach … taśmy to już historia, teraz mamy nową koalicję i odkręśliliśmy sprawę taśm grubą kreską!

  chyba nie chcecie kolejnej komisji śledczej? 😉

  a tak wogóle, to dzisiaj piątek, więc [peace]! 😉

 3. Azrael jak zwykle celnie podsumował po prostu.

  Info nie dość, że wyjęte przez szmatławą gazetę i tak nie ma jak dla mnie nic wspólnego, z twoim rysuneczkiem na miare genseka z lat 50-tych.

  Rozumiem, że twoi koledzy z PiSu są czyściutcy, nie robią afer i nie donosili do SB?

 4. Z racji tego, że jeden człowiek, jeśli nawet współpracował jako agent, ma rzutować na całą stację TV/koncern/gazetę/radio?

  Takim tokiem myślenia idąc to nawet PiS jest lewacki i miał/ma (skreślcie sobie jedno słowo, w zależności od poglądów) powiązania z PZPR. Wszak skoro jeden człowiek na to rzutuje, to minister Jasiński przykładem chyba jest, aż nadto wystarczającym.

  Idąc taką jakże "rozbudowaną logiką", to tak ten schemacik ITI = PZPR = WSI = itede itepe ma sens.

  Abstrachując zupełnie od tematu. Mam dziwne wrażenie, że pojechałeś po prawicy, w tytule. Wszak lewaki muszą mie na wszystko dowód, co chyba nie jest złe. A prawica za przeproszeniem, to co na wiarę ma przyjmować? Możliwe, że źle zrozumiałem, ale musisz mi wybaczyć, ciutkę już późno.

  Heh, się napisałem. 😉

 5. "Z racji tego, że jeden człowiek, jeśli nawet współpracował jako agent, ma rzutować na całą stację TV/koncern/gazetę/radio?"

  No tak, TVN znów rządzi się innymi zasadami. Ja już słyszę ten szum medialny, gdyby tak np. w RM albo GP znaleźli człowieka o takiej przeszłości, powiedzmy w radzie programowej. Wtedy taką argumentację, jak Twoja, momentalnie byś wyśmiał.

 6. Zarzucasz komuś cudze postawy – nie masz wszakże pojęcia, jak zachowałby się kraviec. Twój dowód na to, że Subotic wpływał na treść programów TVN-u, wygląda tak: "jakby znaleźli agenta w RM albo GP, to mówiliby, że wpływał" (abstrahuję od tego, czy rzeczywiście wpływał).

  Mógłbyś poza tym odpowiedzieć na moje ostatnie pytanie.

 7. To był komentarz Azraela do makiety, więc raczej podważał zawarte tam informacje, niż je przyjął.

  Mógłbyś nie bronić go? Ja też nie lubię gdybania, ale zauważ, że każde, nawet najmniejsze potknięcie czy "sensacja" momentalnie znajduje odbicie w całej serii programów w TVN (najpierw informacja w Faktach, potem przesłuchanie w "Teraz my!", i jeszcze ośmieszanie w "Szkle kontaktowym"). Poczytaj poprzednie wpisy z kategorii polityka, jest tam kilka przykładów na tego typu paradoksy i stosowanie odrębnych reguł dla obydwu stron.

 8. Ale nieobiektywność TVN-u to nie jest wina kravca, serio. Masz strasznie czarno-biały obraz świata – "albo ktoś jest ze mną, albo jest z TVN-em, PO i WSI".

  Azrael w dalszej części komentarza pisał o czymś zupełnie innym, m.in. o aborcji czy rzekomych powiązaniach PO z PZPR. Możemy zatem wywnioskować, że to "zrobiłeś z siebie idiotę" nie odnosiło się do możliwości istnienia powiązań TVN z WSI; nie mam pojęcia, skąd to wytrzasnąłeś. Czy Azrael jest lewakiem?

  (zgadza się, chcę doprowadzić do tego, byś się ocknął z tego czarno-białego widzenia; nie każdy, kto skrytykuje Twoje poglądy, jest lewakiem i fanem ITI)

 9. "Ale nieobiektywność TVN-u to nie jest wina kravca, serio. Masz strasznie czarno-biały obraz świata – "albo ktoś jest ze mną, albo jest z TVN-em, PO i WSI"".

  A czy wszyscy Ci, którzy komentują i są przeciwni temu, co piszę, nie robią tak samo? Dla nich też albo popieram to, co według nich słuszne, albo jestem prawicową szmatą popierającą PiS/LPR, więc najlepiej mnie zbesztać, zamiast dyskutować. Popatrz w tym względzie na przykład na komentarze Bartiniego.

  Azrael jest tzw. liberałem.

  A czy takie "czarno-białe" poglądy są zastrzeżone tylko dla ITI?

 10. Czyli pozwalasz sobie utożsamiać adwersarzy z TVN, PO, WSI, itd., bo niektórzy utożsamiają Cię z PiS i LPR i obrzucają obelgami? Podchodzisz do tego zdecydowanie zbyt emocjonalnie; w takim rozumowaniu nie ma niestety cienia logiki. Postępowanie "drugiej strony" nie upoważnia Cię do robienia tego samego – nie mówiąc już o tym, że "druga strona" po prostu nie istnieje. Nie ma żadnego frontu broniącego ITI, PO i WSI i będącego zarazem przeciwko Tobie; są poszczególni komentujący. "A czy wszyscy Ci, którzy komentują i są przeciwni temu, co piszę, nie robią tak samo?" – niestety nie.

  Czy w Twoim mniemaniu liberałowie to lewaczki?

  Wskaż miejsce, w którym stwierdzam obiektywność mediów z grupy ITI.

 11. "Czy w Twoim mniemaniu liberałowie to lewaczki?"

  Ci popierający PO – tak (bo – jak pisałem wcześniej – dla mnie są pseudoliberałami).

  "Wskaż miejsce, w którym stwierdzam obiektywność mediów z grupy ITI."

  Wskaż miejsce, w którym Ci to zarzucam. ;D

 12. "Ci popierający PO – tak (bo – jak pisałem wcześniej – dla mnie są pseudoliberałami)."

  Dlaczego pseudoliberałowie i dlaczego lewaczki?

  "Wskaż miejsce, w którym Ci to zarzucam. ;D"

  OK: "A czy takie "czarno-białe" poglądy są zastrzeżone tylko dla ITI?". Pytanie było, nie wiedzieć czemu, skierowanie do mnie.

 13. Ua, trochę było o mnie więc 😉

  Można jeszcze bardziej kontrowersyjne do tego podejść. Czy Kościół Katolicki można nazwać pełnym agentów? Wszak pojawiają się coraz to ciekawsze informacje, o księżach nawet na wysokich stanowiskach (więc wpływ jakiś oni mieli). Tacy ludzie mimo swej przeszłości nie wpływają na autorytet Kościoła, bo przecież znajdują się tam także księżą idący z powołania, którzy wytyczyli sobie sieżkę ewangelizacji ludzi świeckich.

  Ja bardzo nie lubię skrajności, jak to napisał przedmówca widzenia tylko "czarnego i białego". Moim zdaniem to ogranicza umysł, ale nie mogę także kazać komuś zaprzestać tak myśleć.

 14. W linkowanym przez ciebie artykule nie ma żadnych dowodów na to że w okresie pracy w TVN Subotić wciąż był agentem WSI. Dokumenty dot. agenturalnej pracy Suboticia w latach 90-tych są wciąż tajne więc twoje słowa to ciągle zwykłe spekulacje nie poparte żadnymi dowodami.

  "każde, nawet najmniejsze potknięcie czy "sensacja" momentalnie znajduje odbicie w całej serii programów w TVN (…) stosowanie odrębnych reguł dla obydwu stron"

  Jakoś taśmy z konferencji PO zostały pokazane w "Teraz my". Gdyby byli powiązani z PO to przecież by ich nie wyemitowali.

  PS: wolę być lewaczkiem niż prawiczkiem :>

 15. "Dokumenty dot. agenturalnej pracy Suboticia w latach 90-tych są wciąż tajne więc twoje słowa to ciągle zwykłe spekulacje nie poparte żadnymi dowodami."

  Ich odtajnienie to kwestia tygodni, więc nie zapieraj się jeszcze w tym wyznawaniu czystości Suboticia.

  "Jakoś taśmy z konferencji PO zostały pokazane w "Teraz my". Gdyby byli powiązani z PO to przecież by ich nie wyemitowali."

  Słyszałeś ten telefon? http://www.gadawski.pl/rozmowa.mp3

  Pracujesz w TVN-ie, może pomógłbyś zdobyć nagranie, o którym jest mowa?

 16. "Ich odtajnienie to kwestia tygodni, więc nie zapieraj się jeszcze w tym wyznawaniu czystości Suboticia."
  Skąd ta pewność że te dokumenty pogrążą Suboticia? Widziałeś je? Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

  "Słyszałeś ten telefon? http://www.gadawski.pl/rozmowa.mp3
  Pracujesz w TVN-ie, może pomógłbyś zdobyć nagranie, o którym jest mowa?"
  Słyszałem. Nie pomogę bo pracuję w dziale IT i nie mam dostępu do żadnych taśm.
  A nawet gdybym miał to nie ryzykowałbym 50000zł kary za złamanie umowy o nieujawnianiu poufnych informacji którą podpisałem przed przystąpieniem do pracy

  A co do samej treści w/w rozmowy to:
  1) http://merkuriusz.id.uw.edu.pl/pl.php/16/3/520/index.html
  "Dla PiS sprawa mediów publicznych jest niezwykle ważna. Jarosław Kaczyński tak pisał w wydanej w 2001 r. książce „Kuchnia polityczna. Aforyzmy i wskazania dla polityków i nie tylko…”: Jak rząd nie ma telewizji, która zawsze była traktowana jako instytucja superstrategiczna, to nie ma szans. Jak premier nie panuje nad telewizją i jest w niej kopany, to zbliża się jego koniec. Tuż po wyborach wysłał list do szefa I Programu TVP Macieja Grzywaczewskiego oskarżając telewizję o stronniczość relacjonowania kampanii. Jego brat tuż po prezydenckim zwycięstwie wprost mówił, że tę kampanię wygrał także z mediami, bo media sprzyjały Donaldowi Tuskowi.

  Przeciwko takim opiniom protestuje poseł PO prof. Paweł Śpiewak: – To czyste pomówienie. Coś jednak musi być na rzeczy. Niedawno Śpiewak pytany w TVN24, czy nie obawia się, że Platforma pozostając w opozycji, skazuje się na marginalizację, mówił: – W jakiej izolacji? Mamy TVN, mamy TVP, mamy radio, mamy media. Zaraz potem prostował, że chodziło wyłącznie o to, że dzięki mediom głos PO będzie docierał do opinii publicznej. Słowa jednak poszły w eter. Ten lapsus Śpiewaka był wymarzonym prezentem dla polityków PiS"
  To o tych słowach mówi babka z twojej mp3-ki. Śpiewakowi nie chodziło o to że PO jest _właścicielem_ TVNu, TVP itd, tylko o to że mają _do dyspozycji_ telewizje (liczba mnoga), radio, itd.

  2) Ta babka mówi że to niby PO nienawidzi PiSu itd. – a kto komu posłów próbował podebrać? Kto dyktował warunki koalicyjne w których PO byłoby przystawką tak jak obecnie LPR? Kto zaczął porównawcze spoty wyborcze? Kto wyciągnął dziadka z Wehrmachtu? Kto próbował wmówić ludziom że PO to ZOMO?

 17. "A nawet gdybym miał to nie ryzykowałbym 50000zł kary za złamanie umowy o nieujawnianiu poufnych informacji którą podpisałem przed przystąpieniem do pracy."

  Jeżeli to, co puszczają w czasie antenowym jest rzeczą poufną, to gratuluję Ci pracodawcy.

  Tak BTW – czy aby takie samowolne ustalanie kary za coś nie jest tak samo ważne, jak weksle Leppera? 😉

 18. "Jeżeli to, co puszczają w czasie antenowym jest rzeczą poufną, to gratuluję Ci pracodawcy."
  Kaseta matka oraz materiały niezmontowane nie są jawne. Jawne jest tylko to co obejrzałeś w telewizji.
  Trza było nagrywać wtedy kiedy puszczali. Ew. sam się do nich zwróć o taśmę.
  Poza tym dostałeś artykuł z zapisem tej wypowiedzi, szerszym niż przytoczony przez babkę z twojej empetrójki.
  Ale chyba nie chcesz tego widzieć – prawda w oczy kole.
  "Tak BTW – czy aby takie samowolne ustalanie kary za coś nie jest tak samo ważne, jak weksle Leppera?"
  Zatrudnij się w jakiejś dużej firmie i sprawdź sam :>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.