Przyznaję, że genialna koncepcja, i to prosto z ust PR-owca: http://wiadomosci.onet.pl/1794361,11,item.html. Tym bardziej, że to ostatnie działania Palikota miały być „tymi ostatnimi”. A wczoraj słyszałem, że nikt z PO nie zamierza wyrzucać Palikota z partii.
Kategoria: Polityka
Obrońcy życia
Bawi mnie nagła prolife’owość tych wszystkich, którzy jeszcze niedawno usilnie szukali kliniki aborcyjnej dziewczynie z Lublina (vide: sprawa księdza oskarżonego o nakłanianie do zabójstwa).
Już w porządku
Po próbie udowodnienia opinii publicznej, iż za prywatne pieniądze też można zrobić obiektywny materiał, TVN powrócił do dawnej linii politycznej. I to z jeszcze większym impetem, niż wcześniej. Widać tęskniło się drogim najemnikom redaktorom za starymi czasami. Ale co tam, zacisnęli zęby, misję wypełnili, a teraz mogą sobie poużywać. I poużywali typowo dla siebie, kręcąc materiał związany z RM, tyle, że tym razem zastosowali retorykę prosto z Gazety Wyborczej.
Już sam tytuł mówi wiele: „Dlaczego obraża autorytety?”. Pytanie dotyczy prof. Jerzego Roberta Nowaka, zaś tymi autorytetami mieliby być: Jan Karski, Władysław Bartoszewski, Jan Nowak – Jeziorański, Jacek Kuroń. Typowo gazetowyborcza śmietanka.
Sam materiał nie jest warty uwagi, jednak przez kłamstwa tam zawarte nie mogłem usiedzieć spokojnie na miejscu, przemilczeć ich więc nie potrafię. Rozpoczyna się od ukazania „bramki” przed kościołem i sprzeczkami z ludźmi stojącymi przed nim. Taaak, złe mohery. Tylko chwilę – materiał miał być podobno o Nowaku. I tak właśnie tworzy się propagandę – pokazać paru oszołomów (bo inaczej tych ludzi nie można nazwać) i pozostawić to bez komentarza w odpowiednim kontekście, niemyślącemu odbiorcy wniosek nasuwa się sam – to przez Nowaka!
Potem specjaliści – pieniacze: Marek Edelman, który w swej merytorycznej wypowiedzi przedstawia treści prezentowane przez Nowaka. Zastanawia mnie tylko jedno – skąd Edelman wie, co jest tam przedstawiane, skoro spotkania te są zamknięte dla mediów, zaś sam Edelman nie rusza się z domu od kilku lat?
Następnie kolejny mentor, Stefan Niesiołowski, który wie o treściach prezentowanych przez Nowaka tyle samo, co ww. dziad. Obydwaj mówią jedno – Nowak to antysemita mówiący językiem nienawiści. Scenarzysta materiału zapomniał chyba jednak o małym szczególe – o umieszczeniu w materiale cytatów tych antysemickich wypowiedzi. Mało tego – w klipie znajduje się krótki kawałek obalający tezę redaktorów „Uwagi”, w którym profesor mówi: „(…) ale za każdym razem wymieniałem też przykłady uczciwych Żydów”.
Następnie fragment filmu z YouTube, użytkownika UPRTV. Nie rozumiem jego umieszczenia, przecież Nowak mówi w nim samą prawdę – o tym, że Bartoszewski nie walczył „z bronią w ręku”, oraz obala rzekomą waleczność tego abiturienta. Potem nagrania z ukrytej kamery – a na drzwiach widniała kartka o zakazie wstępu mediów na spotkanie. Czyżby TVN-u nie obowiązywała etyka dziennikarska?
Potem próba zapytania o zdanie nt. Nowaka u któregoś z działaczy LPR-u. Znowu brak komentarza po przedstawieniu nagrań mówiących o tym, że nikt nie chce się spotkać z dziennikarzami TVN-u i opowiadać o profesorze. Pewnie typowy widz TVN-u ma krótką pamięć, ja jednak pamiętam, co się działo, gdy próbowano się skontaktować z osobami związanymi z TVN-em, gdy wyszedł na jaw fakt współpracy Milana Suboticia z WSI.
Jedyna prawdziwa wypowiedź w tym materiale to ta z udziałem księdza. J. R. Nowak lubi bowiem występować z Bogusławem Wolniewiczem, czego ja osobiście w ogóle nie rozumiem. Wolniewicz to człowiek tak zakłamany, że głowa mała. Jest ateistą i to fakt. Ostatnio jednak przegiął – w RM namawiał do uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę, i to słowami tak śmiesznymi z ust ateisty, że sam ledwo powstrzymywałem się od śmiechu. Ksiądz ów jednak posunął się za daleko – skąd wziął u Nowaka antysemityzm? Czyżby z tego samego źródła, co Edelman i Niesiołowski?
I to by było na tyle. Dziękuję za przeczytanie i idę spać.
Demencja starcza znowu pieprzy
A miało być tak pięknie. Wałęsa przemyślał jednak temat i znów przynudza swoimi oszołomskimi wypowiedziami.
Po pierwsze – panie Wałęsa – w Polsce ni ma impeachmentu, i choćby się Ci Twoi przełożeni zaklinali w TVN-ie, oraz Palikot wyszukiwałby codziennie nową chorobę Kaczyńskiego, to nie macie możliwości jego obalenia tylko dlatego, że wyście autorytety.
Po drugie – po ostatnim wywiadzie w PR3 może Pan napinać się co najwyżej w takich stacyjkach, jak TOK FM, najlepiej rozmawiając z panią Katarzyną „Wyniszczenie kraju” Kolendą-Zaleską. Żadna poważna stacja nie zaprosi takiego oszołoma do rozmowy. Bo po co? Żeby płacić kary za puszczanie bluzgów na antenie, albo siedzenia na potencjometrze w celu natychmiastowego ich wyciszenia?
Po trzecie – nie obiecuj Pan. Bo z tą rezygnacją z wyjazdów zagranicznych będzie tak, jak i z wywiadami.
Bronisław Geremek nie żyje
Dopiero teraz, bo w ciągu dnia za gorąco było na cokolwiek, o wpisie już nie mówiąc.
Otóż dnia dzisiejszego w wypadku samochodowym zginął Bronisław Geremek. Szanuję go jako człowieka oraz stwierdzam, iż była to jedna z czołowych postaci dzisiejszej polityki. Jestem jednak powściągliwy, jeśli chodzi o jego autorytet, jednak dzień po śmierci to nie czas, aby o takich rzeczach dyskutować. O zmarłych – przynajmniej na świeżo po śmierci – nie powinno się mówić źle. Toteż – świeć Panie nad jego duszą.
Co do samego wypadku, to wygląda na to, że profesor zgotował sobie go na własne zyczenie. Model jego Mercedesa (W210 E-classe jest to jednak W202 C-classe) da się poznać po wraku jedynie dzięki drzwiom od pasażera. Całość wygląda tak, jakby zgniot zakończył się na tylnej kanapie. Powód? Stawiam na wiek, w którym zawały czy wylewy to rzecz już raczej powszechna.



EDIT (dla wyznawców mediów): Wszystkie osoby wierzące mediom zobowiązane są do odrzucenia logiki! Otóż Dziennik podał, iż to nie nadmierna prędkość była przyczyną wypadku. Porównać ze zdjęciami umieszczonymi wyżej i przyjąć do wiadomości.
Wyciekły przekazy PR-owców PO
Cytat miesiąca: „Odpowiedzi na zarzut PiS o landyzacji kraju”, po czym wypunktowane gotowe odpowiedzi. To się nazywa elokwencja. ;D
Kpina w żywe oczy
Tarcza antyrakietowa
Niektórzy (jak np. Czesi) w amerykańskiej tarczy antyrakietowej widzą poprawę bezpieczeństwa swojego kraju. Ale nie – u nas musimy jeszcze coś z tego mieć, a przy okazji zdawać się na łaskę (niełaskę) Rosji.
Gotcha!
Parę dni temu publikowałem na blogu film „Trzech kumpli” TVN-u, jednocześnie zastanawiając się, jaki jest powód nagłej zmiany frontu przez TVN. Wtedy tłumaczyłem to jak próba zbicia informacji o książce nt. Wałęsy. Co ciekawe – redaktor naczelny Gazety Polskiej, Tomasz Sakiewicz – nabrał się jeszcze bardziej niż ja! We wstępniaku dzisiejszej GP czytam, że „TVN nie tylko strzelił kilka goli, ale i w porę zmienił bramkę”.
A tu się okazuje, że tą całą koncepcję zmiany frontu przez TVN można o kant d*** rozbić, bo jest to tylko pokazówka. Pokazówka mająca na celu poparcie tezy… PO! Chodzi dokładniej o wsparcie w sprawie likwidacji abonamentu RTV. PO – poprzez odcięcie TVP i PR od kasy chce je w końcu sprywatyzować, tworząc dodatkowo tzw. fundusz misyjny. Jeden z głównych argumentów przeciwko prywatyzacji TVP i PR oraz likwidacji abonamentu to ten, iż w komercyjnej stacji nie da się stworzyć obiektywnych audycji misyjnych, ponieważ nastawione są one na zysk. No to TVN szarpnęło się na „Trzech kumpli” i serial „Szpieg”, wraz zapowiedzią kilku innych, więc argument obalony. Przy okazji upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu – udzielono pomocy PO oraz zapewniono sobie kasę z ww. funduszu, dzieląc się na pół z Polsatem.
„Trzech kumpli” [TVN] – do pobrania
Niedawno w TVN został wyemitowany film „Trzech kumpli”, opowiadający o współpracy Lesława Maleszki z SB. Polecam odwiedzenie: http://tnij.org/trzechkumpli
