Zrób sobie raport!

UWAGA! Ten wpis ma już 16 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Po co nam komisje śledcze, zapewnianie o apolityczności jej członków, staranny dobór przewodniczącego? Otóż widocznie – po cholerę, ponieważ każdy z nas może powołać siebie samego na przewodniczącego i jedynego członka takiej komisji i sklecić raport. A potem na jego podstawie domagać się usunięcia ze stanowisk określonych osób. Treści prezentowane w raporcie nie muszą być do końca prawdziwe – wystarczy, że są szokujące i politycznie poprawne. Przecież “niezależne media” przyjmą to jako fakt – raport pisała Pitera, z PO! A prokuratura? Niech sobie wyjaśnia.

Swoją drogą, podlinkowany wyżej news wiele wyjaśnia. Po pierwsze to, jaki był cel tworzenia raportu i po co był ten słowotok związany z Kamińskim przy okazji zupełnie niezwiązanej z nim sytuacji – podpalenia samochodu Pitery. Jeżeli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to teraz już wszystko jest jasne:

– Szefem CBA powinna być osoba, która posiada zdolności takie jak Julia Pitera – ocenił Chlebowski. Szef klubu parlamentarnego PO stwierdził także, iż prawdopodobną konsekwencją raportu Pitery, dotyczącego CBA, będzie postawienie zarzutów szefowi Biura Mariuszowi Kamińskiemu.

I jeszcze jeden “smaczek” z ww. newsa. Przyznam szczerze, że dość trudno pomylić “C” na klawiaturze z “S” biorąc pod uwagę położenie obydwu liter na tejże:

9 komentarzy do “Zrób sobie raport!”

 1. Zrób sobie raport!

  Po co nam komisje śledcze, zapewnianie o apolityczności jej członków, staranny dobór przewodniczącego? Otóż widocznie – po cholerę, ponieważ każdy z nas może powołać siebie samego na przewodniczącego i jedynego członka takiej komisji[…]

 2. Bo Pan Kamiński to niezależny ekspert ds. walki z korupcją?

  PO zrobi taki sam trick z wywaleniem Kamińskiego, jak PiS z pozbyciem się starej rady radiofonii i tv. Wystarczy zmienić ustawę.

  I szczerze powiedziawszy wolę, aby Pitera była szefem takiego organu, jak CBA z bardzo prostego powodu: ma doświadczenie w walce z korupcją – była w Transparency International do 2005 roku. Potrafi się postawić w partii, do której wstąpiła właśnie z powodów niedoskonałości władzy SLD. Oczywiście posprzątanie kolesi Piskorskiego to dla Ciebie niby mało… no ok. Dla mnie wystarczająco, aby uznać ją za dobrego kandydata na szefa CBA.

 3. Obrona Sawickiej jak dla mnie zupełnie wykluczyła ją z możliwych pretendentów na stanowisko szefa CBA. Zresztą – chcę kierować CBA, skoro dopiero PO tak strasznie narzekała, że to reżimowe służby i w ogóle trzeba je zlikwidować?

 4. PO nigdy nie twierdziła, że trzeba zlikwidować CBA. Twierdziła, że trzeba poprawić ustawę, bo dano tej oranizacji nadzwyczajnie duże uprawnienia. To zostało wykorzystane przez obecnego szefa tej oranizacji i po prostu trzeba to ukrócić, bo metodyh są conajmniej kontrowersyjne. Obrona Sawickiej jest conajwyżej poprawna. Dlaczego? PO zdecydowało się wywalić Sawicką ze swoich szeregów, ale nie pozbawilo jej prawa do obrony. Jak również, w naszym kraju obowiązuje domniemanie niewinności. Nie ważne, czy Z.Ziobro łamie tą zasadę na konferencji prasowej dot. Mirosława G., czy też Pan Kamiński na swojej konferencji dot. Sawickiej. Ta zasada jest zapisana w prawie, i teraz pan Ziobro będzie już odpowiadał za zniesławienie. Bo jak się okazało – ekspertem medycyny on nie jest, a twierdził, że Mirosław G. zabijał. To samo spotka zapewne Kamińskiego. Bo kilka razy w sposób oczywisty przekraczał swoje uprawnienia.

 5. Bo kilka razy w sposób oczywisty przekraczał swoje uprawnienia.

  Znamy te przekroczenia, jak media krzyczały, jakim prawem CBA kupiło broń. I powoływały się na ustawę wymieniającą podmioty mające takie uprawnienia. Zapomniały jednak o samej ustawie powołującej CBA, gdzie było to jak wół napisane. Ale tego już później ww. media nie sprostowały, a u nieuświadomionych pozostała w głowach „afera”.

 6. Nie… bardziej mi chodziło o fałszowanie dokumentów. Jednym przypadkiem, gdzie służby tego typu mogą to zrobić to cele konspiracyjne oficerów operacyjnych. Nie mogą fałszować podań, dokumentów niezwiazanych z personaliami oficerów.

  Służby też nie mogą zachęcać do popełnienia przestępstwa. A taka przesłanka jest w przypadku CBA.

 7. No właśnie, potwierdzasz tym fakt, że owszem, są to oczywiste nadużycia… ale w oczach GW/TVN i samej Sawickiej. Jak było naprawdę tego jeszcze nie wiadomo.

 8. Pitera ma doświadczenie w walce z korupcją? 😉 Chyba medialne, w praktyce nic istotnego nie osiągnęła, poza sprytnymi manewrami udawającymi w kierunku swoich współtowarzyszy partyjnych (Piskorski i spółka).

  O Piterze Robert Nowak:
  http://boomp3.com/m/e05a093f2b02

  Jest tam kilka smaczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.