Afera w PSL

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Wszystko zaczęło się wczoraj. W godzinach porannych media dostarczyły desperacki akt Eugeniusza Kłopotka z PSL przeciw Julii Piterze. Nagle (bo wcześniej nic złego z ust działaczy PSL na jej temat nie słyszałem) Kłopotek zarzuca jej zwykłe nieróbstwo, po czym żąda informacji na temat spraw, którymi się aktualnie zajmuje. Osobiście, znając sprzedajność PSL-u, odebrałem to jako zapowiedź jakiejś akcji skierowanej w tę partię. W końcu Julii przydałoby się coś widowiskowego, co pokazałoby ludziom, że jednak nie obija się za państwowe pieniądze.

W czasie, gdy czytałem tę depeszę nie wiedziałem jeszcze o tematyce wczorajszego programu „Teraz my!”. Otóż okazało się, iż Julka bardzo sprytnie postanowiła posłużyć się TVN-em. Zorganizowana została prowokacja:

Sprawa jest skandaliczna. Jednak ma też dwie strony i wiele sprzeczności. Po pierwsze – bardzo dobrze, iż nepotyzm w PSL-u został udokumentowany. Tylko dlaczego nie zajęła się tym CBA czy choćby ww. Julia Pitera? Owszem, ta ostatnia pokazała się w roli „mentora” w programie „Teraz my!”, jednak nie przyłożyła nawet ręki do zbadania tej sprawy. Kolejna sprawa – dlaczego TVN wkroczyła w walkę z jaśnie nam panującym koalicjantem? I jeszcze jedno – w całej sprawie dostaje się też TVN-owi. Jest to oczywiście śmieszna obrona PSL-owców (padają takie wypowiedzi, jak „Załatwiam pracę znajomym bo moją dewizą jest pomagać”), jednak chyba nikt nie wierzy w to, że TVN daje się obrzucać bezinteresownie? Tym bardziej, iż chodzi o dezintegrację koalicji, którą tak przecież kochają.

Podsumowując – pochwalam działanie TVN-u, lecz nie rozumiem pobudek, dla których to zrobili. I bardzo możliwe, że dowiemy się o nich w najbliższym czasie. Ostatni raz takie złe przeczucie miałem w sprawie publikacji w TVN-ie filmu o Maleszcze pt. „Trzech kumpli”. I wtedy się nie pomyliłem.

Problemy

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Prezydent Kaczyński zaprasza kilkanaście głów państw na przyjęcie z okazji 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główny problem według Agory – przez eskorty z lotniska Warszawa zostanie sparaliżowana.

ING

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Jakim trzeba być oportunistą, żeby wykorzystać w reklamie elementy orędzia prezydenta z „poprzedniego” obozu politycznego? Bo w to, że Kondrat wymyśla te spoty nie wierzę.

Dziwny brak sondaży

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Sam doskonale pamiętam czasy, gdy byliśmy wręcz karmieni sondażami. Mowa oczywiście o sondażach partyjnych, a było ich co najmniej 4-5, a czasem i więcej miesięcznie. Podjąłem wtedy nawet projekt ich gromadzenia, porównywania, itp. Najpierw upadł on właśnie z braku materiału, potem dopiero z lenistwa.

Ale co się dzieje od paru miesięcy? Dostajemy co najwyżej jeden sondaż miesięcznie, wyjątkiem są dwa. Dziwne się to wydaje podczas, gdy jeszcze w marcu można było usłyszeć o nowym sondażu partyjnym w każdy poniedziałkowy poranek. Ja rozumiem, że wakacje, ale one przecież trwają od czerwca, a sytuacja, którą opisuję, ma miejsce od dłuższego czasu.

W sumie to powinienem się chyba cieszyć. Dlaczego? Bo po pierwsze – nie lubię sondaży wszelkiej maści, a po drugie – taka cisza w tej sprawie oznaczać może tylko jedno – notowania PO lecą na łeb. A przecież o to właśnie chodzi. 😉

„Media katolickie” jego mać

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

ITI już jakiś czas temu wkroczyło na rynek mediów katolickich. A raczej „katolickich”, bo to, co w nich wyprawiają najzwyczajniej w pale się nie mieści.

Zaczęło się od religia.tv w październiku zeszłego roku. Wydawałoby się, że ITI podejdzie do sprawy profesjonalnie tak, aby nie było związku z linią polityczną TVN-u. I że będą się o to starać. Ale nie – być może chcieli dobrze, jednak wyszło jak zawsze. Wystarczy przejrzeć ramówkę.

Już kiedyś wklejałem reklamę z YouTube. A teraz zaprezentuję jeden z ich programów:

Nie wiem, jak innym, ale mi wydaje się to niesmaczne. Kwaśniewska i Tola w telewizji katolickiej? Coś przegapiłem?

Ja rozumiem, rozmowa o savoir vivre, itp. Ale co osoby w tym studiu mają wspólnego z katolicyzmem? I do tego treści, o których rozmawiają – podsumowując – ukazywanie dwulicowości jako czegoś dobrego, że niby każdy ma dwa różne oblicza, itp. Być może jest to prawda, ale dla tych wszystkich celebrities, którym się w dupach poprzewracało. No, ale wulgarny wizerunek sceniczny jest OK, jak to stwierdziła baba w studiu, bo prywatnie Tola jest grzeczną dziewczynką.

Powstrzymywałem się. Ale miarka się przebrała, gdy pod szyldem kolejnych „mediów katolickich”, a konkretniej przejętego niedawno przez ITI „Tygodnika Powszechnego”, robi się kpinę z Kościoła. Dlaczego? Chodzi o ten artykuł. W artykule nie ma nic zbożnego. Ksiądz w pewnym momencie mówi coś takiego:

W Polsce sytuację widzi się niestety czarno-biało: albo jest się abstynentem, albo alkoholikiem.

A jak ten artykuł był promowany w Onecie? Niestety – nie mam screena. Przed chwilą wszedłem ponownie na Onet, aby go zrobić – promowany artykuł został zmieniony na „nastoletnich milionerów”. I nigdzie go już znaleźć nie mogę (tzn. bannera promującego). Jednak w jego opisie był następujący tekst:

W Kościele sytuację widzi się niestety czarno-biało: albo jest się abstynentem, albo alkoholikiem.

Ja mam takich mediów dość. I niech RM czy TV Trwam będą określane tak czy siak gdzie indziej, to wolę je tysiąc razy od tego TVN-owskiego „ekumenizmu”.

Przeterminowane

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Skandal na skalę światową! Premier Polski, Donald Tusk, ma podwyższony cholesterol. Kompromitacja na całą Europę! Należy zadać sobie pytanie, czy człowiek idący prostą drogą do miażdżycy powinien piastować tak odpowiedzialne stanowisko?

Bogu dziękuję, że nie zrobiono badań uzębienia i ekspertyzy logopedy. Europa kwiczy ze śmiechu.

Wyścig rozpoczęty

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Mowa oczywiście o wyścigu o prezydenturę. Pojawił się bowiem pierwszy sondaż w tej sprawie. Wynik Tuska nie dziwi – jest identycznie, jak z sondażami partyjnymi, czyli PO ma dwukrotną przewagę nad PiS-em. Sondażom nie ma co wierzyć, bo już choćby sondy internetowe (nawet ta onetowska!) przedstawiają się zupełnie inaczej.

Jednak ważniejsze jest co innego. Ta prezydentura to od dawna marzenie Tuska, i zrobi on wszystko, aby swój cel osiągnąć. Już wczoraj jeden z blogów donosił o socjalistycznych pobudkach premiera. No cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej dociera się do ludzi przez ulgi, zapomogi, „prezenty”. A trudno znaleźć osobę, która sprzeciwiłaby się dofinansowaniu podręczników dla dzieci. Cel jest słuszny, jednak w tym wszystkim razi co innego – to czysto socjalistyczne dofinansowanie zapowiada nikt inny, jak Donald Tusk, liberał rzekomy. No, ale tak, jak mówię – socjalizm robi doskonały PR, co w połączeniu z armią spin-doktorów najpewniej zaprowadzi Tuska na fotel prezydenta RP.

PS: I jeszcze z ciekawostek na dziś:

Czyli telewizja religijna Religia TV w wykonaniu ITI. ;D To się chyba nazywa „ekumenizm”. 😉

Nowelizacja ustawy medialnej odrzucona

UWAGA! Ten wpis ma już 18 lat. Pewne stwierdzenia i poglądy w nim zawarte mogą być nieaktualne.

Lewica wstrzymała się od głosowania. Już nie muszę bać się prywatyzacji PR i TVP. Cieszę się też, że TVN utopił (z ich punktu widzenia) pieniądze wydane na „Trzech kumpli” i „Szpiega”. Śmieszy mnie też sama lewica. Oto cytat:

– PO zgrzeszyła nadmierną pychą i teraz za to płaci – powiedział również obecny w studio Tomasz Nałęcz. Jak jednak dodał, SLD powinno zachować ostrożność w głosowaniach, które są na rękę Pałacowi Prezydenckiemu. – Każdy kto dotyka PiS, znika. Tak było z Samoobroną i LPR – podkreślił.

– czyli „jesteśmy przeciw, ale musimy być na przekór”. 😉 Co by nie było – to pozytywna wiadomość. 🙂